سمعک فوناک

سمعک فوناک
.

معرفی سمعک های فوناک

سمعک فوناک از برندهای معتبر سویس می باشد (سمعک های برنافن نیز از محصولات سویسی می باشد) که در ایران دارای چندین سال سابقه می باشد.

از سمعک های معروف فوناک که بسیاری از کودکان کم شنوا از آن استفاده کرده اند سمعک قوی نایدا فوناک می باشد.

این سمعک دارای امکانات مخصوص برای کودکان کم شنوا می باشد.

سمعک فناک همانند سایر برندهای سمعک دارای انواع مدل های سمعک نظیر انواع سمعک داخل گوشی، پشت گوشی و سمعک نامرئی را موجود دارند.  همچنین این سمعک دارای مدل های سمعک قابل شارژ نیز می باشد.

سمعک فوناک

در زیر خلاصه ای از سمعک های جدید فوناک و امکانات آنها توضیح داده می شود:

[audio mp3="https://farashenava.com/wp-content/uploads/2020/10/سمعک-فوناک.mp3"][/audio]

.

انواع سمعک فوناک:

.

*سمعک Lumity(لومیتی) فوناک

یکی از جدیدترین سمعک های فوناک سمعک لومیتی(Lumity) می باشد که به دلیل تکنولوژی و رده بالای خود برای محیط های چالش برانگیز و نویزی با کمترین تلاش فرد برای شنیدن بالاترین میزان درک گفتار را فراهم می کند. این سمعک تنها به صورت پشت گوشی ریک وجود دارد و سایر مدل های سمعک نظیر داخل گوشی و پشت گوشی در سمعک وجود ندارد. از ویژگی ها منحصر به فرد جدیدترین سمعک فوناک(Lumity) می توان به بهبود فهم گفتار در وضعیت های شنیداری مختلف، کمترین تلاش برای شنیدن صدا یا درک گفتار در محیط های ساکت یا شلوغ، توانایی تشخیص گفتار در هر جهتی و... سبب افزایش درک گفتار در این سمعک شده است.

در سمعک لومیتی Lumity جدیدترین تکنولوژی وفناوری سمعک به نام SmartSpeech مورد استفاده قرار گرفته است. این تکنولوژی در سمعک Lumity در واقع به مجموعه ای از ویژگی ها که به طور یکپارچه توسط AutoSense OS  تنظیم و دچار تغییر شده است. هر یک از این ویژگی ها با هدف بهبود درک گفتار یا کاهش تلاش برای شنیدن و قابل فهم بودن گفتار در بسیاری از محیط های شنیداری مورد استفاده قرار می گیرد. پردازش AutoSense OS در سمعک های جدید فوناک چیست؟ به بیان ساده ویژگی AutoSense سیستم طبقه بندی اتومات و هوشمند صداها و کلمات در سمعک های فوناک است. در واقع این ویژگی امکان یادگیری سمعک توسط هوش مصنوعی را فراهم می کند تا بیمار به مرور زمان درک بهتری از کلمات داشته باشد. از طرف دیگر سیستم AutoSense به طور دایم 700 بار در ثانیه محیط را اسکن می کند تا با فعال سازی تطبیقی بسیاری از ویژگی ها بهترین شرایط گفتاری و درک را برای بیمار فراهم کند.

از دیگر ویژگی های این سمعک قابلیت شارژ سمعک و همچنین ضدآب بودن(IP68) و ضد تعریق بودن سمعک می باشد. توجه داشته باشید به مرور با استفاده مداوم از سمعک و ارتباط با تعریق به مرور پوشش نانو از بین می رود و سمعک مقاومت خود را نسبت به آب و تعریق از دست می دهد. بنابراین بهتر است بیمارانی که در محیط های بسیار گرم یا دچار تعریق بسیار زیاد می باشند سمعک خود را مرتب با دستمال خشک و تمیز کنند.

.

*سمعک اسلیم(Slim) فوناک

یکی دیگر از جدیدترین سمعک های فوناک سمعک اسلیم Slim می باشد که از نظر ظاهر همانند سمعک لومیتی تنها به صورت پشت گوشی ریک وجود دارد. همانند سمعک لومیتی، سمعک اسلیم نیز دارای تکنولوژی AutoSense می باشد که همانطور که در بالا بیان شد مجموعه ای از ویژگی ها که با هدف بهبود توانایی درک گفتار در تمامی محیط های شنیداری(ساکت و شلوغ) بدون کمترین تلاش برای شنیدن در کنار یکدیگر فعالیت می کنند. از طرف دیگر در مقالات مشخص شده است که کاهش تلاش برای شنیدن صدا و گفتار سبب بهبود توانایی های شناختی فرد می شود که در نهایت بهبود درک گفتار افزایش می یابد.

