سمعک دولتی

سمعک دولتی

فروش انواع سمعک های دولتی

برخی از محصولات مانند سمعک ها می‌توانند بیمه شوند. یعنی شما می توانید سمعک دولتی را با قیمتی مناسب از عرضه‌کنندگان خاص خریداری کنید. با توجه به اینکه یکی از اصلی ترین مشکلات افرادی که اقدام به خرید سمعک می کنند، هزینه بالای سمعک ها می باشد. در نتیجه همیشه افرادی که به سمعک نیاز دارند، خواستار این هستند تا سمعک دولتی را خریداری کنند. در این حالت قیمت نهایی محصول برای این افراد پایین تر می باشد.

بر حسب آمار هایی که به دست ما رسیده حدود ۱۴ تا ۳۱ درصد از افرادی که دچار کم شنوایی هستند، اقدام به خرید سمعک می کنند.

یعنی به ساده ترین شکل ممکن می توان گفت که از هر پنج نفری که به سمعک نیاز دارد، چهار نفر از آنها به دلیل بالا بودن قیمت این محصول نمی توانند اقدام به خرید کنند. به همین دلیل همیشه خواستار خرید سمعک های دولتی با قیمت پایین‌تر هستند.

در واقع یکی از اصلی ترین دلایلی که باعث شده است تا میزان خرید سمعک در ایران  پایین باشد، بحث بالا بودن قیمت آن می باشد، و معمولاً کسانی هم که مجبور به خرید این محصولات هستند همیشه دنبال خرید سمعک با بیمه می گردند.‌

سمعک دولتی

 

  مدارک لازم برای خرید سمعک با بیمه یا همان سمعک دولتی چیست؟

در لیست زیر تمام مدارک لازم برای ارائه به بیمه جهت گرفتن هزینه خرید سمعک بیان شده است. اگر شما نیز جزو افرادی هستید که با هزینه بالا اقدام به خرید سمعک کرده اید و خواهان این هستید تا هزینه صرف شده را از بیمه دریافت کنید، در این حالت می توانید با ارائه مدارکی که در لیست زیر بیان شده است اقدامات مربوطه را انجام دهید.

_  داشتن گواهی پزشک متخصص گوش حلق و بینی برای انجام تست شنوایی

_ تست شنوایی سنجی یا نوار گوش که به وسیله متخصص شنوایی شناس انجام و مهر زده شود

_  نسخه پزشک متخصص گوش حلق و بینی در دفترچه بیمار با عنوان نیازمند به استفاده از سمعک یک یا دو گوشی

_ فاکتور معتبر خرید سمعک

_ گارانتی بین المللی سمعک

*توجه داشته باشید حتی در بعضی موارد بیمه خواستار رویت یا مشاهده سمعک برای پرداخت هزینه بیمه است 

 

  بیمه سمعک چیست؟

استفاده از بیمه‌های درمانی در اکثر مواقع به افراد کمک می نماید تا بخشی از هزینه‌ها را به وسیله بیمه دریافت کنند. بیمه سمعک نیز جزء این موارد می باشد که افرادی که دچار کم‌شنوایی هستند در صورت خرید سمعک می‌توانند بخشی از هزینه را از بیمه دریافت نمایند.

در واقع بیمه سمعک این گونه است که به افرادی که تحت پوشش بیمه‌های خصوصی و دولتی می باشند بر حسب دستورالعمل خاصی، بخشی از هزینه سمعک بازگردانده می‌شود.

و شما باید تمام مدارکی را که در فوق بیان شاهد هنگام درخواست هزینه به بیمه تحویل بدهید.

قیمت سمعک دولتی

 

 تعرفه بیمه سمعک دولتی و خصوص چگونه است؟

تمام بخش‌های دولتی و خصوصی هر ۵ یا ۱۰ سال فقط یک بار اقدام به پرداخت بخشی از هزینه خرید سمعک به بیماران می کنند. به همین دلیل اگر شما نیز تمایل به استفاده از بیمه سمعک را دارید، بهتر است تا به مراکز تخصصی شنوایی رفته تا آنها بهترین و مناسب ترین سمعک را با توجه به حد شنوایی شما تجویز کنند. در این صورت می توانید اقدام به اخذ بخشی از هزینه پرداخت شده از بیمه کنید.

