سمعک Real(رییل) اتیکن

سمعک Real(رییل) اتیکن

سمعک Real(رییل) اتیکن

.

یکی از جدیدترین سمعک های برند اتیکن که در سال 2023 وارد بازار شده است سمعک Real(رییل) می باشد. سمعک رییل همانند سمعک More تنها به صورت پشت گوشی ریک و پشت گوشی می باشد. از نظر میزان پوشش دهی و قدرت برای تمامی افت های شنوایی از ملایم، متوسط، شدید و عمیق مناسب است. سمعک ریل REAL در 3 رده مختلف وجود دارد که شامل Real1، Real2، Real3 می باشد که رده 1 نسبت به سایر رده ها دارای امکانات و کیفیت صدای بهتری می باشد. محدوده فرکانسی در سمعک Real برای هر سه رده به ترتیب رده 1 تا 10 کیلوهرتز، رده 2 و 3 تا 8 کیلوهرتز می باشند. کانال های پردازشی در 3 رده سمعک Real با یکدیگر متفاوت است به این صورت که در رده Real1 تعداد کانال پردازشی 64 اما در رده های 2 و 3 Real تعداد کانال پردازشی 48 می باشد.

همچنین باندهای تنظیمی برای تنظیم سمعک برای هر 3 رده متفاوت می باشد برای مثال رده Real1 دارای 24 باند تنظیمی، رده Real 2 دارای 20 باند تنظیمی و رده Real 3 دارای 18 باند تنظیمی برای تنظیم سمعک براساس میزان کم شنوایی وجود دارد. در هر 3 رده از سمعک Real امکان اتصال به ریموت کنترل و Eduمیکروفون وجود دارد. همچنین امکان نصب برنامه(App) بر روی گوشی برای تغییر بهره و برنامه های سمعک وجود دارد(برنامه های قابل نصب شامل برنامه Oticon ON و Oticon Companion می باشد)

.

*تکنولوژی RealSound(صدای واقعی) در سمعک Real

تکنولوژی که در سمعک رییل(Real) اتیکن مورد استفاده قرار گرفته است یکی از جدیدترین تکنولوژی های این گروه به نام تکنولوژی صدای واقعی(Real Sound) که بر روی پلت فرم Polaris قرارگرفته شده است. توجه داشته باشید تکنولوژی RealSound تنها در سمعک رییل Real مورد استفاده قرار گرفته است و در سمعک های  اون(Own)، سمعک مور(More)، سمعک زیرکن(Zircon)، سمعک اکسید(Xceed) و سمعک پلی(Play PX) از تکنولوژی های دیگری استفاده شده است(بخش بعدی در مورد انواع تکنولوژی به کار رفته در این سمعک ها صحبت می شود).

تمرکز اصلی سمعک رییل اتیکن بر روی درک گفتار می باشد به این صورت که در سایت اتیکن به این موضوع اشاره شده است که با سمعک Real هرگز یک صدا یا لحظه را ازدست ندهید. در تکنولوژی صدای واقعی(RealSound) با دسترسی بیشتر به فهم و وضوح گفتار به راحتی می توان در مکالمات بدون استرس و عدم تلاش اضافه برای شنیدن حضور پیدا کرد. همچنین در این تکنولوژی برنامه های قوی کاهش نویز استفاده شده است که با حذف و کاهش نویز باد و نویزها و صداهای حواس پرت کننده در اطراف(نظیر صدای مو، برخود عینک با سمعک) سبب افزایش وضوح و کیفیت صدا حتی در محیط ها با نویز باد(در هنگام رانندگی) می شود.

.

*تکنولوژی BrainHearing در سمعک Real اتیکن

تکنولوژی BrainHearing در سمعک Real مغز انسان در کنار گوش ها برای دریافت و پردازش صدا و گفتار نقش بسیار مهمی دارد. در واقع در تحقیقات مشخص شده است که مغز برای درک طبیعی صداها نیاز به دسترسی کامل صحنه شنوایی را دارد. فناوری و تکنولوژی سمعک Real(رییل) اتیکن بیشتر شبیه به مغز انسان عمل می کند به این معنی که هرکاری که مغز در مواجهه با صداها و گفتار انجام می دهد سمعک نیز انجام می دهد. تکنولوژی BrainHeaing در سمعک های اتیکن سبب دستیابی به تمامی صداهای واقعی در اطراف می شود. در نتیجه بیمار با کمترین تلاش برای شنیدن صدا بالاترین میزان درک گفتار و آگاهی نسبت به صداها را پیدا می کند.

.

