سمعک ویدکس

سمعک ویدکس

ویدکس نام شرکت تولید کننده سمعک های مختلف می باشد که در سال ۱۹۵۶ در دانمارک تاسیس شده است و در حال حاضر نیز در بیش از ۱۵۰ کشور جهان دارای نمایندگی های مختلف می باشد.

در واقع تولید مدل های فراهوشمند که از سال ۲۰۱۵ به وسیله کمپانی ویدکس وارد بازار شده است معمولاً در ۴ رده کیفیتی  دسته بندی شده است که این گروه ها شامل مدل های نامرئی داخل گوشی پشت گوشی و رسیور داخل کانال می باشد.

انواع سمعک های ویدکس

ویژگی های سمعک ویدکس

از ویژگیهای محصولات تولید شده به وسیله کمپانی  ویدکس می توان به موارد زیر اشاره کرد.

[audio mp3="https://farashenava.com/wp-content/uploads/2020/10/سمعک-ویدکس.mp3"][/audio]

 1. وجود برنامه Universal که باعث آنالیز ثانیه به ثانیه صدا و همچنین باعث سوئیچ خودکار بین برنامه های شنوایی با توجه به شرایط صوتی محیط می گردد.
 2. امکان پردازش دقیق بلندترین و آهسته ترین صداهای محیط بدون تغییر کیفیت.
 3. امکان جابجایی فرکانس.
 4. وجود فناوری soft level noise reduction باعث شده است تا امکان تمرکز بر روی آهسته ترین صدا به بهترین شکل انجام شود.

در لیست زیر چند نمونه از خانواده مدل های تولید شده به وسیله شرکت ویدکس به همراه ویژگی های محصولات بیان شده است.

انواع سمعک ویدکس

سمعک DREAM(دریم) ویدکس

این مدل ها که به وسیله کمپانی ویدکس طراحی شده است امکان ارتباط وایرلس واقعی را در ۴ رده بندی از سری های ۱۱۰ تا ۴۰۰ و ۴۴۰ را عرضه می کند.

از ویژگی‌های خاص این محصولات می توان به قابلیت اجرایی ۵ برنامه شنیداری مختلف اشاره کرد.

وجود پردازشگر یکپارچه صدا در samak باعث شده است تا شما به راحتی صداهای محیط را دریافت نمایید.

این مدل مجهز به ۸۵ مدار پردازشگر همزمان صدا می باشد که شما به دلیل این ویژگی به راحتی می توانید تمام صداهای محیط را با کیفیت واقعی دریافت کنید. همچنین وجود لاله گوش مصنوعی در آن ها باعث شده است تا امکان جهت یابی صدا فراهم شود.

تکنولوژی خاص استفاده شده در آن ها باعث شده است تا هنگام دریافت ناگهانی صداهای بسیار بلند برای حفاظت از سیستم شنوایی این محصول به سرعت  تنظیم گردد و مشکلی برای سیستم شنوایی شما به وجود نیاید. همچنین مجهز به ZEN  برای کنترل وزوز گوش می باشد.

از ویژگی های دیگر این مدل می‌توان به وجود سیستم ضد سوت و یا ضد فیدبک چند جهتی فعال اشاره کرد.

سمعک دریم ویدکس

سمعک MIND(مایند) ویدکس

از ویژگی‌های خاص این محصولات که باعث شده است تا در دست محصولات پرفروش قرار بگیرد می توان به پردازش صدا در دو سطح برای محیط های مختلف اشاره کرد. همچنین وجود ۶۲ مدار پردازشگری همزمان صدا باعث شده است تا بیمار به راحتی بتواند تمام صداها را با کیفیت واقعی دریافت نماید و امکان اجرای ۵ برنامه شنیداری مختلف به وسیله آن ها امکان پذیر است.

از ویژگی های دیگر این مدل ها می توان به داشتن سیستم  EDRC  اشاره کرد که امکان شنیدن صداهایی از فاصله دور را امکان پذیر می کند. همچنین قابلیت کنترل خودکار خروجی صدا از ویژگی‌های دیگر آن ها می باشد. 

لازم به ذکر است که کنترل خودکار اصوات بلند ناگهانی برای حفاظت از سیستم شنوایی بیماران تعبیه شده است. مجهز بودن به ZEN  برای درمان وزوز گوش در این مدل ها تعبیه شده است.

سمعک SUPER(سوپر) ویدکس

این مدل ها مخصوص بیمارانی است که دارای افت شنوایی شدید تا عمیق می باشند. از کوچکترین مدل های سوپر پاور موجود در بازار می باشند که مصرف باتری بسیار پایینی دارند. این مدل ها با داشتن تکنولوژی Widex Link  امکان ارتباط میان دو samak را فراهم می کنند. از ویژگی‌های دیگر می توان به داشتن سیستم EDRC, TruSound  اشاره کرد که باعث کیفیت صدای سه بعدی می شوند.

