درمان وزوز گوش در منزل

درمان وزوز گوش در منزل

درمان وزوز گوش در منزل

 

خلاصه ای از روش های درمان وزوز گوش در منزل

موضوع درمان وزوز گوش در منزل برای بسیاری از افراد ممکن است مهم باشد، زیرا وزوز گوش می‌تواند عارضه‌ای مزاحم و ناراحت‌کننده باشد که ممکن است زندگی روزمره را تحت تأثیر قرار دهد. در اینجا چند راهکار و روش که ممکن است در کاهش وزوز گوش در منزل موثر باشند، بیان شده است.

  1. استفاده از کیسه های آب گرم: یکی از روش‌هایی که می‌تواند به کاهش وزوز گوش کمک کند، استفاده از آب گرم و اسانس آویشن یا روغن نعناع است. این مواد معمولاً خواص ضد التهابی دارند که می‌توانند به تسکین وزوز گوش کمک کنند.
  2. کاهش استرس: استرس و اضطراب می‌توانند وزوز گوش را تشدید کنند. تمرین‌های آرامشی مانند مدیتیشن، یوگا و تنفس عمیق می‌توانند به کاهش استرس کمک کنند و در نتیجه، وزوز گوش را کاهش دهند.
  3. جلوگیری از صدمه صوتی به گوش: استفاده صحیح از ابزارهای محافظ صوت مانند هدفون‌های کاهش دهنده صدا می‌تواند به جلوگیری از آسیب به گوش و در نتیجه کاهش وزوز گوش کمک کند.
  4. کنترل فشار خون: افزایش فشار خون ممکن است یکی از عوامل شروع کننده یا تشدید کننده وزوز گوش باشد. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که فشار خون شما در محدوده نرمال است و در صورت نیاز، برنامه درمانی مربوطه را اجرا کنید.
  5. رژیم غذایی سالم: مصرف غذاهای حاوی آهن، منیزیم و ویتامین B12 می‌تواند به بهبود وضعیت گوش کمک کند و در نتیجه به کاهش وزوز گوش منجر شود.

 

توجه داشته باشید در صورتی که وزوز گوش شما مداوم(بیشتر از یک هفته ادامه داشته باشد) و مزاحمت‌آور(بر روی خواب، تمرکز و زندگی روزمره تاثیر منفی گذاشته باشد) است یا با علائم دیگری نظیر کم شنوایی یا سرگیجه همراه است بهتر است بدون تأخیر به متخصص شنوایی شناس یا متخصص گوش حلق بینی مراجعه کنید تا با ارزیابی و تشخیص صحیح بهترین روش درمانی را با توجه به عامل شروع وزوز گوش در منزل یا درمان های دیگر انجام دهد.

 

درمان شگفت انگیز وزوزگوش

روش های درمان وزوز گوش در منزل همراه با سایر روش های درمانی می تواند کاهش و قطع درمان وزوز را امکان پذیر کند. بسیاری از افراد یا به دلیل نداشتن هزینه های درمان وزوز و یا به دلیل ترس از جراحی می خواهند مشکلات خود را به کمک راهکار های دارویی یا در منزل برطرف کنند. در این مقاله برای شما شرح خواهیم داد که اصلا وزوز گوش چیست؟ و برای مقابله با آن چه راهکارهایی را برای درمان وزوز گوش در منزل به شما پیشنهاد می کنیم. اگر در شما و یا عزیزانتان این مشکل وجود دارد و به دنبال راهی برای درمان این مشکل در منزل به ویژه در روز های شیوع کرونا و آلودگی مراکز درمانی هستید در ادامه مطلب برای شما راهکارهایی را توضییح خواهیم داد.  

 

درمان وزوز گوش

 

وزوز گوش نشانه چیست؟

علائمی مانند سوت کشیدن، زنگ زدن و یا وزوز کردن گوش همگی مصداق هایی از مشکلی به نام تینیتوس یا وزوزگوش می باشند. وجود همیشگی این صدا سبب خواهد شد شما به دلیل دائمی بودن این صداها گاها عصبی شوید و عجیب تر اینکه فقط شمایید که این صداها را می شنوید. به علاوه اینکه بسیاری از افراد ممکن است شما را فردی توهمی خطاب کنند. به این خاطر که صداهای وزوزگوش را فقط شما می شنوید و چنانچه درباره وجود این صداها از بقیه سوال بپرسید به توهمی بودن متهم می شوید. این مشکل در افراد مختلف به اشکال مختلف می تواند وجود داشته باشد. برای نمونه می توان به متناوب و یا دائمی بودن این صدا و نیز میزان های مختلفی از بلندی صدا اشاره کرد. به این معنی که وزوزگوش می تواند برای هر فردی دارای شدت یا حتی آزاردهندگی متفاوتی داشته باشد. در بعضی از افراد شروع وزوز یا صدا در شدت پایین و دارای آزاردهندگی کمی می باشد اما به مرورزمان شدت و میزان آزاردهندگی افزایش می یابد که علت این امر می تواند ناشی از افزایش استرس های ناشی از وزوز، توجه دایم به وزوز، تغذیه نامناسب و یا افزایش کم شنوایی است. وقتی این اتفاق آزاردهنده تر و ناراحت کننده می شود که نویز های محیطی از بین بروند. برای نمونه در هنگام شب که تصمیم دارید به خواب بروید و منابع صوت صدای کمتری تولید می کنند این اتفاق بیشتر خود را نشان داده و شما را بسیار آزار خواهد داد.  