*ظاهر و محدوده پوشش(میزان قدرت) سمعک Real اتیکن

از نظر ظاهر همانطور که گفته شد سمعک رییل دارای 4 ظاهر متفاوت می باشد که شامل سمعک پشت گوشی ریک(مینی رایت) بدون باتری قابل شارژ، سمعک پشت گوشی ریک(مینی رایت) همراه با باتری قابل شارژ، سمعک پشت گوشی(مینی BTE) بدون باتری قابل شارژ و سمعک پشت گوشی همراه با باتری قابل شارژ و دو نوع شارژر می باشد. سمعک رییل برای تمامی افت های شنوایی ملایم تا عمیق مناسب می باشد و همچنین به دلیل تکنولوژی بالا و کیفیت قابل توجه در این سمعک برای کودکان و بزرگسالان گزینه بسیار مناسبی است.

.

*قابلیت شارژ سمعک های Real اتیکن

از دیگر ویژگی های سمعک رییل میزان شارژ شدن سمعک می باشد. مدت زمان شارژ کامل سمعک و استفاده برای تمام طول روز 3 ساعت می باشد. همچنین در موارد اورژانسی به 30 دقیقه شارژ سمعک، سمعک بیشتر از 6 ساعت قابل استفاده می باشد. بهتر است هنگامی که از سمعک استفاده نمی کنید یا در هنگام خوابیدن با فشار دادن دکمه روی سمعک از خاموش شدن سمعک مطمین شویم. همچنین سمعک رییل Real به دلیل راحتی در نحوه شارژ سمعک برای تمامی گروههای سنی(جوان و سالمند) بخصوص سالمندان با لرزش دست یا مشکل بینایی شدید یا مشکل در تعویض باتری سمعک گزینه بسیار مناسبی می باشد. توجه داشته باشید قیمت سمعک Real قابل شارژ در مقابل سمعک Real با باتری یکبارمصرف بیشتر می باشد.

.

*برنامه های صدادرمانی جهت درمان وزوز گوش

همانطور که در مقالات قبلی گفته شد در اکثر سمعک های جدید برنامه صدادرمانی یا ماسکر در سمعک ها وجود دارد. به این دلیل که روش صدادرمانی میزان موفقیت بالایی برای درمان وزوز گوش دارد و از طرف دیگر مهمترین عامل شروع وزوز گوش کم شنوایی است وجود برنامه صدادرمانی در سمعک ها بسیار ضروری است. سمعک رییل برای بیماران با وزوز گوش همراه با شنوایی نرمال و کم شنوایی قابل استفاده است به این صورت که در حالت اول(شنوایی نرمال و وجود وزوز گوش) سمعک بدون تقویت صدا در فرکانس های مختلف استفاده می شود و تنها برنامه صدادرمانی فعال می شود و با گوش دادن بیمار در طول روز به درمان و کاهش وزوز گوش کمک می شود اما در حالت دوم(کم شنوایی همراه با وزوز گوش) سمعک باید متناسب با میزان کم شنوایی بیمار در فرکانس های مختلف صدا را تقویت کند در همین حین با ارائه صدا(صدادرمانی) به درمان و کاهش شدت وزوز گوش کمک کند. علاوه بر این در سمعک Real اتیکن علاوه بر ارائه صدا به صورت نویز(متناسب با فرکانس وزوز گوش) قابلیت ارائه صداهای محیط نظیر موج دریا و... وجود دارد.

.

*اتصال به گوشی همراه و سایر وسایل صوتی و تصویری

یکی دیگر از ویژگی های سمعک جدید Real امکان اتصال به گوشی های ایفون، اندرویید(رده های بالا) و ای پد می باشد. در واقع سمعک همانند هندزفری عمل می کند به این معنی که سمعک علاوه بر تقویت صدا، در حین مکالمات تلفنی سیگنال های گفتاری را ازطریق بلوتوث برای سمعک ارسال می کند و در نتیجه شنیدن صداهای تلفن بسیار راحت می باشد. همچنین این ویژگی سبب می شود که بیمار علاوه بر سهولت در ارتباطات تلفنی، لذت شنیدن موسیقی با سمعک را داشته باشد.

از ویژگی های قابل توجه در سمعک رییل اتیکن می توان ویژگی های دایرکشنالیتی و جستجو برای پیدا کردن صداهای گفتاری و صداهای محیط اشاره کرد به این صورت که هنگام صحبت کردن با تلفن سمعک به دنبال سیگنال های گفتاری یا صداها در اطراف خود می باشد و زمانی که سیگنال گفتاری یافت شد بیمار استفاده کننده از سمعک علاوه بر شنیدن صدای تلفن از صدای گفتاری نیز آگاه می شود. همچنین امکان اتصال به تلویزیون از طریق رابط تلویزیون(TV Adaptor) نیز وجود دارد به این صورت که صدای تلویزیون از طریق بلوتوث برای بیمار ارسال و قابل شنیدن می باشد و صداهای نویز محیط بر روی آنها تاثیر ندارد. 

