سمعک کراس

سمعک کراس

سمعک CROS

سمعک کراس CROS چیست؟ مخفف عبارت Contralateral Routing of Signals است. با یک سیستم CROS، شما سمعک را روی هر دو گوش قرار می‌دهید، حتی اگر در یکی از آن‌ها نمی‌شنوید.

صدای تشخیص داده شده توسط کمک در "گوش بد" به طور مستقیم به کمک در سمت "گوش خوب" منتقل می شود. با این کار اثر "سایه سر" از بین می رود. آنها راه حل های صوتی با کارایی بالا را که در صورت کاهش شنوایی یکی از گوش های عزیزتان در دسترس شما هستند، کشف کنید. ناشنوایی یک طرفه یک نوع کم شنوایی رایج است، اما با این نوع راه حل شنوایی آنها را قادر می سازد تا به شنیدن دنیای اطراف خود از هر دو طرف ادامه دهند.

محلول شنوایی CROS چیست؟

محلول های شنوایی CROS برای افرادی که در یک گوش کم شنوایی و در گوش دیگر شنوایی طبیعی دارند مناسب است. این نوع محلول شنوایی دارای دو قسمت سمعک و گیرنده می باشد. سمعک در گوش ضعیفتر آنها قرار می گیرد و اساساً از یک میکروفون و یک فرستنده تشکیل شده است که صداهای اطراف آنها را دریافت می کند. فرستنده هوشمندانه کار می کند تا صداها را به سمعک گوش سالم آنها به صورت بی سیم ارسال کند و به آنها اجازه می دهد با خانواده و دوستان خود در ارتباط باشند. بخش دوم محلول شنوایی CROS شامل یک گیرنده و یک تقویت کننده است. صدا از گوش ناشنوای آنها تقویت می شود و سپس به گوش سالم آنها وارد می شود. قالب‌های گوش شخصی‌سازی‌شده طراحی باز دارند، بنابراین مانع از شنیدن دنیای صدا به‌طور طبیعی از طریق گوش خوبشان نمی‌شوند. بسته به فرد، کاهش شنوایی همیشه متفاوت است. از دست دادن شنوایی می تواند شدت متفاوتی داشته باشد و می تواند یکی یا هر دو گوش را تحت تاثیر قرار دهد. در ایالات متحده، کم شنوایی یک طرفه (اصطلاح ناشنوایی یک طرفه) سالانه 60000 نفر را تحت تاثیر قرار می دهد. خوشبختانه، سمعک هایی وجود دارند که برای جا دادن همه این متغیرها طراحی شده اند! اگر با کم شنوایی شدید در یک گوش دست و پنجه نرم می کنید، باید به دنبال سمعک CROS باشید.

انواع سمعک کراس سمعک CROS برای چه مواردی استفاده می شود؟

سمعک های CROS در صورتی که یک گوش شما دارای شنوایی معمولی یا بسیار خوب است، اما شنوایی گوش دیگر را از دست داده اید، عالی هستند. به طور خاص، اگر در یک گوش شما کم شنوایی یک طرفه شدید یا عمیق دارید که به عنوان ناشنوایی یک طرفه نیز شناخته می شود. سمعک‌های CROS به صورت جفتی تولید می‌شوند و از یک سمعک معمولی که در گوش قرار می‌گیرد و دستگاهی که بدون شنوایی در گوش قرار می‌گیرد، تشکیل شده‌اند. دستگاهی که در گوش بدون شنوایی است صدا را دریافت می کند و آن را به سمعک موجود در گوش می فرستد. این می تواند به صورت بی سیم یا از طریق سیم در پشت گردن شما بسته به دستگاه شما اتفاق بیفتد. می توانید نسخه های پشت گوش (BTE) و داخل گوش (ITE) را دریافت کنید. شما همچنین می توانید نوعی CROS را دریافت کنید که از طریق هدایت استخوانی عمل می کند. دستگاهی با جراحی کاشته می‌شود و سیستم ارتعاشاتی را که از طریق استخوان‌های مجرای گوش به گوش با کاهش شنوایی ارسال می‌شود، کار می‌کند.

