سمعک هانساتون

سمعک هانساتون
.

سمعک هانساتون آلمان(Hansaton)

.

با ما همراه باشید تا درباره انواع سمعک هانساتون ،تکنولوژی مدل های هانساتون،امکانات هر کدام از مدل ها،قیمت و ویژگی های خاص آنها اطلاعات کافی کسب کنید !

سمعک هانساتون

------------------------------------------------------

سمعک هانساتون ساخت کشور آلمان و دارای انواع مختلفی است که چندین دهه است مورد استقبال استفاده کنندگان از سمعک قرارگرفته و همچنان نیز به عنوان یک برند محبوب قدرت نمایی میکند .

[audio mp3="https://farashenava.com/wp-content/uploads/2020/10/سمعک-هانساتون.mp3"][/audio]

پرطرفدارترین و بهترین سمعک های هانساتون رو بهتر بشناسید!

.

انواع سمعک هانساتون

.

1.سمعک استراتوس هانساتون(STRATOS)

. سمعک استراتوس در مدل های ریک(RIC) و پشت گوشی(BTE) موجود می باشد و سمعک های داخل گوشی و نامریی در این مدل وجود ندارد. سمعک های استراتوس توانایی تمرکز بر روی گفتار به صورت هوشمند را دارا هستند به این صورت که سمعک به صورت داینامیک با کاهش نویز محیط و انتخاب برنامه مناسب، دایرکشنالیتی میکروفون ها، به درک بهتر گفتار کمک می کند. همچنین در سمعک استراتوس امکان پوشش کم شنوایی های عمیق وجود دارد. این سمعک با تولید 84 دسی بل با باتری 675 و اندازه 4 سانتی متر جزء یکی از قویترین سمعک های هوشمند می باشد. یکی دیگر از ویژگی های این مدل وجود برنامه myChoice و Lifestyle Analyzer می باشد. به این صورت که سمعک می تواند محیط های شنوایی(موسیقی، مترو، محیط شلوغ و محل کار و دیگر محیط ها) که بیمار در آنها حضور داشته است را مانیتور کند و از این طریق شنوایی شناس می تواند براساس اطلاعات تنظیم دقیقتری برای بیمار انجام دهد. همچنین امکان اتصال مستقیم به تمامی موبایل ها در این سمعک به طور کامل فراهم شده است. قابلیت شارژ سمعک در کمترین زمان ممکن(شارژ کامل به مدت 3 ساعت) نیز از دیگر ویژگی های قابل توجه در این سمعک می باشد. جدیدترین تکنولوژی 2020-2021 به کار رفته در مدل های استراتوس با هدف افزایش طبیعی بودن صدا و پردازش آنها(Hearintelligence) تولید شده است. سمعک هوشمند یا Hearintelligence در سمعک های هانساتون جدید شامل ویژگی های اکوستیکی قابل توجه و تکنولوژی وایرلس بسیار قدرتمند می باشد. .

مزایای تکنولوژی هوشمند سمعک استراتوس(Stratos):

. تکنولوژی Hearintelligence تا حد ممکن صدا را شبیه به گفتار طبیعی(بدون خش خش، سوت و...) تبدیل می کند. در واقع سمعک هوشمند از تکنولوژی جدید برای ارتباطات پیچیده بین صدای ورودی به سمعک(صدای محیط و گفتار)، ارگان های شنوایی و مغز استفاده می کند که ویژگی های قابل توجه ای در این سمعک ها فراهم می کند که شامل: *تمرکز بیشتر بر روی گفتار در حضور نویز یا چندین مخاطب *مکان یابی دقیق سیگنال های اکوستیکی جهت درک بهتر *وجود چندین برنامه هوشمند در سمعک که با توجه محیط(ساکت، شلوغ، موسیقی) یا سیگنال و نویز برنامه مناسب را به صورت اتومات انتخاب می کند. *راحتی گفتار در محیط نویزی و شلوغ *امکان تنظمات دقیق تر براساس ورودی های سمعک *وجود وایرلس قدرتمند که امکان اتصال سمعک با تمام وسایل را فراهم می کند. .

