سمعک سونیک

سمعک سونیک

سمعک سونیک امریکا

(Sonic Hearing aid)

سمعک سونیک . .

انواع سمعک های برند سونیک

برند سونیک یکی از محصولات کشور آمریکا می باشد که با شعار همه باید صدا را بهتر و خوب بشنوند انواع مدل های سمعک شامل سمعک های نامرئی، سمعک های درون گوشی، سمعک های پشت گوشی و سمعک های پشت گوشی ریک را تولید کرده است. علاوه بر کیفیت ساخت و صدای بالا در سمعک سونیک(مخصوص بیماران با افت شنوایی شدید و عمیق)، این سمعک دارای ظاهری جذاب و بسیار زیبا می باشد.

[audio mp3="https://farashenava.com/wp-content/uploads/2020/10/سمعک-سونیک.mp3"][/audio]

.

*سمعک رادیانت(Radiant) سونیک

سمعک رادیانت (Radiant sonic) یکی از جدیدترین محصولات سال 2020-2021 برند سونیک امریکا می باشد که از تکنولوژی و پلتفرم Extend که از جدیدترین تکنولوژی های گروه سونیک می باشد استفاده شده است. سمعک رادیانت به صورت پشت گوشی ریک و در سه سطح 60/80/100 می باشد که رده 100 این مدل بالاترین رده این مدل می باشد. طبیعی بودن و وضوح صدا، درک قوی گفتار بخصوص در محیط های شلوغ و نویزی و پردازش گفتار از ویژگی های قابل توجه در پلتفورم Extend سمعک رادیانت می باشد. این سمعک دارای باتری های 312 و 13 می باشد که سبب اندازه های کوچک و غیرقابل دید بر روی گوش شده است. همچنین علاوه بر کیفیت صدا و پردازش قوی این سمعک ها، برنامه صدادرمانی یا ماسکر نیز در این سمعک وجود دارد. برنامه صدادرمانی در سمعک رادیانت به دلیل داشتن کانال های متعدد در تنظیم صدای ماسکر و پهنای پاسخ فرکانسی بالا بخصوص برای بیماران با وزوز های تیز یا فرکانس بالا(اکثر بیماران به صورت صدای سوت تیز یا صدای زودپز تشبیه می کنند) بسیار مناسب می باشد. سمعک رادیانت سونیک

.

*سمعک ترک(Trek) سونیک

سمعک Trek یکی از قوی ترین سمعک های دنیا می باشد که از نظر قدرت سمعک برای بیماران با کم شنوایی شدید و عمیق مناسب است. این سمعک محصول سال 2021 و دارای دو مدل سوپرپاور(باتری 13) و التراپاور(باتری 675) که هر کدام دارای دو رده، رده 40 و رده 80، با امکانات و ویژگی های مختلف وجود دارند.

تکنولوژی استفاده شده در این سمعک از جدیدترین پردازشگر ها برای آنالیز و ایجاد درک گفتار استفاده می کند. جدیدترین پلت فرم پیشرفته Sound DNA با آنالیز صداهای محیط نویز زمینه و نویزهای مزاحم را به صورت اتومات کاهش می دهند تا اطلاعات گفتاری با کیفیت بهتری به عصب شنوایی و نهایت مغز انسان برسد. این ویژگی برای بیماران با کم شنوایی شدید و عمیق که دچار آسیب شدید حلزون و عصب می باشند بسیار مفید می باشد و درک گفتاری بهتری برای آنها فراهم می کند.

از دیگر ویژگی های این سمعک وجود پهنای پاسخ فرکانسی تا 10 کیلوهرتز می باشد که به نوبه خود در درک بهتر و طبیعی بودن صدا نقش بسیار مهمی دارد. همچنین وجود برنامه وزوز گوش، برنامه انتقال فرکانسی، استاندارد IP68، ارتباط مستقیم با موبایل و سایر وسایل صوتی از دیگر ویژگی های این سمعک می باشد.

سمعک ترک(Trek) سونیک

*سمعک انچنت(Enchant) سونیک

Enchant جدیدترین محصول Sonic ، ابزاری قدرتمند است. با طراحی های سفارشی و پنج سطح فناوری که به وسیله آن گفتار و شنیدن راحت تر، سازگارتر و انعطاف پذیرتر می شود. wireless streaming که به طور خاص به عنوان یک محصول ساخته شده برای iPhone ایجاد شده است، این samak را به یکی از راحت ترین محصولات موجود تبدیل می کند .فناوری   Sound DNA در Enchant با تغییر شرایط صدا سازگار است و به صورت هوشمند تقویت و کاهش سر و صدا را در انواع محیط ها تنظیم می کند.

سمعک انچنت(Enchant) سونیک

.