دلایل وزوز گوش چیست؟

 

دلایل وزوز گوش چیست؟

دلایل وزوزگوش می تواند یکی از موارد زیر باشد:

•وجود کم شنوایی در یک یا چندین فرکانس

•صعود به ارتفاعات بالا مانند قله کوه ها یا غواصی

• تغییر شدید فشار خون به حدی بالا و یا پایین

• فقدان مواد ضروری مانند ویتامین ها و یا مواد معدنی

• وجود مشکلات فیزیولوژیکی در دستگاه گردش خون

• تجربه تحمل صدای بلند یا ضربه صوتی بلند

• رشد غیر معمول استخوانچه های گوش(چسبندگی استخوانچه ها)

• کهولت سن و شروع پیرگوشی

•بیماری های گوش نظیر بیماری منییر، تومورهای گوش میانی، تومور گلوموس در گوش میانی، عفونت های گوش میانی، پارگی پرده گوش

•دیابت، ام اس و سایر بیماری های سیستم بدن

در ادامه به برخی راهکارها برای مقابله این مشکل اشاره خواهیم کرد.

 

درمان خانگی سوت کشیدن گوش

 

درمان وزوز گوش در منزل

مشکل وزوز گوش موردی است که می توان به کمک راهکارهایی برای فروکش کردن آن اقدام کرد تا آزار کمتری را تجربه کرده و مشکل را برطرف کنید. اگر مشکل وزوز گوش به دلیل موادی مانند انسداد گوش به دلیل جرم باشد می توان مشکل را برطرف کرد. اما برخی از اوقات این مشکل دائمی است و فرد تا مدتها آزار این مشکل را تحمل خواهد کرد.  

درمان وزوز گوش

 

درمان های گیاهی وزوز گوش در منزل

درمان وزوزگوش با عسل

• استفاده از سرکه سیب و کمی هم عسل می تواند برای حل این مشکل کارساز باشد. به این منظور دو قاشق چای خوری از سرکه سیب را با کمی در عسل در لیوان آب هم بزنید و در طول روز اقدام به نوشیدن سه و یا دو باره آن کنید تا زمانی که شاهد کاهش این مشکل و یا از بین رفتن آن باشید.

درمان گیاهی وزوزگوش

• اگر عفونت گوش به دلیل میکروارگانیسم هایی مانند باکتری ها باشد برگ ریحان نیز می تواند گزینه بسیار موثری باشد. می توانید با استفاده از ریختن این گیاه در یک مخلوط کن و سپس خمیرکردن آن خمیر را برروی صافی قرارداده و به کمک فشار قاشق آبش را بگیرید. سپس آب و عصاره استخراج شده از ریحان را به کمک قطره چکان در گوش خود بریزید.

درمان وزوز گوش با پیاز

• پیاز نیز از دیگر گیاهانی است که دارای خاصیت بسیار مفید در زمینه مرگ میکروارگانیسم ها مانند باکتری ها است. عفونت باکتری ها هم باعث ایجاد وزوز گوش می شوند و به کمک پیاز و از بین بردن این باکتری ها می توان مشکل را برطرف کرد. برای اینکار می توان ابتدا یک پیاز با اندازه کوچک را در مایکروویوی قرار داد و پس از یک یا دو دقیقه آن را سرد کرده و آبش را صاف کرده و به کمک قطره چکان این عصاره را در گوش ریخت.

درمان وزوزگوش با سیر

• از خواص بی نظیر سیر نیز در حل بسیاری از مشکلات نمی توان گذشت. سیر هم دارای توانایی از بین بردن باکتری ها می باشد و هم می تواند به هنگام ایجاد وزوزگوش ناشی از صعود به ارتفاعات کارآمد باشد. برای استفاده از خواص این گیاه ارزشمند می توانید دو حبه از این گیاه را سرخ کرده و در روغن کنجد تفت بدید. پس از آنکه این مخلوط سرد شد می توانید روغن را به کمک قطره چکان در حد دو یا سه قطره در گوش بریزید. به انجام این کار تا حدود یک هفته ادامه دهید تا مشکل حل شود.

درمان وزوزگوش با زنجبیل

• زنجبیل نیز دارای خواص دارویی بسیاری می باشد. برای نمونه گاز زدن و جویدن زنجبیل می تواند درد گوش را تشکیل دهد. اما برای وزوز گوش نیز این ماده غذایی کارامد است. ابتدا زنجبیل تازه را رنده کنید و سپس یک و نیم قاشق را در فنجانی آب جوش دم کرده و سپس این دمنوش تهیه شده را از صافی رد کنید. در این مرحله نوبت اضافه کردن عسل می رسد. در این مرحله می بایست مقداری عسل به این دمنوش اضافه کنید.  

 

درمان وزوز گوش با پیاز

 

سخن آخر در این مطلب به بررسی راه هایی برای درمان وزوز گوش در منزل پرداختیم. وزوز گوش می تواند مشکلی دائمی برای افراد باشد و یا مشکلی باشد که به تناوب خود را نشان می دهد. برای تسکین این مشکل می توان به راهکارهایی روی آورد که در طول متن به آنها اشاره کردیم. برای نمونه ابه استفاده از گیاهانی مانند پیاز و سیر و نیز زنجفیل اشاره کردیم. درباره استفاده از هرکدام نیز توضییحات کافی را دادیم. پیش از شرح راههایی برای درمان وزوز گوش در منزل درباره دلایل وزوز گوش نیز مواردی را ذکر کردیم. برای نمونه به صعود به ارتفاعات و نیز انسداد گوش با جرم و نیز افزایش سن اشاره کردیم. به علاوه اینکه مشکلات دستگاه گردش خون نیز می تواند در این مشکل تاثیرگذار باشد.