2.سمعک سوند هانساتون(Sound HD)

.

در سمعک های گروه هانساتون آلمان طبقه بندی به این صورت است که سمعک سوند فقط به صورت ریک می باشد و مدل های پشت گوشی معمول و داخل گوشی در مدل سوند موجود نمی باشد.

برعکس این مورد در سمعک جم وجود دارد به طوریکه این سمعک تنها به صورت داخل گوشی و پشت گوشی می باشد و دارای سمعک ریک نمی باشد. امکانات بیان شده در این دو مدل شبیه به یکدیگر می باشند و تنها تفاوت آنها در ظاهر می باشد.

سمعک سوند برای افت های شنوایی ملایم تا شدید مناسب است که در تمام رده های سنی قابل استفاده می باشد. این سمعک دارای 4 مدل که از نظر امکانات متفاوت می باشند که شامل مدل 3/5/7/9 و به ترتیب دارای 8/12/16/20 کانال می باشد.

تکنولوژی استفاده شده در سمعک های سوند به صورت هوشمند می باشد و سمعک بدون دخالت بیمار با توجه به محیط برنامه مناسب را انتخاب می کند.

 

سمعک های سوند در ابتدا دارای باتری 13 و 312 بودند اما به مرور سمعک های ریک باتری 10 که جزء یکی از کوچکترین و ظریفترین سمعک های پشت گوشی ریک می باشد معرفی کردند.

یکی از این سمعک های ریک که در سال 2019 معرفی شد سمعک 10SOUND X می باشد. این سمعک از نظر تکنولوژی همانند دیگر مدل ها می باشد و تنها تفاوت آنها در اندازه کوچک سمعک می باشد.

تکنولوژی که در سمعک Sound X به کار رفته است تکنولوژی Excite می باشد که امکاناتی نظیر سیستم وایرلس سمعک ارتقا پیدا کرده است. در این تکنولوژی سیستم وایرلس 2.4 GHz سبب ارتباط با موبایل بدون رابط می شود اما در مدل های قدیمی این امکان تنها با رابط امکان پذیر بود.

همچنین ارتباط دو گوشی قوی تر در جهت انتقال اطلاعات بهره، ولوم، صدای محیط، ورود صدای بلند و... از مزایای این سیستم می باشد. در تکنولوژی جدید Excite سمعک همانند هندزفری عمل می کند به طوری که با اتصال سمعک به موبایل امکان گوش دادن به موسیقی بدون هیچ وسیله دیگری یا استفاده از تلفن به صورت دو گوشی مهیا می شود.

.

مزایا و ویژگی های سمعک سوند(Sound)

 • تکنولوژی هوشمند که براساس وجود یا عدم وجود نویز برنامه مناسب را انتخاب می کند و هر یک از برنامه ها براساس نیاز بیمار، کم شنوایی، استفاده از سمعک، سن بیمار قابل تنظیم و تغییر می باشد.
 • در این سمعک با برنامه های کاهش نویز محیط در افزایش درک گفتار و راحتی شنیدن بسیار قوی عمل می کنند.
 • عدم آسیب ناشی از ضربه صوتی شدید به گوش که می تواند سبب اذیت و ناراحتی فرد استفاده کننده شود.
 • تغییر برنامه های سمعک به صورت کاملا هوشمند و دخالت بیمار انجام می شود. در هر رده تعداد برنامه های هوشمند متفاوت می باشد(حداقل تعداد این برنامه در سمعک Sound3، 2 برنامه می باشد:محیط ساکت و محیط شلوغ)

همچنین جهت انتخاب بیمار با توجه به شرایط شنوایی محیط برنامه های دستی در هر سمعک وجود دارد که بیمار با فشاردادن دکمه برنامه مورد نظر را فعال می کند(برنامه تلفن، برنامه موسیقی، برنامه تلویزیون و...)