سیستم پردازشی و فناوری AutoSense این اطمینان را به متخصص شنوایی شناس و بیمار با کم شنوایی می دهد که بالاترین میزان درک گفتار را دراکثر محیط های شنیداری فراهم کند. البته توجه داشته باشید در صورتی که بیمار درهر دو گوش دارای افت شنوایی باشد باید از یک جفت سمعک استفاده کند تا هر دو نیمکره مغز با تبادل اطلاعات دریافت شده از سمعک بهترین درک گفتار را فراهم کند. برای اتصال سمعک به موبایل از طریق نصب برنامه my Phonak امکان تغییر برنامه های سمعک، بهره و ولوم کل سمعک و تغییر بهره در فرکانس های بم، میانی و زیر فراهم می شود. برنامه my Phonak برای سمعک های اسلیم Slim و لومیتی Lumity قابل استفاده می باشد.

.

*سمعک Audéo B فوناک(سمعک قابل شارژ)

این سمعک دارای جدیدترین تکنولوژی فوناک می باشد که دیگر به باتری نیاز ندارد و به عنوان سمعک قابل شارژ از آن استفاده می شود. این سمعک با یک شارژ سریع، حدود 24 ساعت قابل استفاده می باشد.

همچنین این سمعک دارای تکنولوژی هوشمند بوده و دیگر نیاز به تغییر برنامه های سمعک به صورت دستی نمی باشد.

سمعک ادئو فوناک به صورت پشت گوشی ریک می باشد که توانایی ارتباط مستقیم با موبایل را دارد.

از مشکلات عمده افراد درک ضعیف گفتار در محیط نویزی می باشد که با سمعک فوناک توانایی درک گفتار بیشتر از 60% افزایش می یابد.

.

*سمعک CROS B فوناک

این سمعک دارای سیستم وایرلس بوده که ارتباط دو گوشی برای بیمار ایجاد می کند و در نتیجه درک بیمار در محیط ساکت و نویز افزایش می یابد.

سمعک کراس فوناک سبب ارتباط مجدد گوش ها باهم می شود و این امر به درک بسیار عالی بیمار منجر می شود. سمعک کراس در تمامی مدل ها و قدرت های محتلف موجود می باشد.

سمعک فوناک

.

*سمعک Bolero V فوناک

این سمعک نیز از رده محصولات با تکنولوژی بالای سمعک فوناک است. این سمعک به علت مدارهای پردازشی پیچیده اش سبب بهبود درک بیمار از صدای موسیقی، درک بیمار در محیط های نویزی می شود.

سمعک بولرو در انواع سایز و  رنگ وجود دارد و توانایی پوشش انواع کم شنوایی را دارد.

سمعک فوناک

.

*سمعک  Virto V فوناک

این سمعک نیز جزء کوچکترین سمعک های داخل گوشی دنیا محسوب می شود و علیرغم سایز بسیار کوچکش، قدرت و وضوح بسیار بالایی دارد.

این سمعک نیز از تکنولوژی وایرلس، هوشمند و دیگر ویژگی های سمعک رده بالا برخوردار است و توانسته درک بیماران را افزایش دهد. 

.

*سمعک Naída V فوناک

سمعک نایدا نیز از رده ها و تکنولوژی بالای محصولات سمعک فوناک است. از ویژگی های سمعک نایدا می توان به کوچک بودن سایز نسبت به دیگر سمعک های قوی اشاره کرد.

با داشتن برنامه انتقال فرکانسی جدید سبب درک بهتر صدای های محیط و گفتاری می شود. این سمعک جزء سمعک های ضدآب می باشد که برای تمام سنین مناسب است.  همچنین سمعک نایدا سبب افزایش 60% بهبود درک گفتار بخصوص در محیط های نویزی می شود.

این سمعک دارای انواع قدرت ها و مدل های مختلف می باشد که از کم شنوایی ملایم تا عمیق را به خوبی پوشش می دهد. سمعک نایدا بیشتر برای افراد با کم شنوایی های شدید تا عمیق استفاده می شود و شاید جزء یکی از معروف ترین سمعک های قوی در ایران باشد.

زیرا دارای ویژگی های مناسب برای این گروه از افراد می باشد مثلا سیستم وایرلس برای ارتباط دو سمعک، توانایی افزایش بیشتر فرکانس ها، دارای سیستم انتقال فرکانسی برای مناطق مرده شنوایی.

