سمعک استارکی

سمعک استارکی

شرکت سمعک استارکی در سال ۱۹۶۷ تأسیس شد، زمانی که ویلئام اف آستین خدمات شنوایی حرفه‌ای، سرویس تعمیرات ابزار شنوایی را در می‌نه سوتا آغاز کرد که همه مدل‌ها را سرویس می‌کرد. از آنجا بود که آقای آستین یک شرکت تولید samak راه‌اندازی کرد و نام آن را استارکی گذاشت.
Starkey
یک شرکت خصوصی آمریکایی است و یکی از بزرگترین تولیدکنندگان samak در جهان است. از سال ۲۰۱۹، این شرکت بیش از ۵۰۰۰ کارمند در ۲۴ مرکز داشت که به بیش از ۱۰۰ بازار در سراسر جهان خدمت می‌کنند و تنها تولید‌کننده samak جهانی متعلق به آمریکاست.

مارک استارکی در طول تاریخ خود مترادف با نبوغ و نوآوری است. استارکی نه تنها samak را برای پاسخگویی به نیاز‌های کم شنوایی افراد تولید کرده است، بلکه ابزار‌ها و تجهیزات تست شنوایی را نیز ارائه داده است که به شنوایی‌شناسان کمک می‌کند تا نتایج عالی را در مورد سطح شنوایی بیماران خود بدست آورند.   انواع سمعک استارکی

سمعک استارکی

شرکت سمعک استارکی یک پیشرو جهانی در حوزه فناوری‌های شنوایی است که مقر اصلی آن در ایالت مینه‌سوتای آمریکا واقع شده است. داستان این شرکت با تأسیس اولین کارگاه توسط هارولد استارکی در سال ۱۹۶۳ آغاز شد. در سال ۱۹۶۷، ویلیام اف.

آستین آزمایشگاه استارکی را خریداری کرد و شرکت Starkey Hearing Technologies را بنیان نهاد.

استارکی به عنوان تنها تولیدکننده آمریکایی سمعک، در میان شش تولیدکننده بزرگ جهان جایگاه ویژه‌ای دارد، در حالی که سه تولیدکننده بزرگ سمعک در دنیا از دانمارک هستند. اصالت آمریکایی این شرکت، حتی با گسترش جهانی و حضور در بیش از ۱۰۰ بازار و استخدام بیش از ۵۰۰ نفر، همواره بخشی از هویت آن بوده است.

این شرکت به دلیل ارائه فناوری‌های شنوایی به برخی از برجسته‌ترین شخصیت‌های آمریکایی، از جمله روسای جمهور ایالات متحده، رونالد ریگان و بیل کلینتون، شناخته شده است.

یکی دیگر از جنبه‌های برجسته هویت استارکی، تعهد قوی این شرکت به امور خیریه و کمک به افرادی است که با مشکلات شنوایی در سراسر جهان دست و پنجه نرم می‌کنند. بنیاد شنوایی استارکی از زمان تأسیس خود در سال ۱۹۸۴ تاکنون بیش از یک میلیون سمعک به افراد نیازمند در سراسر دنیا اهدا کرده است.

نوآوری‌های شرکت سمعک استارکی

از ابتدای فعالیت شرکت استارکی، این شرکت در زمینه نوآوری‌های تکنولوژیک در سمعک‌ها، پیشرو بوده است. از جمله این نوآوری‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اولین سمعک داخل گوشی در جهان در سال ۱۹۷۱
 • اولین سمعک کاملاً داخل مجرا (CIC) در جهان در سال ۱۹۹۲
 • اولین سمعک نامرئی داخل مجرا (IIC) در جهان در سال ۲۰۱۰
 • اولین سمعک "Healthable" در جهان در سال ۲۰۱۹

 

این نوآوری‌ها، استارکی را به یکی از برترین شرکت‌ها در زمینه فناوری‌های شنوایی تبدیل کرده و جایگاه ویژه‌ای برای آن در این صنعت فراهم کرده است.

چرا استارکی را انتخاب کنیم؟

استارکی در زمینه feedback reduction سال‌ها پیشرو در صنعت بوده است، این فناوری به samak‌های آن‌ها اجازه می‌دهد تا تقویت کافی برای کاهش شنوایی شدیدتر را بدون آزار دهندگی فراهم کنند. Starkey همچنین یک گزینه‌ایده‌آل برای samak و قالب‌های گوش سفارشی است.

آن‌ها پیشگام مدل نامرئی در گوش هستند و اولینremote control صفحه لمسی را با یکپارچه‌سازی جریان بلوتوث تولید کرده‌اند.

