درمان گیاهی وزوز گوش

درمان گیاهی وزوز گوش

درمان گیاهی وزوز گوش

 

وزوز گوش چیست؟

وزوز گوش می تواند تاثیر واقعی بر زندگی روزمره، مانند مشکلات خواب و کاهش شنوایی داشته باشد. خوشبختانه، راه های بسیاری برای درمان وزوز گوش وجود دارد، از جمله درمان گیاهی وزوز گوش ،استفاده از سمعک، ایمپلنت های کچلر و درمان های رفتاری مانند درمان بازآموزی وزوز گوش (TRT) و درمان شناختی رفتاری (CBT).

 

درمان گیاهی برای وزوز گوش

به غیر از این روش های سنتی، تعدادی از راه حل های جایگزین وجود دارد که مورد بررسی قرار گرفته است، از جمله طیف وسیعی از ویتامین ها و مکمل ها مانند B12 و روی. در اینجا، ما نگاهی دقیق تر به این گزینه های جایگزین خواهیم داشت و به شما در درک اینکه آیا آنها قادر به کمک به شما در مدیریت وزوز گوش خود هستند، کمک می کنند. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که تحقیقات به درمان های طبیعی برای مدیریت وزوز گوش هنوز هم نسبتا غیرقابل حل است، و ما همیشه پیشنهاد می کنیم که با مشاوره شنونده مشورت کنید.

 

قرص جینگوبیلوبا و درمان وزوزگوش

Ginkgo Biloba از خانواده Ginkgoaceae یک گیاه پزشکی سنتی چینی است که برای درمان آسم و برونشیت برای مدت زمان طولانی استفاده می شود. این نیز محبوب نیز در کشورهای غربی و همچنین در آسیا است. Ginkgo Biloba به طور گسترده ای به راحتی در دسترس، ارزان قیمت، نسبتا ایمن با مزایای مختلف درمانی گزارش شده مانند شناخت و حافظه بهبود یافته و همچنین عملکرد جنسی است. این پیشرفت ها در کنار سایر اثرات بیولوژیکی عصاره های Jinko مانند بهبود میکروسیکولاسیون و محافظت از عصبی به گلیکوزیدها فلاونوئید و لاکتون های ترتن، گرادیان فارماکولوژیک فعال Ginkgo Biloba مربوط می شود. لازم به ذکر است که بذر نقش قابل توجهی در طب سنتی چینی ایفا می کند و آنها بیشترین استفاده از گیاهان دارویی برای درمانهای گیاهی هستند، در حالی که Ginkgo Biloba از برگ های گیاهان پردازش می شود. جیینکو برای مدیریت پاتولوژی های مختلف سیستم عصبی مرکزی از جمله وزوز گوش پیشنهاد شده است؛ با این وجود، هیچ تصمیمی نمی توان در مورد اثرات گینکو بیلوبا در مدیریت وزوز گوش با توجه به مشخصات دارویی پیچیده خود انجام داد که نشان می دهد نیاز به تحقیقات دقیق تر دارد.

 

درمان گیاهی وزوز گوش

 

داروی گیاهی جینسنگ و درمان وزوز گوش

ریشه جینسنگ ، با نام محلی Jinseng، یک گیاه دارویی چینی از خانواده Araliaceae برای درمان وزوز گوش از سپیده دم از طب سنتی استفاده شده است . جینسنگ قرمز کره ای (KRG) یک داروهای گیاهی سنتی کره ای است که بیش از 2000 سال استفاده شده است، معتقد است که منافع متعددی برای بدن انسان دارد . در نظر گرفته شده است که استرس اکسیداتیو علت وزوز گوش است و بیماران ممکن است از درمان آنتی اکسیدان خوراکی بهره مند شوند . KRG برای درمان وزوز گوش پیشنهاد شده است، زیرا تولید گونه های اکسیژن واکنشی (ROS) را مهار می کند و همچنین استرس اکسیداتیو ناشی از پراکسید هیدروژن را در سلول های نوروبلاستوما انسان کاهش می دهد. برخی مطالعات معتقدند که جینسنگ، به ویژه جینسنگ قرمز کره ای، ممکن است برخی از عوارض جانبی را ایجاد کند اگر قانون اساسی بدن بیمار با مشکل صفرا مطابقت نداشته باشد. با این حال، دیگران جینسنگ را به عنوان درمان مشکل صفرا به هر دلیلی گزارش کرده اند.