 • برنامه وزوز گوش در تمامی مدل های سمعک سوند وجود دارد. این برنامه با ارائه نویز و تن به بیمار با وزوز در رفع صدای شنیده شده بسیار مفید می باشد. همچنین در صورتی که فرد دارای شنوایی نرمال باشد سمعک تنها به صورت مسکر عمل می کند و صدای محیط را تقویت نمی کند.
 • برنامه های انتقال فرکانسی جهت انتقال یک منطقه فرکانسی از بین رفته به منطقه فرکانسی سالم مفید می باشد. این برنامه در نوزادان، کودکان و افراد مسن که امکان ایجاد کم شنوایی عمیق وجود دارد مناسب می باشد)

سمعک هانساتون

.

3.سمعک جم(  Jam) هانساتون

.

سمعک Jam به صورت پشت گوشی، داخل گوشی و نامریی وجود دارد که برای افت های ملایم تا شدید مناسب می باشند. این سمعک از نظر تکنولوژی، طبقه بندی سمعک ها شبیه به سمعک Sound می باشد و تنها تفاوت این دو مدل سمعک در ظاهر آنها می باشد.

سمعک جم هانساتون دارای مدل 3/ 5/ 7/ 9 می باشد که به ترتیب دارای کانال های  8/ 12/ 16/ 20 می باشد.

امکانات سمعک جم:
 • سیستم وایرلس سمعک
(ارتباط دو سمعک بایکدیگر، تلفن دو گوشی(هندزفری)، اتصال به وسایل جانبی، تغییر بهره دو گوشی)
 • برنامه Surround optimizer
(بهبود نسبت سیگنال به نویز و بالابردن درک گفتار در محیط شلوغ)
 • برنامه Autosurround
(تغییر برنامه به صورت هوشمند با توجه به میزان نویز و سیگنال در دو حالت ساکت و شلوغ)
 • برنامه وزوز

(تولید صدا علاوه بر تقویت کم شنوایی بیمار در جهت پوشش وزوز گوش و کاهش آن)

 • برنامه Acclimization manager
(تغییر بهره سمعک به صورت اتومات با تعیین زمان مشخص برای بیمارانی که امکان مراجعه مجدد به کلینیک ندارند)
 • برنامه SpeechBeam
توجه به سیگنال در 360 درجه فرد استفاده کننده از سمعک، در این حالت بیمار در تمامی جهات دارای درک گفتار بهتر می باشد)
 • برنامه SoundRestore
(انتقال منطقه فرکانسی که به دلایلی از بین رفته است به منطقه ای که سالم می باشد. منطقه سالم هم صدای فرکانسی خود را دریافت می کند و هم صدای فرکانس منطقه مرده که انتقال داده شده) .

4.سمعک فلو (Flow) هانساتون

.

سمعک پایه هانساتون، سمعک flow می باشد که در دو مدل فلو  1 و فلو  2 موجود می باشد. این سمعک برخلاف سمعک های Sound و Jam از نظر تکنولوژی دیجیتال یا نیمه هوشمند می باشند. همچنین سمعک فلو دارای مدل های پشت گوشی سوپرپاور(باتری 675)، پشت گوشی پاور(باتری 13)، پشت گوشی معمولی(باتری 312) و داخل گوشی(باتری 10 و 312) می باشد. بنابراین این سمعک برای افت های شنوایی ملایم تا عمیق مناسب می باشد.

برای افراد با افت شدید-عمیق بهترین گزینه تجویز سمعک با برنامه انتقال فرکانسی می باشد زیرا در درک گفتار کمک بسیاری می کند. در سمعک فلو(فلو 1 و فلو 2) برنامه انتقال فرکانسی جهت انتقال مناطق مرده وجود ندارد. همچنین سیستم وایرلس در تمامی مدل های این سمعک وجود ندارد پس ارتباط دوگوشی، اتصال به موبایل، اتصال به سایر وسایل امکان پذیر نمی باشد.