 

کلینیک شنوایی و سمعک فراشنوا

تجویز برندهای معتبر سمعک با گارانتی و مناسب ترین قیمت همراه با پرداخت ویژه و اقساطی برای بیماران عزیز ارائه می شود. سمعک های صددرصد نامریی و سمعک های پشت گوشی در کوچکترین اندازه که قابلیت اتصال به موبایل همانند ایرپاد و هندزفری یا تغییر برنامه های سمعک و ولوم کنترل از طریق نصب برنامه بر روی گوشی در این سمعک ها وجود دارد. همچنین ارزیابی و درمان قطعی وزوز گوش با روش های جدید، تنظیم انواع مدل های سمعک، تعمیر سمعک های داخل گوشی و پشت گوشی نیز در مرکز شنوایی فراشنوا ارائه می شود.

09105241071(مشاوره آنلاین)

02188958823

02188949368

اینستاگرام فراشنوا جهت مشاهده نتایج درمان وزوزگوش و نتیجه تجویز سمعک:

Samak_farashenava (سمعک فراشنوا)


دیدگاه ها درباره درمان وزوز گوش در منزل

سلام
خسته نباشید
درمان وزوز در منزل چطوری انجام میشه؟

سلام
ممنون
درمان وزوز در منزل به این صورت که ابتدا ارزیابی شنوایی در منزل انجام می شود و با تعیین وضعیت شنوایی روش مناسب انتخاب می شود.
استفاده از سمعک های ماسکردار در صورت داشتن کم شنوایی گزینه بسیار مناسبی می باشد اما اگر دچار کم شنوایی نباشد استفاده از سایر روش ها از جمله تحریک الکتریکی قابل انجام است.
برای مشاوره و اطلاعات دقیق با شماره های کلینیک فراشنوا تماس حاصل فرمایید:
02188949368
02188958823
09105241071


سلام و وقت بخیر من تقریبا 5ماه پیش عمل نوروم سمت راست کردم که بعد از عمل کلا گوش راستم ناشنوا شد و ۴۰روز بعد از عمل سمت راست سرم کلا صدای زنگ میده و اصلا قطع نمیشه که دکتر گفت طبیعی هست و یجورایی باهاش کنار اومدم،الان مدتی هست گوش سمت چپم هم بعضی وقتها صدای سوت و زنگ میده و شبها که روی گوش چپم میخوابم بعضی وقتها از دردش بیدار میشم،الان خیلی نگران هستم که گوش چپم هم ناشنوا بشه آیا نگرانی من بی مورد هست یا باید جدی بگیرم؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
برای راهنمایی باید تست شنوایی رو ببینیم
اما گوش سمت راست اگر کمی شنوایی داشته باشد سمعک ماسکردار میتونه باعث حذف یا حتی کاهش وزوز و حفظ شنوایی باقی مانده شما بشه
برای گوش سمت چپ هم احتمال اینکه شنوایی رو از دست بدید خیلی کمه اما چون در وضعیت فعلی فط یک گوش سالم دارید هر 6 ماه تست شنوایی انجام بدید تا وضعیت شنوایی شما همیشه چک بشه و در صورت بروز کم شنوایی حتما سریعا از سمعک استفاده کنید


با سلام . وزوز گوش دارم برای معالجه پیش دکتر رفتم که گفتند احتمالاً مینیر داری . با نوار گوش و رفتن به مرکز تست مینیر به رشت ؛ دکتر شنوایی سنجی اعلام کرد که مینیر نداری و این وزوز گوش مربوط به یک صدای قوی در گذشته ( دوران سربازی در میدان تیر) میباشد که اول مقداری گوشم کیپ شد و بعد رها کرده بود ولی دکتر گفت که همان موقع گوشت ضربه خورد و الان با بالا رفتن سن متوجه شدی و ممکن است با بالاتر رفتن سن وزوز بیشتر شود. شما چه نظری دارید .؟ فعلاً 53 سال سن دارم.

سلام
نتایج تست شنوایتون رو در واتس اپ و اینستاگرام فراشنوا ارسال کنید
برای تشخیص دقیق منییر باید تست ای کو جی و شنوایی سنجی انجام بدید
برای مشاوره در این زمینه با متخصصین فراشنوا تماس حاصل فرمایید
09105241071
02188949368
02188958823
برای مشاهده تجربه مراجعین از درمان وزوز و تجویز سمعک به پیج فراشنوا مراجعه فرمایید:
www.instagram.com/samak_farashenava


سلام من وقتی ۹سالم بود کلاس آموزش شنا میرفتم و اون موقع آب خیلییییی زیاد میرفت داخل گوشم و قشنگ حس کردم که کلی آب توی گوشم رفته از اون زمان به بعد من دچار زنگ گوش شدم ولی دیگ عادت کردم بش مشکلیم واسم ایجاد نکرده خیلی میخواستم ببینم راه حل درمانش جیه؟

سلام برای اینکه وضعیت گوش میانی از نظر عفونت و سالم بودن پرده گوش بررسی بشه تست تمپانومتری و برای تعیین وضعیت شنوایی تست ادیومتری انجام دهید. نتایج تست هارو برای اینستا یا واتس اپ فراشنوا ارسال کنید. تا براساس نتایج بتونیم راهنمایی کنیم. فعلا بهتره مقالات مربوط به رژیم غذایی و ویتامین ها رو مطالعه کنید مثل عدم مصرف مواد کافیین دار(قهوه)، فست فود، نوشابه، فلفل، مصرف ویتامین دی، زینک، ب 12. اینستاگرام فراشنوا: www.instagram.com/samak_farashenava واتس اپ فراشنوا 09105241071 02188958823 02188949368