استارکی معتقد است که توانایی شنیدن واضح دنیای اطراف شما نباید یک چیز لوکس باشد، بلکه برای تجربه انسان به اندازه تنفس ضروری است. ما می‌دانیم که شنوایی فواید بی‌شماری از جمله احساس ارتباط اجتماعی، آسایش روانشناختی و حتی ایمنی جسمی به همراه دارد.

به همین دلایل، استارکی در دستیابی به فناوری شنوایی بهتر که می‌تواند برای یک محدوده گسترده‌تر از بیماران قابل دسترسی باشد، بی‌نظیر است.

شهرت دیرینه نوآوری در فناوری سمعک استارکی

استارکی دارای شهرت دیرینه نوآوری در فناوری سمعک با دستاورد‌های قابل توجه زیر است:

 • اولین شرکتی که مدل داخل کانال ایجاد کرد که کاملاً در گوش پنهان می‌شود. *اولین شرکتی که مدل دیجیتال، قابل تنظیم داخل کانال گوش ساخت. *اولین شرکتی که فناوری پیشرفته کاهش صدای پس زمینه را کشف کرد.
 • اولین شرکتی که فناوری مدل ضد آب را توسعه داد.

انواع سمعک استارکی امریکا

سمعک استارکی سری Livio

مدل‌های خانواده Livio شامل مدل‌های سبک RIC هستند. مدل‌های Livio، Livio AI و Livio Edge AI از انواع پیشرفته پذدازش‌های دیجیتال برای بهبود وضوح صدا در شرایط پیچیده و پر سر و صدا گوش دادن استفاده می‌کنند.

مدل‌های Livio AI و Livio Edge AI دارای فناوری محاسباتی هوش مصنوعی اضافی هستند که به طور خودکار تنظیمات صدا و گوش دادن را برای وضوح بهتر صدا و درک صدا در موقعیت‌های مختلف سر و در موقعیت وجود نویز پس زمینه تنظیم می‌کند.

سمعک استارکی

سمعک استارکی سری  Muse

Muse  در سال ۲۰۱۶ معرفی شد. این مدل بی‌سیم است، که برای وفق دادن فرد با محیط مختلف شنیداری طراحی شده است. Muse چهار ویژگی اصلی را ارائه می‌دهد:

 1. راحتی فرد در سر و صدا
 2. گوش دادن به موسیقی با کیفیت بالا
 3. تشخیص گفتار بهبود یافته
 4. تجربه صوتی با کیفیت بسیار بالا برای هر شرایط محیطی فراهم می‌کند.
 5. Muse با پشتیبانی از سیستم عامل پردازش جدید Synergy، با قدرت پنج برابر بیشتر از سیستم عامل‌های قبلی استارکی کار می‌کند.
 6. با قابلیت پردازش همزمان چند صدا، Muse جزئیات هر محیط شنیداری را ضبط می‌کند و تجربه صوتی با کیفیت بالا را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

سمعک جدید استارکی

سمعک استارکی سری  Halo

Halo  یکی از اولین samak‌های جهان است که به طور خاص برای اتصال به تلفن‌های هوشمند طراحی شده است. به دلیل نوآوری، استارکی در سال ۲۰۱۵ جایزه نقره ادیسون را دریافت کرد.

از طریق برنامه کنترل شنوایTruLink، Halo جریان مستقیم تماس تلفنی، موسیقی و سایر رسانه‌ها را مستقیماً از تلفن‌های آیفون به samak دریافت می‌کند. TruLink برای ایجاد یک تجربه گوش دادن به طور یکپارچه، ویژگی برچسب‌گذاری جغرافیایی آیفون را فعال می‌کند که تنظیمات شنوایی استفاده‌کنندگان را در فضا‌های مختلف بایگانی می‌کند و هنگام بازگشت صاحبان به آن مکان، تنظیمات samak را دوباره تنظیم می‌کند.

مدل Halo ۲ سوت و وزوز را از بین می‌برد و به افراد کمک می‌کند تا در موقعیت‌های پر سر و صدا به راحتی بشنوند و کیفیت بکر صوتی را تجربه کنند.

سمعک هالو استارکی

سمعک استارکی سری  Z

مدل‌های سری Z قابلیت تشخیص گفتار بیشتر و تجربه گوش دادن راحت را در هر محیطی به دارندگان می‌دهد. از ویژگی‌های سری Z می‌توان به Binaural Spatial Mapping و Voice IQ۲ اشاره کرد که طیف کاملی از صدا را در محیط خود در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

مدل‌های سری Z با داشتن ویژگی خودآموزی، تنظیمات کاربر را حفظ کرده و هنگام حرکت در محیط‌های صوتی مختلف، تنظیمات خودکار را برای راحتی فرد کم شنوا، انجام می‌دهند.