.

*برنامه های(app) مورد استفاده در سمعک Real

در سمعک رییل Real همانند سایر سمعک ها امکان تغییر برنامه ها و ولوم سمعک از طریق نصب برنامه بر روی گوشی همراه امکان پذیر می باشد. برنامه هایی که برای سمعک Real اتیکن قابل استفاده می باشند برنامه Oticon ON و Oticon Companion می باشد. علاوه بر این در این برنامه ها امکان پیدا کردن سمعک در صورت گم شدن آن و مشاوره به بیمار در صورت نیاز وجود دارد(سمعک ها تا زمانی که روشن باشند بر روی نقشه نشان داده می شوند). 

.

مقایسه تکنولوژی استفاده شده در سمعک های جدید اتیکن

*سمعک Real رییل: 

در این سمعک از تکنولوژی DNN)Deep Neural Network، RealSound) و ویژگی BrainHearing بر روی پلتفرم Polaris با هدف بهبود و دسترسی بهتر به گفتار در تمام محیط های شنیداری استفاده می شود.

*سمعک More مور: 

در این سمعک از تکنولوژی جدید DNN(Deep Neural Network) و BrainHearing بر روی پلتفرم Polaris استفاده می شود. سمعک مور اتیکن اولین سمعکی است که از تکنولوژی DNN در آن استفاده شده است. تکنولوژی DNN سبب می شود اطلاعات گفتاری بیشتری برای افزایش درک به مغز ارسال شود. در واقع در تکنولوژی DNN سمعک با 12 میلیون صدا که در زندگی واقعی و محیط اطراف وجود دارد  آموزش داده می شود و به دلیل توانایی یادگیری زمانی که فرد استفاده کننده از سمعک(منظور سمعک More) با این صداها برخورد کند اطلاعات گفتاری بیشتر و راحتتری به مغز ارسال می کند درنتیجه درک گفتار بدون هیچ گونه تلاش برای شنیدن فراهم می شود. 

*سمعک Own اون:

 تکنولوژی استفاده شده در سمعک اون نیز همانند سمعک مور تکنولوژی DNN می باشد که با تمایز بین صداها و ایجاد کنتراست بین آنها سبب افزایش دقت در شنیدن و بهبود درک گفتاری می شود.

*سمعک Zircon زیرکن:

تکنولوژی OpenSound Navigator همراه با BrainHearing سبب درک 360 درجه ای صداهای اطراف، کاهش نویزهای ناخواسته و اضافی(حتی نویزهای بین کلمات) سبب تمرکز بر روی شنیدن صدا یا گفتار در انواع محیط های شنیداری(ساکت و شلوغ) می شود.

توجه: هر یک از تکنولوژی هایی که در سمعک های بالا به آن اشاره شده است برای اولین بار بر روی این سمعک ها استفاده شده و جزء جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا می باشد. از این رو سمعک قادر به دریافت و بهبود در پردازش درک گفتار حتی در محیط های شلوغ شنیداری می شود.

.

کلینیک شنوایی و سمعک فراشنوا 

مرکز شنوایی و سمعک فراشنوا با تجویز جدیدترین سمعک های روز دنیا و ارائه خدمات شنوایی با قیمت مناسب و شرایط پرداخت اقساط سعی در ارائه بهترین خدمات به بیماران مراجعه کننده به فراشنوا را دارد. همچنین تجویز سمعک های مخصوص وزوز گوش متناسب با فرکانس وزوز و انجام سایر روش های درمانی نظیر صدادرمانی با دستگاه، تحریک الکتریکی عصب واگ و TDCS، لیزردرمانی، موسیقی درمانی و... در این مرکز ارائه می شود. علاوه بر این موارد تعمیر انواع مدل های سمعک از برندهای مختلف با مناسب ترین قیمت و سریعترین زمان ممکن انجام می شود. 

.

برای ارتباط و کسب اطلاعات بیشتر با متخصصین سمعک فراشنوا تماس حاصل فرمایید:

02188949368

02188958823

09105241071

برای مشاهده نتایج تجویز انواع سمعک و درمان های وزوز گوش به پیج فراشنوا در اینستاگرام مراجعه فرمایید:

Samak_Farashenava@

کانال علمی تلگرام مرکز فراشنوا:

https://t.me/farashenava

 

 

 


دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.