باسلام وخسته نباشید خدمت شما من پارسال گوشم عفونت کرد وبعدازچند جلسه دکتر رفتم عفونتش خوب شد باعفونت صدا میداد نوار گوش دادم گفتن مشکلی نداری ولی یه ساله این مشکلو دارم شب و روز صدا میده خیلی اذیتم الان قرص اکتو سرک میخورم ولی تاثیری نداره شما راه حلی برای من دارین ازش این صدا خلاص بشم

سلام بله راه حلی وجود داره برای درمان وزوز گوش باید تشریف بیارید چند تا تست و ارزیابی شنوایی و وزوز گوش انجام بشه و سپس به طور دقیق شمارو راهنمایی کنیم طبق تجربه بیماران از مصرف قرص اکتوسرک یا بتاهستین وزوز گوش هیچ تغییر یا بهبودی نداشت. لطفا برای تعیین وقت با شماره های مرکز فراشنوا تماس حاصل فرمایید 02188949368 02188958823 09105241071


سلام وقتتون بخیر
من جدیدا دائم صدای وزوز در گوش خودم حس میکنم مخصوصا شب ها.
خودم فکر میکنم بخاطره استفاده زیاد از هندزفری و گوش کردن اهنگ با صدای بلند باشه
میخواستم بپرسم ایا درمانی براش هست و یا به مرور زمان خوب میشه؟؟

سلام درمعرض قرارگیری صدای بلند یا ناگهانی، استفاده طولانی مدت از هندزفری باعث شروع وزوز گوش می شود. درمان برای وزوز گوش وجود داره اما فعلا بهتره با مصرف ویتامین ها و رژیم غذایی که داخل سایت گفته شده درمان رو شروع کنید. اگر شدت وزوز بعد دوهفته کاهش پیدا نکرد درمان های اصلی رو شروع کنید. این حالت از نظر هزینه و زمان هم به نفع شماست. در صورتی که نیاز به مشاوره تلفنی داشتید با شماره های فراشنوا تماس حاصل فرمایید(اطلاعات تست شنوایی و ازمایش خون خودتون رو ارسال کنید) 02188949368 09105241071


سلام وقت بخیر من ۳۶ سالم هست ۲سال هست که گوش چپم کم شنوا شده رفتم شنوایی سنجی چسبندگی استخوان تشخیص داد رفتم عکس واین جور چیزا اونا هم گفتن چسبندگی استخوان هست .در ضمن صدای وزز وبوق وسوت که خیلی هم ازار دهنده هست امانم را بریده خیلی سخته که گوشم هر لحظه اینجور صدا میده واینکه چن ماه پیش حالم خراب شد واز حال رفتم وبا پشت سر محکم خوردم زمین از اون روز هم که صدای وز گوشم خیلی بیستر شده بنظرتون من چکار باید بکنم وچن دکتر هم رفتم برا چسبندکی کفتن چارش عمل هست ممنون میشم راهنمایم کنید

سلام در اکثر بیماران که عمل کرده اند افت شنوایی آنها بیشتر شده و وزوز گوش هم رفع نشده. بخاطر همین پیشنهاد من سمعک های ماسکردار است چون هر زمانی که خواستید می تونید سمعک را بردارید و عمل جراحی رو انجام بدید. در کل عمل جراحی خطرات خودشو داره مثل پارگی پرده گوش، فلج بل(عصب صورتی)، افت شنوایی بیشتر، بدتر شدن وزوز گوش، آسیب به حلزون بهتره که سریعتر سمعک رو تهیه کنید تا وزوز از بین بره از بابت پیشرونده یا پیشرفت کم شنوایی هم نگران نباشید میزانش خیلی سریع نیست که هر سال نیاز به تعویض سمعک باشه. و توجه کنید شاید بعد از عمل هم مجدد چسبندگی ایجاد شود. بهتره همه جنبه هارو بررسی کنید و در نهایت تصمیم درست بگیرید. در صورت نیاز به مشاوره تلفنی با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید: 02188949368 09105241071


سلام
وقت بخیر
من ۳۶ سالمه حدود ۱ ساله در هر دو گوشم و سرم صدای سوت میشنوم و این موضوع در جاهای که سکوت بیشتره خیلی زجر آوره
رفتم تست گوش دادم و دکتر گفت که عصب گوشت آسیب دیده و باید تا ۳ ماه صبر کنی شاید رفع بشه وگرنه درمان خاصی نداره باید بهشت عادت کنی
بعضی اوقات که همه چیه ساکته مغزم بشدت سوت میکشه و عذابم میده اما در جهاهای شلوغ و پرسر وصدا کمتر صدای صوت میشنوم
لطف کنید راهنمایی بفرمایید چکار کنم
با تشکر

سلام علت ایجاد کم شنوایی چی بوده؟ میزان افت شنوایی شما چقدره؟ صدای وزوز شبیه چیه؟ در یک یا هر دو گوش صدای وزوز می شنوید؟ احتمال زیاد بتونیم مشکل رو با صدادرمانی و تقویت صدا برطرف کنیم