*سمعک سونیک مدل چیر(Cheer)

Cheer  در هشت مدل مختلف مناسب برای بیمارانی است که از کم شنوایی خفیف تا متوسط ​​رنج می برند. با داشتن فناوری چشمگیر و برخی از متفکرانه ترین طرح های زیبایی، مطمئنا یکی از بهترین انتخاب های ممکن می باشد. Cheer در بیشتر موقعیت های گوش دادن به صورت آزاد عمل می کند. فناوری انطباقی Cheer محیط های مختلف گوش دادن را تشخیص داده و نسبت به آنها واکنش نشان می دهد و شما را از انجام تنظیمات مکرر آزاد می کند.

samak sonic مدل Cheer

.

*سمعک سونیک مدل جرنی(Journey)

این سمعک برای بیمارانی که دارای کم شنوایی شدید تا عمیق می باشند دارای قدرت و بهره مناسب است از این رو میتوانیم سمعک جرنی را به عنوان سمعک سوپرپاور یا التراپاور معرفی کرد. این samak واقعاً که به کاربران اجازه می دهد هر روز اعتماد به نفس و راحتی بیشتری داشته باشند. با شنوایی طبیعی، هیچ وقت نباید نگران باشید که لحظات خاص زندگی را از دست می دهید. Journey  به شما اجازه می دهد هر روز مسیری را که می خواهید تنظیم کنید. پردازش متغیر گفتار، تفاوت های ظریف گفتار را حفظ می کند - صداهای نرم و بلند در کلمات را، برای کمک به درک و برقراری ارتباط به همان صورت به فرد کم شنوا ارائه می دهد.

یکی از شکایت های بیماران کم شنوا بخصوص بیماران با کم شنوایی فرکانس بالای شدید در محیط شلوغ شنیدن صدا بدون درک گفتار می باشد. برطرف کردن این مشکل برای این دسته از بیماران علاوه بر تقویت صدا فراهم کردن صدای صاف و بدون خش خش است. یکی از ویژگی های قابل توجه در سمعک های جدید بخصوص سمعک ها با قدرت بالا و سوپرپاور توانایی کاهش نویز محیط می باشد. از این رو تفاوت اصلی در سمعک های قدیمی یا جدید و رده های بالا علاوه بر ویژگی های دیگر توانایی کاهش نویز می باشد به این صورت که هرچه سمعک نویز محیط بیشتری را کاهش دهد سمعک صدای صاف تر و بهتری را برای بیمار فراهم می کند درنتیجه شناسایی بهتر گفتار و در ادامه توانایی درک گفتاری بیمار بهبود می یابد. 

samak sonic مدل Journey

.

*سمعک سونیک مدل پپ(Pep)

Pep که در دو مدل موجود است ، همه موارد ضروری را برای افرادی که سبک زندگی فعال دارند، ارائه می دهد. عملکرد آن ساده است و طراحی مدرن آن به شما کمک می کند تا اعتماد به نفس داشته باشید. اگرچه این شروع خوبی در درک هر محصول است، اطلاعات زیادی وجود دارد که باید قبل از تصمیم گیری بدانید. صحبت با متخصصان شنوایی شناسی می تواند به این سوالات پاسخ دهد و به شما کمک می کند تا واقعاً بدانید که به کدام سمت بروید.

samak sonic مدل Pep

.

*سمعک سونیک مدل چارم(Charm)

Charm  که در چهار مدل موجود است، گرچه ویژگی های اساسی بسیاری دارد، محصولی ناب و ساده است. با ارائه عملکرد عالی و کاهش سر و صدا ، می توانید با Charm راحت تر با عزیزان خود در ارتباط باشید. گفته می شود  Charm صدای غنی ، طبیعی ، فناوری های کاهش نویز ، عملکرد هوشمند و اتصال بی سیم را فراهم می کند که صداهای روزمره را بهتر می کند(این سمعک از محصولات جدید شرکت سونیک حذف شده است و وارد ایران نمی شود)

.

*سمعک سونیک مدل Celebrate

این samak واقعا به کاربر اجازه می دهد زندگی را جشن بگیرد. با داشتن شش مدل مختلف Celebrate ، می توانید از طریق فناوری بی سیم به بهترین ترین روش ممکن بشنوید. با اتصال این samak به آیفون و اندروید، افراد کم شنوا این samak را نسبت به بسیاری از مدل های دیگر مناسب تر می دانند.این samak با فناوری Speech Priority Noise Reduction گفتار را از سر و صدای اطراف جدا می کند و مکالمات را راحت تر و واضح تر می کند(این سمعک از محصولات برند سونیک حذف شده است و وارد ایران نمی شود).

samak sonic مدل Celebrate

.