 

برای خرید سمعک به کجا باید مراجعه کنیم؟

خرید سمعک از مراکز معتبر با قیمت مناسب و کیفیت عالی یکی از موارد مهمی می باشد که باید به آن دقت کنید. در واقع شما باید برای خرید سمعک های مناسب به کلینیک‌های تخصصی شنوایی مراجعه کنید و بعد از اینکه پزشک متخصص سمعک را برای شما تجویز کرد، در این حالت با توجه به پیشنهاد پزشک اقدام به خرید کنید. خرید این محصولات بر حسب توصیه اطرافیان کاری فوق‌العاده خطرناک است، چون ممکن است در دراز مدت باعث بروز زیان های فوق العاده جدی‌ و جبران ناپذیر به سیستم شنوایی شما شود.

معمولا افراد دارای درجات مختلفی از کم‌ شنوایی می باشند. یعنی برخی افراد در حد خفیف یا برخی در حد بسیار شدید و عمیق دارای کم شنوایی هستند. به همین دلیل باید سمعکی را مناسب نیاز خود استفاده کنند و اگر سمعک خریداری شده متناسب با حجم کم شنوایی شما نباشد، در این حالت ممکن است باعث بروز مشکلات جدی شود. به همین دلیل توصیه ما به شما این است که همیشه اقدام به خرید سمعکی کنید که پزشک معالجتان به شما توصیه می کند.

 

در لیست زیر نکات و ویژگی‌های سمعک که بیماران باید در هنگام خرید سمعک به آن توجه کنند قرار داده شده است:

*تکنولوژی های هوشمند سمعک

*وایرلس و بلوتوث سمعک

*عمر و مقاومت سمعک

*خدمات پس از فروش که برای محصول های مختلف می تواند متفاوت باشد

*داشتن ویژگی اتصال به موبایل که معمولاً از دو سیستم عامل ios و اندروید پشتیبانی می‌کند

*داشتن برنامه مخصوص وزوز

*انجام قالبگیری و ساخت قالب مناسب

*گارانتی سمعک

و...

توجه: ویژگی هایی که در بالا به آن ها اشاره شده است برای هر بیمار متفاوت است و انتخاب این موارد باید با توجه به نیاز و انتظار بیمار از سمعک انتخاب شود. پیشنهاد می شود انتخاب سمعک و مدل آن توسط شنوایی شناس به طور کامل انجام شود و اصرار به استفاده از تنها یک مدل یا تنها یک ظاهر و حتی برند سمعک توسط بیمار در اکثر موارد رضایت چندانی برای بیمار فراهم نمی شود.

.

عوارض عدم استفاده از سمعک در صورت بروز کم شنوایی چیست؟

آیا استفاده از سمعک برای بیمار با کم شنوایی ضروری است؟

معمولاً  اکثر افرادی که دچار مشکلاتی در بحث شنوایی هستند و یا با کم شنوایی مواجه هستند، از خرید سمعک اجتناب می کنند که در این صورت در زمان طولانی ممکن است باعث بروز عوارض و مشکلات جدی شود. در لیست زیر چند نمونه از عوارض کم شنوایی بیان شده است.

در واقع عدم دقت به درمان صحیح کم شنوایی ممکن است باعث بروز مشکلات بسیار جدی برای شما شود. به همین دلیل برای حفظ سلامتی شنوایی و جلوگیری از عوارض پیشرفته، به راحتی می توانید با خرید سمعک مناسب که باید به وسیله پزشک متخصص تجویز گردد، از بروز مشکلات جدی خودداری نمایید.

 

خلاصه ای از عوارض کم شنوایی برای بیمار

*ایجاد اختلال در درک گفتار

*ایجاد اختلال در تکلم که به مرور زمان اتفاق می‌افتد

*بروز مشکلات روحی روانی که به مرور زمان به دلیل منزوی شدن نمایان می گردد

*از بین رفتن یا کاهش حافظه شنوایی

*افزایش درصد مبتلا شدن به آلزایمر

*کاهش پردازش های مرکزی شنوایی

*عصبی شدن و تلاش برای شنیدن که سبب سردرد می شود

*احساس تنهایی

*تمایل شدید به گوشه گیری و فرار از اجتماعات

*بروز وزوز گوش

و هزاران مشکل دیگر که در دراز مدت ممکن است با آن روبه‌رو شوید. به همین دلیل شما باید دقت کافی را در بحث شنوایی داشته باشید. یعنی باید در سریع‌ترین زمان ممکن برای حل این مشکل به پزشک متخصص مراجعه کرده و تمام کارهای لازم را در این‌باره انجام دهید. در این حالت می توانید خیلی راحت به زندگی قبلی خود ادامه دهید و مشکلات شنوایی را تا حد زیادی با استفاده از  سمعک های مناسب حل نمایید.