مزایا چیست؟

مزیت سمعک CROS این است که افراد مبتلا به ناشنوایی یک طرفه اکنون می توانند صدا را از سمت بد خود بشنوند. زمانی که در حال گفتگو هستید، نیازی نیست که نگران افرادی باشید که در گوش "خوب" شما صحبت می کنند. این می تواند تعاملات اجتماعی را طبیعی تر کند و به شما کمک کند احساس کنید که آسیب شنوایی شما مشکل بزرگی در زندگی شما نیست. آنها همچنین به شما این امکان را می دهند که از صداهای اطراف خود بیشتر آگاه شوید، همانطور که سمعک های دیگر صداها را تقویت می کنند. شایان ذکر است که افراد مبتلا به کم شنوایی یک طرفه اغلب با "محلی سازی" یا اینکه قادر به تشخیص دقیق صدا از کجا هستند، دست و پنجه نرم می کنند. با وجود استفاده از این سمعک‌ها، گاهی اوقات ممکن است مشکل باقی بماند (به ویژه در محیط‌هایی که نویز پس‌زمینه زیادی دارند). این سمعک ها ممکن است در ابتدا احساس عجیبی داشته باشند و کمی طول بکشد تا به آنها عادت کنید. مهم است که همیشه یا تا آنجا که ممکن است از سمعک استفاده کنید تا بهترین شانس را برای تنظیم خود داشته باشید.

آیا سمعک های CROS گرانتر از سمعک های معمولی هستند؟

درست مانند سایر انواع سمعک، قیمت سمعک CROS به برند، مدل و تکنولوژی محصول بستگی دارد. گاهی اوقات می‌توانید سمعک‌ها را آزمایشی بدهید و اگر آن‌ها را دوست ندارید، می‌توانید آن‌ها را برای بازپرداخت بازگردانید. اگر هنوز در مورد CROS مطمئن نیستید، از ارائه دهنده سلامت شنوایی خود بپرسید که آیا این ممکن است یا خیر.

سمعک کراس نسخه های کراس

علاوه بر سمعک کلاسیک کراس که در ابتدا فقط برای افراد دارای کم شنوایی یک طرفه در نظر گرفته شده بود، اکنون ده نسخه وجود دارد: MINI-CROS، HI-CROS، FOCAL-CROS، POWER-CROS، BICROS، OPEN-BICROS، UNI- CROS، MULTI-CROS، IROS و FROS. در نتیجه، تنوع بیشتری از اختلالات شنوایی را می توان با تقویت کننده های پوشیدنی تطبیق داد. بنابراین، امروزه افراد کم شنوایی بیشتری می توانند از سمعک استفاده کنند که در غیر این صورت ممکن است استفاده نکنند، و برخی دیگر از تقویت کننده های پوشیدنی رضایت بیشتری کسب می کنند. افراد با کم شنوایی نامتقارن و افرادی که دارای اختلال شنوایی با فرکانس بالا دو طرفه هستند بیشتر قابل توجه است. ما دستورالعمل های خاصی را برای انتخاب فرم مناسب تقویت بر اساس پیکربندی شنوایی سنجی و تفاوت شنوایی بین دو گوش پیشنهاد می کنیم.

سمعک BiCROS چیست؟

BiCROS بسیار شبیه سمعک های CROS است، با این تفاوت که برای افرادی طراحی شده است که در گوش "خوب" خود نیز دچار کم شنوایی هستند. با یک سیستم BiCROS، کمک در گوش بهتر شما نیز برای هر تقویتی که ممکن است نیاز داشته باشید برنامه ریزی می شود. "Bi" مخفف Bilateral است.

CROS چه تفاوتی با سمعک های دیگر دارد؟

سمعک های سنتی صدا را به گوش هایی که روی آن نشسته اند می فرستند. با راه اندازی CROS، دستگاه روی گوش غیر شنوایی مانند یک سمعک سنتی به نظر می رسد. پالمر توضیح می‌دهد: «این واقعاً یک میکروفون و فرستنده است و صدا را می‌گیرد تا آن را به دستگاه روی گوش شنوایی بفرستد».
شنوایی سنجی و سمعک فراشنوا
تجویز انواع سمعک های نامریی، داخل گوشی و پشت گوشی ریک با تکنولوژی هوشمند در مرکز فراشنوا انجام می شود. جهت مشاوره تلفنی و آنلاین با شماره های زیر با ما در ارتباط باشید: 09105241071(مشاوره آنلاین) 02188949368 اینستاگرام جهت مشاهده نتایج درمان: Samak_farashenava (سمعک فراشنوا)  

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.