مقایسه سمعک Flow 2 و Flow1:

ویژگی Flow 1 Flow 2
کانال/باند 2/4 4/8
برنامه 2 4
میکروفون Omni Adaptive DIR
Data logging * *
Acclimization * *
IP57 IP57

*میکروفون omni: این میکروفون بدون توجه به محل قرارگیری گوینده(مثل روبه رو، پشت سر یا کناره های فرد) عمل می کند به زبان ساده تر قدرت تشخیص و تمرکز بر گوینده وجود ندارد.

*اداپتیو دایرکشنال: این نوع میکروفون به صورت اداپتیو یعنی با توجه به محیط بین حالت میکروفون امنی و میکروفون دایرکشنال تغییر می کند و بهترین میکروفون را جهت افزایش درک گفتار و با توجه به گوینده انتخاب می کند.

*Data Logging: این ویژگی در اکثر سمعک ها وجود دارد و در مورد میزان استفاده از سمعک، محیط های قرارگیری فرد بیمار، صداهایی که بیمار با آنها مواجه شده است را نشان می دهد.

*سمعک های فلو جزء سمعک های ضدآب محسوب نمی شوند اما پوشش نانو در جهت ضدرطوبت و گردوغباردر این سمعک ها وجود دارد.

سمعک هانساتون

.

5.سمعک بیت(Beat) هانساتون

.

سمعک بیت هانساتون در دو رده مختلف که رده 3 و رده 7 می باشند تقسیم می شوند. از نظر تعداد کانال این سمعک به ترتیب دارای 6 و 16 کانال می باشد. از نظر اندازه این سمعک دارای باتری 13 و باتری 675(اندازه بزرگتر) که برای افت های شنوایی شدید تا عمیق مناسب می باشد.

این سمعک تنها به صورت پشت گوشی وجود ندارد و مدل های ریک و داخل گوشی در این مدل وجود ندارد. این سمعک مخصوص کودکان با کم شنوایی شدید و عمیق ساخته شده است و دارای تمامی امکانات منایب برای این نوع کم شنوایی و سن بیمار می باشد.(امکان تجویز این سمعک در بزرگسالان نیز وجود دارد)

همچنین این مدل برای کودکان با مناطق مرده بسیار مناسب می باشد زیرا هم دارای بهره بالا و هم برنامه تراکم می باشد.

از ویژگی های این مدل می توان به

*این سمعک تمامی ویژگی های سمعک جم و سوند را دارا می باشد که در اینجا به صورت خلاصه گفته می شود.

 • سیستم وایرلس سمعک

(امکان ارتباطات دو سمعک بایکدیگر، تلفن دو گوشی، اتصال به وسایل جانبی، تغییر بهره دو گوشی)

امکان اتصال به وسیله جانبی گزینه بسیار خوبی برای افراد با کم شنوایی شدید و عمیق می باشد به طوری که سمعک توانایی اتصال به میکروفون خارجی را دارد که در این حالت صدا از طریق وایرلس منتقل می شود و بهره اضافی برای شنونده فراهم می کند. همین کار در اتصال سمعک با تلویزیون، وسایل صوتی و تصویری بسیار مفید می باشد.

 • برنامه Surround optimizer

(بهبود سیگنال مورد نظر برای بیمار و بالابردن درک گفتار در محیط شلوغ)

 • برنامه Autosurround

(امکان تغییر برنامه به صورت هوشمند و اتومات با توجه به میزان نویز و سیگنال در دو حالت ساکت و شلوغ)

 • برنامه Bassboost

(تقویت بهره فرکانس پایین بخصصوص در کودکان با مناطق مرده در فرکانس بالا)

 • برنامه Acclimization manager

(امکان تغییر بهره سمعک به صورت اتومات با مشخص کردن زمان بعد از اولین جلسه جهت افزایش بهره سمعک)

هنگامی که بیمار برای اولین بار از سمعک استفاده میکند و گفتار و صداهای اطراف به خوبی شنیده می شوند تقویت ناشی از سیستم مرکزی حذف می شود و بیمار نیاز به افزایش بهره سمعک پیدا می کند.