 

مکمل های روی و درمان وزوزگوش

مواد معدنی ضروری به انتقال سیگنال های عصبی به مغز، از جمله کسانی که در حال شنیدن هستند، کمک می کند. بعضی از دانشمندان بر این باورند که کمبود روی می تواند با این سیگنال ها دخالت کند ومنجر به وزوز گوش کند. یک مطالعه 2015 در مجله آمریکایی Otolaryngology روی 100 بزرگسال مسن با وزوز گوش انجام شد. یافته ها، در حالی که جالب بود، محدود به این واقعیت بود که کمبود روی رایج است، که بر روی 35 تا 45 درصد از افراد مسن بیشتر تاثیر می گذارد. با این حال، برخی مطالعات نشان می دهد که مکمل های روی ممکن است کمک کنند. مطالعه 2013 گزارش کرده است که 5٪ از شرکت کنندگان با توجه به یک مکمل روی، بهبود ذهنی در علائم وزوز گوش داشتند. برخی مطالعات نشان می دهد که مکمل های روی ممکن است به بهبود وزوز گوش در درصد کمی از مردم کمک کنند. اما کیفیت شواهد قوی نیست.

بهترین داروی گیاهی برای وزوز گوش

 

روش بیوفیدبک و درمان وزوزگوش

بیوفیدبک شامل یادگیری برای کنترل توابع حیاتی مانند ضربان قلب و تنفس است که به طور معمول ناخودآگاه است. این اغلب برای کمک به درمان سردرد های تنش و بی خوابی یا کاهش پاسخ فرد به درد مزمن استفاده می شود. بر خلاف سایر روش های جایگزین، بیوفیدبک در نظر گرفته نشده است تا علائم وزوز گوش را کاهش دهد. در عوض، برای کاهش ناراحتی مربوط به وزوز گوش استفاده می شود. با انجام این کار، فرد می تواند یاد بگیرد که با وزوز گوش مقابله کند و کیفیت زندگی خود را بهبود بخشد. یک مطالعه سال 2009 در مجله بریتانیا روانشناسی بالینی نشان داد که ترکیبی از بیوفیدبک و درمان شناختی-رفتاری (CBT) یا بحث درمانی، در افراد مبتلا به وزوز گوش مزمن مفید بود . یک شکل از بیوفیدبک به نام نوروفیدبک، که در آن شما یاد می گیرید که امواج مغزی را بر روی یک دستگاه قابل حمل کنترل کنید، همچنین به نظر می رسد مفید باشد. بر اساس یک بررسی 2017 در مرزها در نورولوژی پیری، نوروفیدبک "ممکن است یک روش امیدوار کننده" برای برخی از انواع وزوز گوش باشد.

 

قرص ملاتونین و درمان وزوزگوش

ملاتونین یک هورمون است که چرخه خواب خواب را حفظ می کند که عمدتا توسط غده پنبه ای ترشح می شود (کوچک و نخود شکل، در مغز یافت می شود، عملکرد آن هنوز به طور کامل درک نمی شود). این به طور سنتی یک مکمل تجویز تنها برای درمان دشواری خواب از کار تغییر یا تاخیر جت و مشابه Ginkgo Biloba استفاده می شود، دارای خواص آنتی اکسیدان است و ظاهرا ممکن است به بهبود سلامت عروق کمک کند. یک مطالعه، ملاتونین را به عنوان یک درمان موثر برای وزوز گوش، به ویژه در افرادی که از مشکلات خواب رنج می برند، و همچنین عوارض جانبی مزمن، غیر معمول هستند، اما ممکن است شامل خواب آلودگی، سردرد، سرگیجه یا تهوع باشد.

 

ورزش یوگا ودرمان وزوزگوش

یوگا یک عمل است که ورزش، تکنیک های تنفسی و مدیتیشن را ترکیب می کند. این می تواند به کاهش بسیاری از علائم روانشناختی، مانند استرس، اضطراب و افسردگی کمک کند و برخی از مزایای فیزیکی یوگا شامل افزایش انعطاف پذیری، افزایش تنش عضلانی و قدرت، بهبود سلامت قلب و عروق و کاهش وزن نیز می شود. علاوه بر این، یک مطالعه اخیر نشان داد که یوگا حتی می تواند به کاهش علائم علائم وزوز گوش ذهنی کمک کند.