تکنولوژی سمعک سونیک

(چه چیزی سونیک را متفاوت می کند؟)

متأسفانه، در جهان پیرامون ما، افراد زیادی از مزایای محصولات برتر آگاه نیستند. وقتی samak های شرکت sonic را انتخاب می کنید ،Sonic’s 4S Foundation تضمین می کند که محصولات آنها متفاوت است وآنچه را که برای آن پرداخت می کنید، تمام و کمال دریافت می کنید. موارد زیر چیزی است که سونیک را متفاوت می کند.

*سادگی در استفاده

هیچ کس نمی خواهد وقت زیادی را به تنظیم و اتنتخاب samak خود اختصاص دهد و هیچ کس نمی خواهد یک طراحی بزرگ با ویژگی های پیچیده داشته باشد که مانع شنیدن شود. طراحی Sonic ساده است. اتصالات samak آسان هستند، و شما از ویژگی های آن بدون احساس اذیت و آزار استفاده می کنید.

*کیفیت صدای صاف و بدون نویز

با پیشرفت مداوم علم، Sonic  زمان مورد نیاز را صرف توسعه فناوری کرده است تا صدای راحت و لذت بخشی را تضمین کند. samak همیشه مورد علاقه عموم نیست ، بنابراین هر چیزی که بتواند آن را خوشایندتر کند، معمولاً مورد توجه قرار می گیرد. محصولات Sonic   همیشه احساس طبیعی بودن صدا را به شما می دهند.

*کیفیت گفتار بالا در سمعک های سونیک

از آنجا که در بیشتر مواقع روز صداهای اضافی زیادی در اطراف شما وجود دارد، درک گفتار از طریق samak می تواند دشوار باشد. نوآوری صوتی Sonic   به از بین بردن صداهای اضافی و غیر گفتاری اطراف شما کمک می کند ، بنابراین تمرکز بر گفتار آسان با samak Sonic   است.

*طراحی زیبای سمعک های سونیک

طبیعی است که بخواهید زیبا به نظر برسید، و می توانید این کار را هنگام استفاده از samak Sonic  انجام دهید. توسعه دهندگان Sonic   این نیاز را درک می کنند و ابزارهایی را ایجاد کرده اند که به افرادی که دچار کم شنوایی هستند زندگی راحت و قابل اطمینانی ببخشند.

*طول عمر سمعک سونیک

سمعک های سونیک به دلیل کیفیت بالا بخصوص در قطعات و وجود پوشش نانو بر روی مناف و قطعات داخلی در صورت مراقبت بیمار از سمعک(عدم ضربه شدید به سمعک یا فشار بر روی سمعک و نظافت آن) می تواند برای سال ها سالم و قابل استفاده باشد.

.

تاریخچه سمعک سونیک

شرکت سمعک سونیک در سال 1991 توسط دکتر داگ چابریز و دکتر ریچارد کریستینسن تاسیس شد. این شرکت معرفی اولین محصول خود با نام Natura در سال 1998 انجام داد. Sonic Innovation یک شرکت امریکایی می باشد که همچنان محصولات شنوایی با کیفیت بالا را در سراسر جهان تولید می کند. در حال حاضر سمعک سونیک، سمعک برنافن، فیلیپس و سمعک اتیکن تحت نظر یک شرکت قرارگرفته اند اما هر کدام دارای محصولات و تکنولوژی های مختلفی می باشد.