سایز کوچک این مدل ها باعث شده است تا به صورت نامرئی باشد و به راحتی به وسیله اطرافیان دیده نشود.

از قابلیت های دیگر می توان به داشتن سیستم ضد فیدبک فعال اشاره کرد که بیماران با استفاده از این امکانات به راحتی می‌توانند به مکالمات تلفنی بپردازند و در طول روز به هیچ گونه مشکلی در رابطه با شنوایی بر نخواهند خورد.

این مدل جز با کیفیت ترین و بهترین مدل های موجود می باشد که می‌تواند بسیاری از مشکلات روزانه افرادی که دچار کم شنوایی هستند را رفع نماید.

 

سمعک MENU(مینو) ویدکس

این مدل ها در دو گونه داخل گوشی و پشت گوشی به بازار ارائه شده است که دارای کیفیت بسیارعالی و همچنین قیمت پایین تری می باشند.

از ویژگی‌های خاص آن ها می توان به داشتن ۴۰ مدار پردازشگر همزمان صدا اشاره کرد که باعث می‌شود تا فرد بیمار با بالاترین کیفیت صدای محیط اطراف خود را بشنود. تکنولوژی هوشمند باعث افزایش کیفیت محصولات شده است و از ویژگی‌های دیگر می توان به داشتن سیستم ردیاب گفتار و یا کاهنده نویز اشاره کرد که این مورد باعث می‌شود تا فرد بیمار بدون هیچ گونه اذیت و یا صدای اضافی به راحتی و با شفافیت بسیار بالا صدای محیط اطراف خود را بشنود و همچنین از قابلیت های دیگر این محصولات می توان به امکان سازگاری با ریموت کنترل اشاره کرد. خرید این محصولات بسیار مقرون به صرفه بوده و جزو بهترین محصولات موجود در بازار می باشد که به وسیله کمپانی ویدکس به بازارعرضه شده است.

سمعک منو ویدکس

سمعک VITAL(ویتال) ویدکس

یکی دیگر از مدل هایی که به وسیله شرکت سمعک ویدکس به بازار عرضه شده است می‌توان به مدل های ویتال اشاره کرده که به صورت فول دیجیتال است.

با امکان ۴ کانال پردازش می تواند باعث افزایش کیفیت دریافتی اصوات محیط شود. همچنین وجود مدار کاهنده نویز و صداهای مزاحم باعث افزایش کیفیت و شفافیت صدای دریافتی به وسیله فرد بیمار می‌شود. این مدل ها در گونه های مختلف مانند داخل گوشی و پشت گوشی در بازار موجود می باشد که دارای قیمت بسیار مناسبی بوده و می تواند مشکلات رایجی که یک فرد کم شنوا در طول روز با آن مواجه می‌شود را برای همیشه از میان ببرد.

محصولات ارائه شده توسط کمپانی ویدکس فوق العاده زیاد بوده و امکان برشمردن تمام این محصولات در یک مقاله امکان پذیر نیست. هدف ما معرفی بهترین محصولات عرضه شده توسط این کمپانی به بازار است.

 

سمعک Evoke ویدکس

این مدل جدیدترین محصول شرکت ویدکس است که ادعا می شود نخستین samak هوشمند جهان است. Widex EVOKE  با ترکیب هوشمند بودن و توانایی شخصی سازی تجربه ی کاربر، کیفیت صدای بی نظیر و بهترین عملکرد را در محیط های پر سر و صدا ارائه می دهد.

یک بررسی شنوایی در سال 2018 نشان داد که مهمترین اولویت بیماران samak شنیدن بهتر صدا در حضور نویز است و یک مطالعه نشان می دهد که 94٪ از دارندگان Widex EVOKE در سر و صدا، این مدل را به مدل های غیر ویدکس خود ترجیح می دهند.

آنچه سبب شده که گفته شود مدل های خانواده Evoke، هوشمند هستند، سطح تکنولوژی پیشرفته ی این مدل ها است. از جمله برنامه ها و قابلیت های منحصر به فرد این مدل ها، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تکنولوژی هوشمند سمعک Evoke

این مدل محیط صوتی بیماران را تجزیه و تحلیل می کند و مهمترین منابع صوتی را با استفاده از آنالیز صدای بی نظیر Fluid Sound اولویت بندی می کند. EVOKE نقشه ی محیط شنیداری را با دقت بالایی برای انتخاب نوع صدا ترسیم می کند.