 • برنامه SpeechBeam

(توجه به سیگنال گفتاری در 360 درجه فرد استفاده کننده از سمعک، در این حالت بیمار در تمامی جهات دارای درک گفتار بهتر می باشد البته این در حالی می باشد که بیمار یک جفت سمعک استفاده کند)

 • برنامه SoundRestore

(انتقال منطقه فرکانسی آسیب دیده به منطقه ای که سالم می باشد. منطقه سالم به واسطه صدای فرکانس منطقه سالم و صدای فرکانس منطقه مرده تحریک و پاسخگو می باشد.)

.

6.سمعک های قابل شارژ هانساتون

.

سمعک AQ Sound XC مدل جدید سمعک های قابل شارژ سمعک های هانساتون می باشد. این سمعک دارای باتری lithium-ion می باشد که امکان استفاده 24 ساعته از سمعک را ممکن می کند. برای بیماران بخصوص سالمندان با لرزش دست، مشکلات بینایی یا افرادی که تنها زندگی می کنند گزینه مناسبی می باشد زیرا با 4 تا 5 ساعت شارژ سمعک امکان استفاده 24 ساعت از سمعک مهیا می شود.

سمعک قابل شارژ هانساتون به صورت پشت گوشی یا ریک موجود می باشد و سمعک های داخل گوشی قابل شارژ موجود نیست.

سمعک قابل شارژ AQ دارای تمامی ویژگی های سمعک های جم و سوند می باشد و برای افت های شنوایی ملایم تا شدید گزینه مناسبی می باشد.

در این مدل با تکنولوژی جدید  EXCITE امکان اتصال به وسایل صوتی و تصویری و موبایل امکان پذیر می شود.

مدت زمان روشن بودن سمعک در صورت استفاده از تلویزیون، تلفن و موزیک با شارژ کامل به این صورت می باشد که استفاده از سمعک با تلویزیون به مدت 16 ساعت و استفاده از سمعک با تلفن یا موزیک به مدت 11 ساعت قابل اجرا است.

سمعک هانساتون

.

قیمت سمعک هانساتون

سمعک های هانساتون از نظر قیمت بسیار مناسب می باشند و حدود قیمت این سمعک از 4 میلیون تومان به بالا می باشد که قیمت سمعک بستگی به رده و مدل سمعک دارد. سمعک های گروه هانساتون جدا از قیمت مناسب سمعک دارای کیفیت و عمر بالایی می باشند.

.

تکنولوژی سمعک هانساتون

تکنولوژی جدید سمعک هانساتون به نام Excite در سال 2019 به بازار عرضه شد و امکانات جدیدی نظیر ایجاد پوشش نانو با مقاومت در برابر آب، گردو غبار و رطوبت ، سیستم وایرلس قوی تر نسبت به مدل های قدیمی تر ایجاد شده بود.

در مدل های قدیمی سمعک ها پوشش نانو در بین بخش خارجی سمعک قرار داشت اما در سمعک های جدید علاوه بر بخش خارجی، بخش داخلی سمعک(برد سمعک، میکروفون، رسیور) نیز دارای پوشش نانو می باشند.

سمعک هانساتون

.

تاریخچه سمعک هانساتون

سمعک های هانساتون یکی از برندهای آلمانی می باشد که دارای تمامی مدل های سمعک نامرئی، سمعک داخل گوشی، سمعک پشت گوشی و پشت گوشی ریک می باشد. این برند در سال 2015 به گروه سونوا(Sonova) پیوست. در واقع سونوا ادغام سه شرکت متفاوت می باشد که شامل سمعک هانساتون از آلمان، سمعک یونیترون از کانادا، سمعک فوناک از سویس می باشد.

هر یک از این سه برند دارای سمعک های متفاوت اما در تکنولوژی تقریبا شبیه به یکدیگر می باشند و تفاوت جزئی بین آنها وجود دارد. سمعک هانساتون در ایران دارای چندین سال سابقه درخشان می باشد و از نظر کیفیت و طول عمر جزء سمعک های رده اول می باشد.

.

