سمعک Jam هانساتون

سمعک Jam هانساتون
.

سمعک جم (Jam) هانساتون

سمعک Jam هانساتون به صورت مدل های پشت گوشی(باتری 13 و 312)، داخل گوشی(CIC /ITC/ ITE) و سمعک نامریی(باتری 10) موجود می باشند. تکنولوژی این سمعک به صورت هوشمند عمل می کند و نیازی به همکاری بیمار ندارد. از نظر کیفیت صدا حتی مدل های پایه دارای صدای صاف و طبیعی می باشد. این سمعک برای انواع کم شنوایی و افت های ملایم تا شدید بسیار مناسب می باشد. سمعک Jam هانساتون در4 رده شامل جم3/جم5/جم7/جم9 موجود می باشد که به ترتیب دارای تعداد کانال های 8/ 12/ 16/ 20 موجود می باشند. اگر نیاز به اطلاعات کامل درباره سمعک جم دارید لطفا مقاله زیر را کامل مطالعه نمایید: سمعک Jam هانساتون به صورت سمعک پشت گوشی، داخل گوشی و سمعک نامریی وجود دارد که می توان سمعک های پشت گوشی را برای ظرافت بیشتر با تین تیوب برای بیمار تهیه کرد. این سمعک همانطور که گفته شد سمعک هوشمند می باشد که بعد از تنظیم اولیه به صورت کاملا اتومات برنامه های سمعک را تغییر میدهد. تکنولوژی استفاده شده در این مدل(در تمامی رده های 3/5/7/9) به صورت کاملا هوشمند می باشد و حتی چندین برنامه دستی برای تغییر توسط بیمار نیز موجود می باشد. به طور مثال سمعک رده 3 دارای 2 برنامه هوشمند می باشد که شامل محیط ساکت و محیط شلوغ می باشد. در هنگام تنظیم این سمعک می توان برای برنامه محیط ساکت و شلوغ ویژگی های مختلفی براساس کم شنوایی بیمار جهت کمک به درک تعریف کرد. در این حالت سمعک دائما در حال بررسی سیگنال و نویز می باشد در صورتی که بیمار به محیط شلوغ وارد می شود(حضور چند گوینده، روشن بودن تلویزیون، صدای محیط و وسایل منزل) سمعک سریعا برنامه محیط شلوغ را فعال می کند و سمعک از نظر جهت یابی، وضوح گفتار، تقویت صدا، افزایش سیگنال گفتاری و موارد دیگر تغییر می کند. در این حالت نیازی به تغییر برنامه، ولوم سمعک (در مواردی بیماران بیان کرده اند که به دلیل نویز زیاد محیط قادر به استفاده از سمعک نمی باشند و در صورت استفاده سردرد و نارضاتی به همراه دارد) در این سمعک نمی باشد. جهت راحتی بیمار و کنترل بهتر روی محیط های مختلف چندین برنامه دستی نیز تعریف شده است که در صورت تمایل بیمار با فشار دادن دکمه سمعک برنامه مورد نظر را فعال می کند. در رده های بالاتر ازاین مدل تعداد برنامه های هوشمند به تناسب رده سمعک بالا می رود و به صورت اختصاصی تر در هر رده پردازش انجام می شود.

سمعک Jam هانساتون

.

سایر امکانات سمعک جم JAM هانساتون:

 • وجود سیستم وایرلس 2.4 GHZ

)ارتباط دو سمعک با یکدیگر، تلفن دو گوشی، اتصال به وسایل جانبی، تغییر بهره سمعک به صورت دو گوشی با انتقال اطلاعات محیط به یکدیگر، اتصال مستقیم به موبایل)
 • Surround optimizer

(بهبود نسبت سیگنال به نویز و بالابردن درک گفتار از طریق کاهش نویز زمینه در محیط، جدا کردن سیگنال و نویز، شناسایی و افزایش بهره سیگنال)
 • Autosurround

(این برنامه به صورت کاملا هوشمند و با توجه به تغییرات سیگنال بهترین برنامه را برای بیمار انتخاب می کند)
 • برنامه وزوز گوش