 • تنظیم صدا و برنامه های سمعک توسط بیمار

بیماران می توانند به راحتی و با استفاده از  برنامه های موجود در تلفن همراه مثل  Tonelink راحتی تجربه گوش دادن خود را تنظیم کنند .عملکردهایی مثل : تغییر برنامه ها ، تنظیم میزان صدا و تغییر فوکوس جهت دار تنها با چند ضربه روی تلفن هوشمند قابل انجام خواهند بود.

 • برنامه SoundSense Learn

این برنامه که در مدل EVOKE تعبیه شده است ، از قدرت یادگیری ماشینی با سرعت بالا و داده های بیش از 40000 نفر از دارندگان samak برای هدایت بیماران به سمت شنوایی بهتر و شخصی تر در شرایط زندگی واقعی بهره می برد. با نشان دادن اولویت خود در یک سری مقایسه های گوش دادن به گزینه های A / B ، بیماران می توانند به سرعت تجربه شنوایی خود را متناسب با نیازها و اهداف خود تنظیم کنند.

 • برنامه  real life

با اتصال 2.4 گیگاهرتز ، samak های WIDEX EVOKE بیماران را به سوابق آنها در GPS متصل می کنند.همچنین با رضایت بیمار، اطلاعات مربوطه را از تلفن های هوشمندشان به Widex Cloud و سپس برای نصب Compass GPS بارگذاری می کنند. این ویژگی را با هر دو روش دستی یا با استفاده از هوش مصنوعی می توان عملی کرد.

فواید عملکرد real life  :

 • تنظیمات اکولایزر
 • تنظیمات صدای چپ و راست
 • استفاده از عملکرد بی صدا
 • دسته بندی محیطی
 • تغییر فرکانس و طول استفاده
 • کنترل از راه دور

بیماران می توانند مشاوره تخصصی خود را از راه دور انجام بدهند.

برای برقراری ارتباط ویدیویی و دریافت کنترل samak از طریق تماس از راه دور WIDEX از Compass GPS استفاده میکند.استفاده از این تکنولوژی آسان است و برای کل مدل های بی سیم ویدکس کار می کند.

معمولا افراد روشی را می پسندند که فقط با لمس نوک انگشتان روی گوشی هوشمند بتوانید نیازهای شنوایی خود را کنترل کنید و همه این داده ها به راحتی قابل دسترسی و محرمانه باشند. Evoke حتی تفاوت موسیقی جاز و راک را می داند. تفاوت بین صدای یک کنفرانس علمی و صدای  مهمانی را می داند. علاوه بر این ، با شناخت مکان و محیط شما ، با استفاده از آنالیز صدای Fluid Sound ، در حین حرکت با شما سازگار می شود.

جدیدترین سمعک ویدکس

ابزار مفید دیگر ، که برای اجتماعات پر سر و صدا بسیار مناسب است ، Fluid Sound Controller است. شما می توانید صدای ناخواسته که ممکن است مکالمات شنیداری شما را مختل کند ، را فیلتر کنید ،  بنابراین فقط آنچه می خواهید بشنوید را می شنوید.

به دلیل فناوری samak SoundSense Adapt ، مدل evoke ویدکس هرگز تغییراتی را که در گذشته ایجاد کرده اید فراموش نمی کند. بنابراین ، هنگامی که با یک دوست در یک مکان جدید صحبت می کنید ، تجربه صدای شما را با استفاده از تنظیمات موقعیت های مشابه تطبیق می دهد.

سمعک جدید Evoke برای چه افرادی مناسب است؟

مدل های خانواده Evoke  به دلیل تکنولوزی پیشرفته ی خود، برای افرادی که سبک زندگی فعال داشته و روابط اجتماعی زیادی دارند، مناسب می باشند. به دلیل اینکه سمعک به صورت خودبه خود توانایی تغییر برنامه و عملکرد خود را دارد بهتر است برای بیمارانی که در محیط های مختلف دارای فعالیت هستند خریداری و استفاده شود به طور مثال فردی که در اکثر اوقات در منزل می باشد خرید سمعک Evoke یا سمعک رده پایین تر هیچ تفاوتی برای ان ندارد(البته کیفیت سمعک Evoke بالاتر می باشد و هدف از این مثال تکنولوژی هوشمند است)

کلینیک شنوایی و سمعک فراشنوا

تجویز انواع مدل های سمعک با توجه به میزان استفاده و نیاز بیمار و نه براساس موجودی سمعک یا تعصب بر روی برند خاص در کلینیک شنوایی فراشنوا انجام می شود تا بالاترین رضایت و استفاده برای بیمار فراهم شود.

09105241071

02188949368


دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.