سلام چند سالی بود که زیر گوش سمت چپم درد میکرد و بعدش هم باصداهای زیادی دچار شدم که متخصص تشخیص به توده گلوموس داد جراحی کردم و الان حدود دوسال ازش میگذره ولی یه روز خوش نداشتم صدا حالت صدا باز کردن شیر گاز کم و زیاد میشه و اصلا هیچ وقت برای رضای خدا قطع نشده خیلی عذاب اور شده دکتر برام ارام بخش تجویز کرده تست شنوایی نشان میده که عصب شنوای آسیب دید و باید تا آخر عمر تحمل کنم یه سمعک موسیقی بزارم به کمک بیاد چکار کنم

سلام چون مشکل شنوایی برای شما ایچاد شده به همین دلیل تنها راه شما استفاده از سمعک می باشد اگر از سمعک مخصوص وزوز گوش استفاده کنید می تونید هر دو مشکل خودتون یعنی کم شنوایی و وزوز گوش را برطرف کنید یک جلسه تشریف بیارید مطب چندتا ارزیابی اولیه انجام بشه تا میزان موفقیت این روش رو امتحان کنیم همچنین اگر از سمعک استفاده کنید افت شنوایی شما بیشتر نمیشه و در صورت عدم استفاده علاوه بر بدتز شدن شنوایی وزوز گوش شما هم بدتر می شود 02188949368 02188958823 09105241071


سلام.
من دو ساله وزوز گوش سمت چپ دارم (گوشم راست از بچگی نا شنواست .
چندین بار دکتر رفتم و تست شنوایی دادم و گوش سالمم از نظر شنوایی نرمال بود ولی هر روز صدای سوت داخل گوشم داره بلند تر میشه
ن قرص بهم دادن ن رژم غذایی ن گفتن سمک بزن هیچی هیچی
۱۰ بار رفتم دکتر فقط میگن برو
الان من باید چیکار کنم
دکترای مختلف رفتم فقط پول ویزیت میگیرن و هیچ جوابی نمیدن (تنها چیزی ک بهم گفتن اینکه من مشکل عدم تعادل دارم کریستالهای گوشم جابه جا شده )
البته توی گوشم احساس سنگینی دارم جدیدا انگار ی چیزی توی گوشمه
من باید چیکار کنم از این صدای گوش خلاص بشم ؟

سلام اگر تهران تشریف دارید لطفا با ما تماس بگیرید تا تست های وزوز گوش برای شما انجام شود لطفا نتایج تست های شنوایی خودتون که از گشته دارید را حتما با خودتون بیارید تا با تست جدید مقایسه کنیم در غیر این صورت به صورت تلفنی در مورد وزوز گوش و سرگیجه توضیح بدید و در واتس آپ اطلاعات شنوایی خودتون را برای ما ارسال کنید تا شما را راهنمایی کنیم تا جایی که اطلاع دارم جابه جایی کریستال ها ربطی به وزوز گوش ندارد و فقط باعث ایجاد سرگیجه های کوتاه مدت با تغییر وضعیت سر می شود. 02188949368 02188958823 09105241071


سلام وقتتون بخیر
من باردارم و سرماخوردگی همراه با سرفه های شدید و التهاب گوش و صدای خروسکی داشتم.
دکتر برای من قرص ایرکاست و ازیترومایسین تجویزکردن.
از اون به بعد گوشم دچار صدا و حالت گرفتگی شده.چه کاری باید انجام بدم...لطفا راهنمایی کنید.

سلام مصرف آدامس تا حدممکن احساس کیپی و گرفتگی گوش شما را برطرف می کند اما برای تشخیص علت بهتر است موارد زیر را انجام دهید: مراجعه به کلینیک شنوایی و درخواست انجام تست تمپانومتری برای بررسی وضعیت گوش میانی و پرده گوش همچنین بهتر است تست عملکرد شیپوراستاش هم انجام بدید تا علت گرفتگی گوش مشخص شود


با سلام بنده حدود دو سال پیش ترقه در محیطی بسته منفجر شد و از روز بعد به طور دائم وزوز گوش به صورت سوت کشیدن رو دارم نه از صداش کم شده نه زیاد معمولا مغزم عادت کرده ولی هرزگاهی واقعا زجر آور میشه به ویژه موقع هایی که یادم میفته یا مطلبی مرتبط با بیماری میخونم به طور کلی وقتی توجهم سمتش جلب میشه آیا راهکاری برای قطع صدا وجود داره؟؟

سلام توجه کنید مثل هر بیماری دیگری تا تست های مرتبط با بیماری انجام نشه نمی توان نظر داد اما وزوز شما به علت ضربه صوتی ایجاد شده است و احتمالا دچار کم شنوایی ناشی از نویز یا NIHL شده باشید و با انجام صدادرمانی به احتمال خیلی قوی وزوز شما برطرف شود توجه داشته باشیددر صورت بروز وزوز گوش یا هر بیماری دیگری بهتر است در همان ابتدا به پزشک جهت بررسی و شروع درمان اقدام شود و هرچه زمان بگذرد شانس درمان کمتر یا مدت زمان درمان طولانی تر می شود که هم از نظر مالی و هم زمانی به ضرر شماست. همچنین سعی کنید تا حد ممکن به وزوز توجه نکنید، استرس خودتون را تا حدممکن کاهش دهید، درگیری ذهنی یا اضطراب را کاهش دهید، در سایت فراشنوا در مورد رژیم های غذایی و ویتامین ها صحبت شده است حتما مطالعه کنید