پرسش و پاسخ بیماران در مورد سمعک

چرا بعضی از مدل های سمعک گران تر است؟

قیمت سمعک ها با توجه وجود یا عدم وجود مواردی نظیر تکنولوژی و کیفیت صدا، سال تولید سمعک، وایرلس و بلوتوث، برنامه های وزوز گوش، برنامه های انتقال فرکانسی متفاوت است. 

*بیمه سمعک ها چه میزان از هزینه سمعک ها را پوشش می دهند؟

پرداخت هزینه بیمه برای سمعک برای هر ارگان یا فرد متفاوت می باشد اما به طور کلی بیمه تامین اجتماعی مبلغ یک میلیون و دویست، بیمه سلامت مبلغ هشتصد هزار تومان، بیمه آتیه سازان حافظ در حدود پانصد هزار تومان، بیمه ارتش در حدود یک تا یک ونیم میلیون تومان، بیمه SOS هیچ هزینه ای پرداخت نمی کند، بیمه آسیا در حدود دو تا سه میلیون تومان و ... . توجه داشته باشید امکان تغییر قیمت بیمه در هرسال وجود دارد و برای هر فرد با توجه به نوع بیمه یا ارگان پرداخت هزینه سمعک متفاوت می باشد.

*آیا عدم استفاده از سمعک خطرناک است؟

به طور کلی عدم استفاده از سمعک خطرناک نیست اما سبب بروز مشکلاتی در درک گفتار، بدتر شدن توانایی درک صدا به مرور زمان، شروع وزوز گوش، ضعیف شدن عصب شنوایی یا در موارد شدید تر ایجاد مناطق مرده شنوایی می شود.

*آیا وزوز گوش سبب بروز کم شنوایی و مشکلات مغزی می شود؟

خیر. وزوز گوش تنها باعث بروز مشکلاتی در شرایط روحی و روانی بیمار دارد(خواب، تمرکز، احساسات، استرس، برخورد با دیگران و...).

*چه سمعک هایی قابل تعمیر می باشند؟

تمامی مدل های سمعک قابل تعمیر می باشند اما در بعضی موارد به دلیل بیش از حد قدیمی بودن، سمعک ارزش تعمیر ندارد .

کلینیک شنوایی و سمعک فراشنوا

تجویز انواع مدل های سمعک هوشمند و نامریی با مناسب ترین قیمت و پرداخت اقساطی در کلینیک فراشنوا ارائه می شود. همچنین خدماتی نظیر ارزیابی و درمان وزوز گوش با روش های جدید، ارزیابی شنوایی نوزادان و کودکان، انجام مانورهای سرگیجه، تعمیر انواع برندهای سمعک در سریعترین زمان، تهیه قالب های ضدآب و ضدصوت و سایر خدمات شنوایی در مرکز شنوایی فراشنوا انجام می شود.

برای ارتباط و کسب اطلاعات بیشتر با متخصصین سمعک فراشنوا تماس حاصل فرمایید: 02188949368 02188958823 09105241071 برای مشاهده نتایج تجویز انواع سمعک و درمان های وزوز گوش به پیج فراشنوا در اینستاگرام مراجعه فرمایید: Samak_Farashenava@ کانال علمی تلگرام مرکز فراشنوا: https://t.me/farashenava

 


دیدگاه ها درباره سمعک دولتی

با درود :تا كنون دوبار در فاصله چند روز شماره ام را به كلنيك شما ارسال كردم اما متخصصین شما هيچ ارتباطى با بنده نگرفتند. خودم هم زنگ مى زنم كسى پاسخ نميدهد. اگر كلنيك شما سر كارى است اين صفحه رو حذف كنيد. خواهشا" شما ديگرروى اعصاب اين ملت مستعصل راه نرويد.

با سلام عذرخواهی می کنم و عدم پاسخ مطب پیگیری می شود. ساعت کاری مطب از ساعت 10 صبح تا غروب است در این مدت هر تماسی گرفته بشه جواب داده می شود. مجدد شماره های فراشنوا را می نویسم 02188949368 02188958823 09105241071


دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.