علاوه براین موارد سمعک های نایدا فوناک با داشتن مدارهای پردازشی در درک صدای بهتر موسیقی، درک بهتر در محیط نویزی بسیار مناسب می باشند.

سمعک فوناک

.

*سمعک Lyric فوناک 

این سمعک را می توان سمعک نامریی دانست چون بسیار ریز است و فقط به صورت داخل گوشی نامریی موجود است.

برای تجویز این سمعک باید حتما تست شنوایی انجام شود و براساس میزان افت شنوایی این سمعک تجویز شود.

سمعک فوناک

.
پرسش و پاسخ بیماران در مورد انواع سمعک های فوناک
*سمعک های فوناک محصول کدام کشور می باشند؟ 
سمعک های فوناک محصول کشور سویس می باشند که جزء یکی از برندهای معروف در ایران می باشد. همچنین سمعک های برنافن نیز محصول کشور سویس می باشند.
*تکنولوژی و مدل های سمعک های فوناک مشابه چه برندهای سمعک می باشد؟
سمعک های فوناک، هانساتون، یونیترون جزء گروه سونوا(Sonova) می باشند که از نظر تکنولوژی و ظاهر در مواردی شبیه به هم می باشند اما هر کدام دارای یک ویژگی خاص خود می باشد.
*گارانتی سمعک های فوناک چقدر است؟
گارانتی سمعک های فوناک همانند سایر برندهای سمعک مدت 1 سال می باشد.
*آیا سمعک های فوناک دارای گارانتی بین المللی می باشند؟
بله. گارانتی بین المللی به معنی امکان تنظیم یا تعمیر سمعک در سایرکشورها وجود داشته باشد. به دلیل اینکه سمعک های فوناک علاوه بر کشور ایران در بسیاری از کشورهای دنیا دارای نمایندگی می باشد بنابراین تنظیم و تعمیرات سمعک در سایر کشورها قابل انجام می باشد.
*رنج قیمتی سمعک های فوناک چقدر است؟ 
سمعک های فوناک همانند سایر برندهای سمعک از حدود قیمتی 7-8 تومن شروع می شود و بسته به تکنولوژی و امکانات سمعک دچار تغییر قیمت می شود. البته دریک رده از تکنولوژی، سمعک های داخل گوشی، پشت گوشی و ریک در برند فوناک دارای قیمت یکسان می باشند.
*بهترین مدل سمعک برای استفاده کدام است؟
سوالی که بسیاری از بیماران در هنگام مشاوره و خرید سمعک دارند چه سمعکی برای من مناسب است. در پاسخ به این سوال می توان گفت انتخاب مدل سمعک بستگی به عواملی نظیر نوع کم شنوایی(انتقالی، حسی عصبی)، میزان کم شنوایی(ملایم، متوسط، شدید و عمیق)، شرایط جسمی بیمار، عدم لرزش دست، عدم مشکلات بینایی شدید، توانایی تعویض باتری در سمعک های داخل گوشی و... دارد. 
.
کلینیک شنوایی و سمعک فراشنوا

تجویز انواع سمعک های 100درصد نامریی، داخل گوشی، پشت گوشی و ریک از برندهای معتبر و درجه یک سمعک(اتیکن، برنافن، سونیک، سیگنیا، فوناک، یونیترون، هانساتون و...) همراه با شرایط پرداخت ویژه و اقساط برای بیماران عزیز در کلینیک شنوایی فراشنوا انجام می شود. همچنین در این مرکز جدیدترین سمعک های مخصوص وزوز گوش با برنامه های ماسکر و پهنای پاسخ فرکانسی وسیع برای بیماران با مشکلات وزوز گوش تجویز و تنظیم می شود که براساس مقالات با استفاده منظم در طول 3 تا 6 ماه وزوز به طور کامل درمان می شود. علاوه بر سمعک های مخصوص وزوز گوش بیماران با مراجعه به کلینیک فراشنوا می توانند از سایر روش های درمان وزوز گوش نظیر صدادرمانی، تحریک الکتریکی عصب واگ، تحریک الکتریکی جربان مستقیم(TDCS)، موسیقی درمانی، مصرف ویتامین های مفید برای وزوز گوش، رژیم غذایی با هدف کاهش شدت وزوز گوش و ... بهره ببرند.

برای ارتباط و کسب اطلاعات بیشتر با متخصصین سمعک فراشنوا تماس حاصل فرمایید: 02188949368 02188958823 09105241071 برای مشاهده نتایج تجویز انواع سمعک و درمان های وزوز گوش به پیج فراشنوا در اینستاگرام مراجعه فرمایید: Samak_Farashenava@ کانال علمی تلگرام مرکز فراشنوا: https://t.me/farashenava

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.