سلام ممنون از اطلاعات خوبی که در اختیارمون میذارین
من محدثه ام ۳۵ ساله از مشهد خواهش میکنم کمکم کنین من از بچگی سینوس هام مکرر عفونت میکردن و لوزه هام چون بزرگ بودن هم زود به زود درگیر میشدن و گوش درد داشتم معمولا
پدر و مادرم فامیل هستن و یکی از برادران بزرگترم بدلیل مشکل شنوایی شدید چندین ساله که سمعک میذاره گفته شده مشکل از عصب گوش هست من هم بدلیل شرایط مشابه ایشون(کم شنوایی در بعضی فرکانس ها و وزوز گوش شدید) حدود دو هفته هست که سمعک میذارم ولی هنوز وزوز شدید دارم که با سمعک رفع نشده
با توجه به اینکه من واقعا از وزوز گوش عذاب میکشم و البته هنوز ازدواج نکردم
مزاحم وقت شریف شدم برای دو موضوع :
۱)آیا راهی برای درمان وزوز گوش و کم شنوایی بدلیل مشکل عصب در تهران وجود داره؟
و
۲)من گوش راستم مشکلش بیشتر بود آیا باید بنا به تشخیص مرکز شنوایی سنجی مشهد من هردو گوشم سمعک داشته باشه یا نه؟
ممنونم از لطف و پاسخگویی تون.

سلام خوشحالیم که مطالب خوب بوده در پاسخ به سوال اول بله. اول اینکه باید سمعک های مخصوص وزوز گوش برایی شما تجویز شود یعنی سمعک علاوه بر تقویت صدا دارای برنامه ماسکر نیز باشد. باید دو جلسه سمعک تنظیم شود(در بعضی موارد نیاز به چندین جلسه است) تا هم افت شنوایی پوشش داده شود و هم وزوز قابل شنیدن نباشد به این صورت که زمانی که از سمعک استفاده می کنید وزوز قابل شنیدن نباشد و زمانی که سمعک برداشته می شود هم به مرور وزوز حذف شود تا در عرض چندماه بتوانیم با انجام سایر روش ها در کنار صدادرمانی وزوز را حذف کنیم در پاسخ به سوال دوم بله باید هر دو گوش از سمعک استفاده کند چون هم برای درمان وزوز گوش بهتر است و هم مانع از بدتر شدن شنوایی در گوشی که سمعک استفاده نمی کنید می شود. طبق مقالات در صورت وزوز یک طرفه باید از یک جفت سمعک استفاده شود پس بهتره سمعک دوم هم دریافت کنید لطفا اگر خواستید به مطب مراجعه کنید وقت بگیرید حتما نتایج تست شنوایی و سمعک هم با خودتون بیارید. اگر سمعک شما مناسب بود لازم به خرید مجدد سمعک و هزینه دوباره نیست. سمعک خودتون تنظیم می شود. 02188958823 02188949368 09105241071


سلام خسته نباشید سرم درد می کند صدای باد وصدای صوت دادخل گوش چپم میاد فکر می کند سر درحال فشادر دادن است

سلام به متخصص گوش حلق بینی یا شنوایی شناس مراجعه کنید احتمال داره گوش شما نیاز به شستشو داشته باشد


سلام ووقت بخیر ،حدودا ۴ماه قبل سرم ضربه خورد وهماتوم سپ دورال ودرمان رو شروع کردم اوایل یه صدای شبیه صدای بوق که احساس میکردم تو ناحیه آسیب دیده است نه گوش الان درد سرم نه کاملا اما خوبه ولی گوش راست خیلی وزوز داره به حدی اذیت کنند است که فکر کردن بهش وحشتناکه لطفا راهنمایم کنید .ممنون.

سلام لطفا نتایج تست شنوایی و سایر تست هایی که در طول این مدت انجام شده است را برای واتس اپ مطب بفرستید تا بتونیم بهتر راهنمایی کنیم. در اکثر موارد ضربه فیزیکی شدید باعث بروز افت شنوایی و وزوز گوش می شود. باید نتایج تست های شما بررسی شود. 02188949368 09105241071


من چهارده سالم است من وزوز گوش دارم حدود یک ماه پیش بخش فکر نکرده بودم خوب شده بود دوباره یادم اومد وزوز دارم ترو خدا باید چکار کنم و بعضی وقتا بر اثر صدا گوش چپم درد میگیره صدای بلند لطفاً جواب بدید

سلام بعد از تعطیلات عید تست شنوایی کامل انجام بدید تا وضعیت شنوایی شما مشخص بشه فعلا ویتامین هایی که داخل سایت و رژیم غذایی که داخل سایت گفته شده را انجام بدید و تا حدممکن بهش فکر نکنید صدای موج دریا، جنگل یا صداهای بی کلام روزی چندبار گوش کنید تا به مرور مغز یاد بگیره به صداهای بی اهمیت توجه کمتری نشون بده با اینکار مغز راحتتر می تواند به وزوز توجه نکند


باسلام.وخسته نباشید
آقای دکتر من قبلاموقع خواب باگوشی به رادیو گوش میدادم الان چند وقتی هست که گوش چپم مدام وزوز می‌کند ازشما تقاضا میکنم لطفا مرا راهنمایی کنید ...ممنون ازلطف شما

سلام اطلاعاتتون در مورد نوع صدای وزوز، تست شنوایی، سن خودتون، آزمایش خون و سایر اطلاعات که می تونه کمک کننده باشه برای ما در واتس آپ مطب ارسال کنید 09105241071 02188958823 استرس نداشته باشید مشکل برطرف میشه