 

اخرین درمان وزوز گوش

درمان وزوزگوش با سمعک های ماسکردار

یکی از روش های مطمین و موثر در درمان وزوزگوش استفاده از روش صدادرمانی با استفاده از سمعک های ماسکردار می باشد. سمعک های ماسکردار در واقع علاوه بر تقویت صدا قادر به صدادرمانی یا تولید نویز نیز می باشند. این سمعک ها برای افراد با مشکل شنوایی همراه با وزوز گوش و همچنین افراد با شنوایی نرمال و تنها وزوزگوش نیز قابل استفاده و موثر می باشد. همچنین سمعک های جدید ماسکردار قابلیت اتصال مستقیم به گوشی همراه و تنظیم صدای محیط و ماسکر از طریق اپ روی گوشی را نیز دارند که سبب می شود رضایت بیمار بیشتر شود. بسیاری از افراد تصور می کنند که صدای ماسکر همانند وزوز ازاردهنده می باشد اما اینگونه نیست. صدای ماسکر براساس تعداد کانال موجود در برنامه قابل تنظیم می باشد و زمانی که سمعک بر روی گوش بیمار با توجه به شدت وزوز این کار انجام می شود تا هم وزوز قابل شنیدن نباشد و هم بیمار اذیت نشود. در واقع سمعک های ماسکردار با حذف توجه به وزوز و تحریک منطقه عصبی درگیر با تقویت صدا و ارایه نویز سبب کاهش و حذف وزوز گوش می شود.طبق بررسی های انجام شده پروسه درمان با روش صدادرمانی و ماسکر در حدود 3 تا 6 ماه و در بعضی مقالات در حدود 1 سال می باشد. برای نتیجه بهتر باید درکنار استفاده از سمعک درمان های خانگی وزوز گوش نیز انجام شود که در ادامه توضیح داده می شود.

 

درمان وزوزگوش با تحریکات الکتریکی عصب واگ و زبان

استفاده از تحریک الکتریکی یکی از روش هایی جدیدی می باشد که با استفاده از تحریک الکتریکی و ریلکسیشن عصب سبب کاهش و در واقع بازسازی فعالیت عصبی می شود. همچنین دقت داشته باشید روش تحریک الکتریکی برای افرادی که دچار کم شنوایی بیشتر از ملایم(افت شنوایی 20 درصد یا بیشتر) می باشند موثر نمی باشد یا احتمال بازگشت وزوزگوش بیشتر است.

 

 

درمان های خانگی وزوزگوش

درمان وزوزگوش با استفاده از ویتامین ها

شدت وزوزگوش با کمبود بعضی از ویتامین ها افزایش می یابد از این رو مصرف این ویتامین ها می تواند سبب کاهش بیشتر وزوز شود که شامل:

*استفاده از ویتامین دی

*استفاده از ویتامین ب12

*استفاده از زینک

*استفاده از منیزیم

*استفاده از پتاسیم

درمان وزوزگوش با استفاده از رژیم غذایی

تغذیه از مواردی مهمی است که در شدت وزوزگوش بسیاری از افراد نقش دارد از این رو کنترل تغذیه و حذف موارد تحریک کننده وزوز در کاهش وزوزگوش بسیار موثر می باشد. از این موارد می توان به 

*حذف چای، قهوه، نسکافه

*حذف نوشابه و فست فود

*حذف سیگار و مشروبات الکلی

*حذف شکلات

*حذف نمک، فلفل، ترشیجات

 

درمان وزوزگوش با کنترل استرس و احساسات

طبق تجربه افرادی که از استرس بالاتری رنج می برند یا توجه بیش از حد به وزوزگوش خود دارند دارای وزوزگوش با شدت و ازاردهندگی بیشتری می باشند و شانس درمان وزوز آنها نیز نسبت به افراد آرام و بدون استرس بیشتر است. بنابراین توجه داشته باشید باید برای غلبه بر وزوزگوش خود بیمار نیز در درمان وزوزگوش نقش و همکاری داشته باشد. صرفا استفاده از سمعک ماسکردار با بالاترین کیفیت و امکانات برای درمان وزوزگوش کافی نمی باشد. نقش بیمار در درمان وزوزگوش که بسیار پررنگ و مهم می باشد حذف یا کاهش قابل توجه استرس، عدم توجه به وزوز یا دنبال وززو گشتن، حذف درگیری های ذهنی، خواب مناسب و کافی، عدم عصبانیت، کنترل احساسات و اضطراب ناشی از وزوز و موارد مشابه می باشد. بسیاری از افراد از فکر بدترشدن وزوزگوش در آینده یا عدم وجود درمان دچار مشکل تمرکز، مشکل خواب، استرس بیش از حد، مشکل در روابط شغلی یا خانوادگی، عدم کنترل عصبانیت، فکر کردن به وزوز یا دنبال علت شروع وزوز در خود می باشند که تنها سبب بدترشدن شدت وزوز گوش می شود. توجه داشته باشید برای غلبه بر وزوزگوش باید این سیکل معیوب را حذف کرد تا در کنار سایر درمان ها به نتیجه و درمان دست یابیم. 