(برای بیماران با کم شنوایی و وزوز گوش ارائه انواع صداها(تن و نویز) و پوشش وزوز گوش علاوه بر تقویت صدا به عنوان یک روش درمانی وزوز بسیار مفید می باشد. همچنین برای بیماران با عدم کم شنوایی و وجود وزوز گوش این سمعک می تواند تنها برنامه وزوز گوش بدون تقویت فعال باشد و به عنوان مسکر(پوشاننده وزوز) عمل کند
 • Acclimization manager

(تغییر بهره سمعک به صورت اتومات با تعیین زمان مشخص جهت افزایش بهره برای بیمارانی که جهت ویزیت یا مراجعه به کلینیک مشکل دارند)
 • SpeechBeam

(درک گفتار و جهت یابی در روبه رو در تمامی سمعک ها به صورت کامل انجام می شود اما یکی از مشکلاتی که در بیماران سمعکی مشاهده می شود کاهش درک گفتار در پشت سر بیمار می باشد. با این برنامه سمعک توانایی درک سیگنال گفتاری به صورت 360 درجه (از تمامی جهت های بیمار) را فراهم می کند.
 • SoundRestore

انتقال اطلاعات: انتقال اطلاعات از منطقه در یک فرکانس به منطقه دیگر وظیفه این برنامه می باشد.

به زبان ساده تر در افرادی به دلیل عدم استفاده از سمعک یا عوامل دیگر منطقه ای از حلزون و اعصاب شنوایی از بین می روند که برای درک گفتار بسیار مهم می باشند. با استفاده از این برنامه سمعک با انتقال صدای مناطق مرده به منطقه سالم در درک کامل گفتار کمک می کند. در این حالت منطقه سالم علاوه بر شنیدن صدای فرکانسی خود صدای فرکانسی منطقه مرده که منتقل شده نیز درک می کند) به طور کلی بخاطر داشته باشید که تفاوت در رده سمعک تنها به تعداد کانال و برنامه های سمعک نمی باشد. بعضی از ویژگی های سمعک که به صورت اتومات در کیفیت صدا نقش دارند نظیر سرعت انالیز صدا در ثانیه و کیفیت صدا، طبیعی بودن صدا، صاف بودن صدا و... در رده های پایه و بالا متفاوت می باشند. سمعک سوند هانساتون علاوه بر برنامه های کاملا هوشمند، دارای IP 68(سمعک ضدآب) نیز می باشند. .

سایر امکانات سمعک های هانساتون آلمان:

 • سیستم وایرلس: ارتباط دو سمعک، تلفن دو گوشی، اتصال به وسایل جانبی، تغییر بهره دو گوشی
 • برنامه :Surround optimizer بهبود نسبت سیگنال به نویز و افزایش درک گفتار در محیط های شلوغ(در واقع کمک به وضوح گفتار/صاف و طبیعی بودن صدا/افزایش درک گفتار در محیط شلوغ می شود)
 • برنامه Autosurround: برنامه هوشمند می باشد که می تواند با توجه به شرایط اکوستیکی بین دو حال محیط سکوت و محیط سلوغ تغییر کند.
 • برنامه وزوز برای بیماران با وزوز گوش
 • Acclimization manager :تغییر بهره سمعک به صورت اتومات (بخصوص برای بیمارانی که نمی توانند برای تنظیمات بعدی به کلینیک مراجعه کنند به این صورت که میتوان با تغییر قدرت سمعک را در هرماه مشخص کرد.)
در نهایت این سمعک برنامه SpeechBeam برای درک بهتر گفتار در 360 درجه و تمرکز برروی گوینده یا منبع صدا را دارد. همچنین برای افرادی که دارای منطقه مرده می باشند برنامه SoundRestore یا برنامه انتقال فرکانسی وجود دارد. در کلینیک فراشنوا  بهترین برند های سمعک با بالاترین قدرت را با توجه به میزان کم شنوایی بیماران تجویز می شود . برای مشاوره انلاین سمعک و تعیین وقت با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید: 02188949368 09105241071

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.