سلام به همه دوستان وز وزی اولا بگم من خودم بطورناگهانی دچاروز وز گوش شدم و البته اولش فقط یک وز وط بود بعدش صداتبدیل به صوت شدکه هزارجارفتم کمترنشدکه هیچ بیشترشد نهایتا مجبورشدم قبولش کنم و البتهربگم من فردی بسیاراحساسی زودرنج گ استرسی و پرکاروکم استراحت هستم واسترس کاری بسیاربالایی دارم خلاصه اینکه وزوز گوش کمی کارایی منوازدست داده اما خب دیگه خیلی هم نبایدبزرگش کنیم من الانم یک صوت دایمی دارم والبته ننیدونم راز ورمزش چیه فک میکنم نبایدبهش اهمیت بدم چون واقعا تاثیر زیادی نداره ولی قطعا وقتی نبودبهتربود اماترس از وزوز بسیاربدتره چدن تاحالا کسی ازصدای وزوط گوش نمرده من الان خودم بیشتر میترسم ازش میگم نکته تبدیل یه بوق قطاربشه خخخخ حالا تاالان که نشده خداروشکر ولی کلابگم قبلش هم من به صداهای بلندخیلی حساس بودم ومثلا تورانندگی بوق میزدم یاازبوق دیگران عصبی میشدم بهرحال امیدوارم درمان قطعی کشف بشه ونشدهم مهم نیست من 49 سالمه سه ساله درگیرم یکم افسردگی گرفتم ولی میذونم خیلی بهش اهمیت بدم بدتره بازم کسی درمان قطعی داشت بمنم بگه راستی اون نواراکه روی مغزمیبندن وجریان میدن روامتحان کردم نمیدونم بااونااا بودبهترک شدم یاافزایش اعتمادبنفس یامرور زمان هرحال بدنبود!!! بهرحال بگم کسی تاحالا از وزوزگوش نمرده نگران نباشید پس لطفاراهی قطعی داشتید پیام بدید 09363322342


سلام من بعد زیمانم گوش درد گرفتم عفونت کرد مایع زرد رنگی ازش مي اومد خوب شد بعد چندماه گوشم وزوز مي کن الان 1سال نیم گذشته هنوز گوشم وزوز مي کنه صدا وزوز بلند یواش میشه عصبی میشم نمیدونم بايد چیکار کنم‌

سلام بعد از زایمان احتمال بروز اتواسکلروزیس وجود دارد باید اول تست شنوایی دقیق انجام بدید تا مشخص بشه اتواسکلروزیس هست یا خیر اگر اتواسکلروزیس باشد دو راه درمانی وجود دارد اول: برای رفع وزوز و کم شنوایی از سمعک استفاده کنید دوم: برای رفع وزوز و کم شنوایی از عمل جراحی استفاده کنید باید با متخصص شنوایی شناس و متخصص گوش حلق بینی در مورد هر دو روش صحبت کنید و سپس نتیجه بگیرید. داخل سایت در مورد این موضوع مقاله نوشته شده است لطفا مطالعه بفرمایید ممنون


سلام من دو سال پیش از استرس فکر کنم یه گوشم کلا گرفت بعد شروع به صوت کشیدن کردن مثل صدای سیگنال گرفتگی بعد چند روز برطرف شد ولی صدای سیگنال گوشم بیشتر از دو سالع مدام آزارم میده بعضی وقتام یهو قطع میشه مجدد با صدای بلند شروع میشه باز کم میشه نمیدونم چیکار کنم دیگه دکترم رفتم شنوایی سنجم رفتم صدای های ریز فرکانس رو نمیشنوم

سلام. همانطور که در مقالات گفته شد وزوز گوش به واسطه چندین عامل در کنار هم ایجاد می شود. به احتمال زیاد شما دچار مشکل شنوایی بودید(یعنی زمینه شروع وزوز فراهم بود) و با استرس زیاد سبب شروع وزوز گوش شد. باید نتایج تست شنوایی رو ببینیم و تست وزوز گوش برای شما گرفته شود. اما به احتمال زیاد تحریک الکتریکی و صدادرمانی برای رفع وزوز گوش شما موثر است. لطفا نتایج تست شنوایی خودتون رو به شماره 09105241071 بفرستید و مقالات مربوط به مصرف ویتامین ها بر روی وزوز گوش را مطالعه کنید.


سلام. مرداد ماه برای شنوایی سنجی و بررسی کاهش شنوایی به دکتر مراجعه کردم. پس از تست شنوایی ، دکتر قرص جینکو بیلوبا و سیناریزین تجویز کرد ، متاسفانه بعد از ۴ روز مصرف این داروها مشکل کم شنوایی حل نشد هیچ ، دچار وزوز گوش هم شدم با تماس تلفنی دکترم اعلام کردند که اصلا داروها را نخور انشاله بهتر میشی ولی متاسفانه تا الان ۶ ماهه که گرفتار شدم. از دوهفته پیش هم شدت وزوز گوشم زیادتر شده ، بفرمایید چکار باید بکنم و متاسفانه امکان آمدن به تهران هم برام سخته.