 

شنوایی سنجی و سمعک فراشنوا

تجویز انواع سمعک های نامریی، داخل گوشی و پشت گوشی ریک با تکنولوژی هوشمند و مناسب ترین قیمت و گارانتی در مرکز فراشنوا انجام می شود. همچنین مشاوره و درمان وزوز گوش با استفاده از جدیدترین روش های درمان وزوزگوش برای افراد با مشکل وزوزگوشو نشیدن صدا در گوش نیز انجام می شود. علاوه بر این موارد تعمیر انواع مدل های سمعک، تجویز سمعک در منزل، ساخت قالب های ضدآب و ضدصوت، انجام مانورهای درمانی سرگیجه نیز در مرکز شنوایی، سمعک و وزوز فراشنوا صورت می گیرد.

جهت مشاوره تلفنی و آنلاین با شماره های زیر با ما در ارتباط باشید:

09105241071(مشاوره آنلاین)

02188958823

02188949368

برای مشاهده تجربه بیماران از درمان وزوز گوش و رضایت از تجویز سمعک به اینستاگرام فراشنوا مراجعه فرمایید:

Samak_farashenava (سمعک فراشنوا)


دیدگاه ها درباره درمان گیاهی وزوز گوش

سلام
حدود۶ ماهی است صدایی مثل باز بودن شیر اجاق گاز یکسره در گوش چپم هست،نزد متخصص رفتم نوار گوش گرفتن و اعلام کردن چیز خاصی نیس چون سن ۵۷ ساله احتمال طبیعی بودنش هست وذباید مدارا کنید،چه روشی در جهت بهبودی پیشنهاد میکنید؟

سلام لطفا نتایج تست شنوایی خودتون رو برای واتس اپ مطب بفرستید تا بهتر بتونیم شمارو راهنمایی کنیم. با توجه به نوع صدای وزوز و سن شما احتمال بروز کم شنوایی در فرکانس های بالا وجود دارد. حتما نتیجه تست را برای واتس اپ بفرستید ممنون 09105241071 02188949368


سلام تقریبا دوماه الی سه ماه پیش دچار تپش قلب شدم دارم دارو استفاده میکنم.ولی تقریبا دوهفته هست دچار وزوز گوش شدم پخش نمیدونم راست یا چپ شک دارم .خیلی اذیتم میکنه .نه درد نه سرگیجه.گوشم جرم داشته شستشو دادم .ولی فایده نداشت.الانم قطره چرک خشک دارم میریزم ولی فایده نداره چربی دارم ۴۰ تا بالا .قند ندارم .کم خونی ندارم .لطفا راهنمایی کنید اصلا محل کار یا خانه یاشب موقع خواب دارم دیوانه میشم .۴۲ سال سن دارم.

سلام تهران تشریف دارید می تونید تشریف بیارید مطب چندتا تست وزوز از شما گرفته بشه. و دوم چه قرص هایی برای جلوگیری از تپش قلب برای شما تجویز شده؟ آیا اسپیرین استفاده کردید؟ قطره چرک خشک کن چرا؟ مگه گوش شما عفونت داره؟ تست شنوایی انجام دادید؟ لطفا با شماره های مطب تماس بگیرید و با همه نتایجی که دارید تشریف بیارید 02188958823 02188949368 09105241071 اینستاگرام فراشنوا: www.instagram.com/samak_farashenava


درود بر شما
من یک سال است که گرفتار وزوز گوش شدم
نزدیک به چهار الی پنج بار دچار سرگیجه و حالت تهوع شدید شدم
نزدیک به هفت ماه است که بتاسرک یا اکتوسرک مصرف میکنم ولی تغییری ایجاد نشده فقط دیگه دچار سرگیجه شدید نمیشم ولی بعضی مواقع دچار سرگیجه کم میشوم
ام ار ای و تست شنوایی و نوار مغز گرفتم اما جواب مشخصی دریافت نکردم
الان احساس میکنم مایع حلزون گوشم زیاد هست بخاطر اینکه خیلی درد میکنه و هر وقت انگشتم رو روی گوشم فشار میدهم داخل گوشم به شدت درد میکنه
گوش داخلی و گوش بیرونی به تأیید متخصص هیچ نوع عفونتی ندارد
ورزش هم که میکنم وزوز گوشم بیشتر میشه

سلام الان مشکل اصلی شما وزوز گوش است درسته؟ و اینکه متوجه نشدم چرا در تست ام ار ای و شنوایی جواب مشخصی یافت نشده؟ میتونید نتایج تست شنوایی خودتون رو در اینستاگرام فراشنوا یا واتس اپ ارسال کنید. همچنین در مورد علت شروع وزوز گوش، صدای وزوز، مدت زمان درگیری، وزوز در یک یا هردو گوش وجود دارد و به طور کلی درمان هایی که تا الان انجام دادید توضیح بدید instagram.com/samak_farashenava 09105241071 02188949368