سوالات اکثر بیماران در مورد سمعک های هانساتون

*سمعک های هانساتون محصول چه کشوری است؟ و گارانتی سمعک های هانساتون چه میزان است؟ سمعک های هانساتون یکی از برندهای گروه سونوا می باشد که محصول کشور آلمان است. گارانتی سمعک های هانساتون 1 سال می باشد. *سمعک های گروه سونوا چه برندهایی می باشند؟ و بهترین برند سمعک کدام است؟ گروه سونوا شامل سمعک های هانساتون، فوناک و یونیترون می باشد. در تمامی این برندها از تکنولوژی هوشمند استفاده شده است و به صورت کلی کیفیت و طول عمر و حتی نوع صدای سمعک در هر 3 برند سمعک یکسان می باشد. *قیمت سمعک های هانساتون چقدر است؟  قیمت سمعک های هانساتون دارای تنوع بسیار زیادی است. سمعک های رده پایین این برند از حدود 4 تومن شروع می شود و براساس تکنولوژی دارای قیمت های مختلف می باشند. *تکنولوژی استفاده شده در سمعک های هانساتون چیست؟ تکنولوژی سمعک های هانساتون به صورت کاملا هوشمند است به این صورت که براساس رده سمعک(3-5-7) دارای چندین برنامه هوشمند می باشند. به طور مثال برنامه محیط ساکت، محیط شلوغ، تلفن، موسیقی و برنامه های دیگر که سمعک براساس قرارگیری در هرکدام از این محیط ها برنامه مناسب آن محیط را فعال و از آن استفاده می کند تا بالاترین و راحتترین درک گفتار برای بیمار ایجاد شود. *آیا برند هانساتون دارای سمعک های نامریی می باشد؟  سمعک های هانساتون دارای انواع مدل های نامریی، داخل گوشی، پشت گوشی قوی و ریک با باتری 312 و 13 می باشند. .

کلینیک شنوایی و سمعک فراشنوا

این کلینیک بدون در نظر گرفتن برند خاصی و براساس مشکل و کم شنوایی بیمار سمعک را انتخاب می کند. در این کلینیک انواع مدل های نامریی، داخل گوشی، پشت گوشی و پشت گوشی ریک از انواع برندهای سمعک تجویز و تنظیم می شود.علاوه بر خدمات اشاره شده ارزیابی شنوایی نوزادان و کودکان و روش های جدید درمان و توانبخشی وزوز گوش نیز انجام می گیرد.

برای مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر در مورد انواع مدل های سمعک و تکنولوژی آنها با متخصصین سمعک فراشنوا تماس حاصل فرمایید:

02188949368 02188958823 09105241071 برای مشاهده نتایج تجویز انواع سمعک و درمان های وزوز گوش به پیج فراشنوا در اینستاگرام مراجعه فرمایید: Samak_Farashenava@ کانال علمی تلگرام مرکز فراشنوا: https://t.me/farashenava

دیدگاه ها درباره سمعک هانساتون

سمعک اصلا استفاده نشده متاسفانه


با سلام مادر شوهرم ۳ ماه پیش سمعک گرفتن و متاسفانه بیمارستان بستری شد و دیگه نتونست از سمعک استفاده کنه ..میخواستم ببینم آیا میشه سمعک رو مرجوع کرد ...اولین باره این سوال و می پرسم

سلام از هرکلینیکی سمعک رو گرفتید باید با آن کلینیک صحبت کنید البته در اکثر موارد سمعک رو مرجوع نمی کنند چون به حالت دست دوم درامده و نمی توان به بیمار دیگر تجویز کرد اما خوب باید صحبت کنید اگر هیچ استفاده نشده باشد شاید قبول کنند


با سلام مادر شوهرم ۳ ماه پیش سمعک گرفتن و متاسفانه بیمارستان بستری شد و دیگه نتونست از سمعک استفاده کنه ..میخواستم ببینم آیا میشه سمعک رو مرجوع کرد ...

سلام سمعک رو از فراشنوا گرفتید؟ تماس بگیرید با مطب سمعکو بیارید بررسی بشه اگر سالم باشد و استفاده نشده باشد باهم صحبت می کنیم 02188949368 02188958823


دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.