سلام. کاهش شنوایی شما به صورت ناگهانی بوده؟ چرا کورتون برای شما تزریق نشده؟ تست شنوایی خودتون رو به موبایل مطب بفرستید. فعلا کاری که میشه کرد اینکه تا حد ممکن از استرس زیاد خودداری کنید، اضطراب و عصبانیت نداشته باشید. تا حد ممکن از توجه به وزوز خودداری کنید. ویتامین های مفید مثل ویتامین دی، ب12، زینک، منیزیم مصرف کنید. آناناس مصرف کنید طبق گفته بیماران وزوز گوش را بسیار کاهش میدهد. به تغذیه خودتون توجه کنید و تاثیر آن بر روی وزوز گوشتون به طور مثال ادویه جات مثل فلفل حذف شود. چای، قهوه، نسکافه، نوشابه و فست فود حذف شود. گرمی و سردی غذاها آزمایش شود تا ببینیم چه تاثیری روی شدت وزوز گوش دارند. کاری که الان میتونید کنید اینکه آرامش خودتون حفظ کنید و موارد اشاره شده را کامل انجام بدید. متاسفانه تهران هم نمیتونید تشریف بیارید تا چندتا تست وزوز گرفته بشه. اما هرکاری از دست ما بر بیاد برای درمان وزوز گوش شما انجام میدیم اصلا نگران وزوز گوش و بدتر شدن وزوز در آینده نباشید حتما رفع می شود. در صورت نیاز به شماره مطب تماس بگیرید تا تلفنی بتونیم صحبت کنیم. هر روز از ساعت 10 تا 7 مطب فعاله 02188949368 02188958823


سلام خسته نباشید
پدر منم از مشکل وز وز گوش حدااقل یک یا دو ساله رنج مبره دکتر رفتیم سمعک داد و متاسفانه برطرف نشد
خواهشا می کنم یه راحلی توسعه کنید چون واقعا دارم رنجو عذابشو بخاطر وز وز گوشش می بینم .در ضمن پدر من یک گوشش از خوردسالی بسته هستش و اون گوشی ک شنوایی داره دچار وز وز هستش منتظر نظرو جوابتون هستم
با سپاس فراوان ❤️💐

سلام. یکی از روش های اصلی وزوز گوش سمعک و ماسکر هست. احتمالا سمعک به درستی تنظیم نشده است یا سمعک مناسب تجویز نشده است. لطفا وقت بگیرید و تشریف بیارید مطب سمعک را مجدد تنظیم کنیم تا مشکل حل بشه. ممنون


سلام ، من چندین سال و روزی چندین ساعت از هندزفری استفاده میکردم و ناگهان حدود یکماه پیش دچار درد و وزوز گوش شدم ، البته درد به سرعت از بین رفت ولی وزوز گوش شدید برای من باقی مونده ، طوری که در خواب من هم اختلال ایجاد میکنه ، به پزشک هم مراجعه کردم و با ساکشن جرم گوشم رو تخلیه کرد که البته زیاد بود ، ولی خوب نشدم . خواهش میکنم راهنمایی بفرمائید که ایا من میتونم بهبود پیدا کنم؟

سلام. چون چندین سال دچار وزوز گوش هستید بنابراین وزوز به صورت مزمن شده و به خودی خود درمان نمی شود. اول مقالات سایت در مورد رژیم غذایی و ویتامین ها را مطالعه کنید. دوم به کلینیک های شنوایی سنجی برای تست شنوایی و عفونت گوش و ارزیابی وزوز گوش مراجعه کنید. مطمینن میتونیم وزوز را کاهش و کنترل کنیم.


سلام، خدا قوت..
من پرستارم، از ۴-۵ سال پیش ۲-۳ دفعه از مریضام انفولانزا گرفتم و پرده گوش چپم سوراخ شده بود و البته نازک، شنوایی سنجی چند بار رفتم،که گفت پرده گوش راستم کلفت شده چون بار شنوایی میفته روی اون گوش دیگه ..یکماه پیش دوباره انفولانزا گرفتم و شنوایی گوش چپم مخصوصا کمتر شدو صدا میده و اختلاف فشار پیش میاد واسه گوشام ،و دکتر و شنوایی سنجی رفتم میگه پرده گوش چپم وسطیش پاره شده و نیاز به عمل داره، ایا با عسل درمان میشه؟

سلام بله. دو راه دارید یا عمل کنید تا پرده گوشتون ترمیم بشه یا عمل نکنید و از قالب های ضدآب استفاده کنید که موقع استحمام آب داخل گوشتون وارد نشود و به دنبال آن عفونت ایجاد نشه. چون در بعضی موارد انجام جراحی باعث بدتر شدن شنوایی و حتی وزوز گوش ایجاد شده


سلام وقت بخیر ، پنج روزی هست که گوشم زنگ میزنم پیش متخصص رفتم قرص سیناریزین داد گفت هیچ عفونتی نداری ، چند روزه کارم شده سرچ کردن تو گوگل ، نوشتن این بیماری درمان قطعی نداره یعنی واقعا قراره تا آخر عمرم این صدای لعنتی تو گوشم باشه خیلی وحشتناکه خیلی

سلام ابتدا تست شنوایی انجام بدید چون مهمترین عامل وزوز گوش کم شنوایی است. در کنارش ویتامین مصرف کنید و استرس خودتون رو کم کنید. شدت وزوز با این کارها حداقل نصف میشه


گوش من خیلی سال آب رفته بعد دکتر رفتم سنجش شنوایی داد مشکلی نداشتم از نظر شنوایی دکتر گفت مایع پشت گوش جمع شده آمپول داد خوب شدم الان گوشم موقع خواب صدای امواج دریا میده باید چه قرصی بخورم خوب بشم ۲سال پیش صدا خورد گوشم دکتر قرص داد خوب شدم الان دوباره امواج دریا توی گوش من هست چکار کرد

سلام سال نو مبارک باشه نتایج تست شنوایی رو برای واتس اپ مطب بفرستید. چون گفتید مایع پشت گوشتون جمع شده است. برای تجویز دارو باید پیش متخصص گوش حلق بینی مراجعه کنید که احتمالا عفونت گوش داشته باشید.


دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.