.
پرسش و پاسخ بیماران در مورد سمعک های سونیک:
*سمعک سونیک از محصولات کدام کشور است؟ سمعک سونیک یکی از محصولات کشور امریکا می باشد که دارای انواع مدل های نامریی، داخل گوشی، پشت گوشی و پشت گوشی ریک می باشد. *گارانتی سمعک های سونیک چندسال است و آیا در خارج از ایران نیز گارانتی آن قابل انجام است؟  گارانتی سمعک های سونیک به مدت 1 سال می باشد و در مورد گارانتی بین المللی سمعک های سونیک می توان گفت بله. با هماهنگی قبلی خدمات نیز در سایر کشورها انجام می شود. *سمعک های مخصوص وزوز گوش در برند سونیک شامل چه مدل هایی است؟ در سمعک های جدید گروه سونیک اکثر مدل ها دارای برنامه وزوز گوش می باشند که شامل مدل انچنت(نامریی، داخل گوشی، پشت گوشی و ریک)، جرنی(سمعک پشت گوشی سوپرپاور)، ترک(سمعک پشت گوشی سوپرپاور) و رادیانت می باشد. *قوی ترین سمعک های سونیک شامل چه مدل هایی می باشند؟* قوی ترین سمعک های گروه سونیک مدل جرنی می باشد اما جدیدترین سمعک این گروه که از نظر قدرت برابر با سمعک جرنی و محصول 2022 می باشد مدل Trek نام دارد که از نظر تکنولوژی و کیفیت صدا جزء سمعک های بسیار رده بالا محسوب می شود. آیا استفاده از سمعک در حذف وزوز گوش کمک کننده است؟ سمعک هم برای افراد با کم شنوایی و وزوز گوش بسیار کمک کننده است. سمعک های مخصوص وزوز گوش علاوه بر تقویت صدا قادر به تولید صدا می باشند که به عنوان ماسکر شناخته می شوند. بنابراین سمعک با تولید صدا در فرکانس وزوز گوش علاوه بر تحریک بیشتر مناطق مرتبط با وزوز گوش سبب عدم توجه فرد از وزوز گوش و به نوعی عدم شنیدن وزوز سبب کاهش استرس و درنتیجه کاهش شدت وزوز گوش می شود. بر طبق نتایج و مقالات بسیاری از بیماران با وزوز گوش با روش صدادرمانی یا استفاده از سمعک درمان می شوند. *آیا استفاده از سمعک سبب آسیب یا تنبل شدن گوش می شود؟ این تصور اشتباهی می باشد که بسیاری از افراد در مورد استفاده از سمعک دارند اما اینگونه نیست. زمانی که فرد به هردلیلی دچار کم شنوایی یا آسیب شنوایی می شود مغز بعد از چندماه به صورت اتومات بهره یا فعالیت خود را برای درک بهتر بیمار جهت شنیدن صدا و گفتار افزایش می دهد که به این عمل جبران مرکزی مغز گفته می شود(اینکار به مرور سبب ایجاد وزوز گوش نیز می شود). حال زمانی که فرد از سمعک استفاده می کند و عصب به صورت نرمال یا همانند قبل تحریک می شود مغز به صورت اتومات بهره یا فعالیت خود را کاهش می دهد در نتیجه زمانی که فرد از سمعک استفاده نمی کند به دلیل عدم وجود جبران مرکزی شنیدن صدا برای بیمار سختتر می شود. در واقع استفاده از سمعک سبب فعالیت نرمال مغز و عدم فشار بر روی آن می شود اما این تصور اشتباه برای بسیاری از بیماران سبب ترس از خرید سمعک شده است. *چگونه عمر سمعک خود را بیشتر کنیم؟ سمعک همانند هر وسیله الکترونیکی حساس نیاز به مراقبت دارد. مراقبت از سمعک به این صورت می باشد که در سمعک های داخل گوشی و پشت گوشی ریک قبل از استفاده از سمعک از تمیز بودن یا عدم وجود جرم بر روی سر سمعک(واکس گارد سفید) مطمین شویم و در صورت وجود جرم با مسواک خشک آن را تمیز کنیم. در مناطق گرم به دلیل تعریق زیاد بهتر است با دستمال سمعک را خشک کنیم که از آسیب به بخش های داخلی سمعک و از خراب شدن ظاهر سمعک جلوگیری کنیم. هنگامی که از سمعک استفاده نمیکنیم سمعک در واکس گارد قرار داده شود تا از ضربه و گم شدن سمعک جلوگیری شود. در صورت عدم استفاده در زمان طولانی مدت حتما باتری سمعک باید از سمعک خارج شود. هنگام تعویض باتری سمعک به آرامی درب سمعک باز شود تا از شکسته شدن سمعک(بخصوص سمعک های داخل گوشی و نامریی که بسیار ظریف می باشند) جلوگیری شود. قبل از استفاد از سمعک با گوش پاک کن ابتدای کانال گوش را تمیز کنیم تا در صورت وجود جرم از آسیب به سمعک جلوگیری شود.

.

کلینیک شنوایی و سمعک فراشنوا

این کلینیک بدون در نظر گرفتن برند خاصی و براساس مشکل و کم شنوایی بیمار سمعک را انتخاب می کند. در این کلینیک انواع مدل های نامریی، داخل گوشی، پشت گوشی و پشت گوشی ریک از انواع برندهای سمعک تجویز و تنظیم می شود.علاوه بر خدمات اشاره شده ارزیابی شنوایی نوزادان و کودکان و روش های جدید درمان و توانبخشی وزوز گوش نیز انجام می گیرد.

برای ارتباط و کسب اطلاعات بیشتر با متخصصین سمعک فراشنوا تماس حاصل فرمایید: 02188949368 02188958823 09105241071 برای مشاهده نتایج تجویز انواع سمعک و درمان های وزوز گوش به پیج فراشنوا در اینستاگرام مراجعه فرمایید: Samak_Farashenava@ کانال علمی تلگرام مرکز فراشنوا: https://t.me/farashenava


دیدگاه ها درباره سمعک سونیک

ممنون از اطلاعات خوبتون خیلی خلاصه مفید بودند

با سلام ممنون از شما بخش علمی کلینیک شنوایی و سمعک فراشنوا 02188949368 09105241071


دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.