سلام وقت بخیر ببخشید من تقریباً یک ساله که گوش راستم صدا میده انگاری �بور تو گوشم وزوز می‌کنه دکتر متخصص گوش و حلق و بینیم رفتم و مغز و اعصابم رفتم ام آر آی مغزی هم انجام دادم گفت همه سالمه �ی گوشم انقدر صدا میده یعنی مغزم داره سوت می‌کشه ممنون میشم منو راهنمایی کنید چه دارویی استفاده کنم کدوم دکتر برم با تشکر

سلام فردا با شما تماس گرفته میشه نتایج تست شنوایی شما باید بررسی بشه. باید ببینیم مشکل شنوایی دارید یا نه. که براساس نتایج روش مورد نظر رو انتخاب کنیم. اگر افت شنوایی نداشته باشید میتونیم از روش صدادرمانی، تحریک الکتریکی یا حتی ویتامین ها و رژیم غذایی استفاده کنیم. حتما نتایج تست های شنوایی و سایر تست هاتون رو با خودتون بیارید تا مجدد بررسی بشه 09105241071 02188949368 02188958823


سلام
من یکسال گوش چپم صدا میده متخصص رفتم گفتن باید عمل بشه پرده گوشت چسبیده صدای گوشم چپم مثله صدای موتور ماشین هست اصلا قطع نمیشه نمیتونم بخوابم ممنون میشم کمکم کنید

سلام اتواسکلروزیس دارید؟ نتایج تست شنوایی خودتون رو برای واتس اپ مطب ارسال کنید تا بهتر بتونم کمک کنم 09105241071 02188949368


سلام
من یک روز که از باشگاه بدنسازی اومدم خونه ،یع دوش آب شرد گرفتم و خودمو خشک نکردم ،بعد ۱۰ دقیقه گوش سمت چپم شروع به سوت کشیدن کرد و سر درد حالت تب داشتن داره سرم، رفتم دکتر آزمایش تست شنوایی دادم گفت هیچیت نیست ،پس این ضدای سوت چیه؟ پیش متخصص هم رفتم

سلام امکانش هست نتایج تست هاتون رو به شماره مطب ارسال کنید 09105241071 علت وزوز گوش شما بخاطر دوش گرفتن و خشک کردن نبوده اما چرا تب کردید؟ علت تب مشخص نشده؟


سلام وقت بخیر ،ببخشید سوالی داشتم ،گوشم انگار وقتی کسی بدت رو میگه زینگ می زنه واز دیروز ساعت۹صبح همین طوره حتی از روغن بادام شیرین هم تستفاده کردم اما همچنان ادامه داره راهی داره که خوب بشه آخه بیشتر وقتی خونه طوی سکوت هست شدتش بیشتر پیشه .لطف میکنید راهنمایی کنید

سلام استفاده از روغن بادام را پیشنهاد نمی کنم ابتدا تست شنوایی انجام بدید شاید سکته گوش اتفاق افتاده باشد آیا احساس کم شنوایی نیز درهمان گوش دارید؟ به متخصص مراجعه کنید و MRI انجام بدید. آزمایش خون کامل انجام بدید تا وضعیت قند، چربی و ویتامین ها بدن شما مشخص شود و حتما در سریعترین زمان این موارد را انجام بدید چون به صورت ناگهانی این اتفاق افتاده بهتره سریعتر برای تشخیص اقدام کنید


گوش من وزوز شدیدی داره انگار که کامیون توش داره هی گاز میده چیکار کنم وقتی هم تشدید پیدا می‌کنه همراه با عرق کردن و سر گیجه شروع میشه .

سلام چون وزوز گوش با شنوایی رابطه دارد بهتر است ابتدا تست شنوایی انجام دهید اگر در یک سمت وزوز دارید حتما ام ار ای انجام شود چون در وزوز یک طرفه احتمال تومور عصب شنوایی وجود دارد از طرف دیگر چون وزوز با عامل ها و شرایط زیادی ایجاد می شود مراجعه به متخصص شنوایی شناس و گوش حلق بینی پیشنهاد می شود.


سلام
وزوزگوش )سوت ممتد در مغز( درد بی درمان که باید صبر و تحمل کرد
۰۹۳۶۶۷۶۴۰۲۲

سلام با شما تماس گرفته می شود و به صورت تلفنی در مورد روش های درمانی مشاوره داده می شود 02188949368 02188958823


دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.