سمعک Zircon(زیرکن) اتیکن

سمعک Zircon(زیرکن) اتیکن

سمعک Zircon(زیرکن) اتیکن

 

سمعک Zircon(زیرکن) اتیکن برند اتیکن یکی از پرفروش ترین سمعک ها در ایران می باشد که دارای انواع سمعک های نامریی، داخل گوشی، پشت گوشی و ریک شارژی و با باتری می باشد.

سمعک Zircon اتیکن یکی از محصولات برند اتیکن دانمارک می باشد که در سال 2022 تولید شده است.

این سمعک دارای 2 رده تکنولوژی به نام های Zircon1، 2Zircon موجود می باشد که زیرکن 1 رده بالاتر با تکنولوژی و امکانات بیشتر و زیرکن 2 رده پایین تر محسوب می شود.

از نظر ظاهر یا استایل این سمعک تنها به صورت پشت گوشی و پشت گوشی ریک می باشد و فاقد استایل نامریی و داخل گوشی می باشد. از نظر استایل و ظاهر سمعک زیرکن به صورت استایل مینی رایت (MiniRite) به سمعک پشت گوشی ریک گفته می شود که دارای باتری 312 و اندازه کوچکتری می باشد. استایل مینی بی تی ای(MiniBTE) به سمعک پشت گوشی با باتری 312 گفته می شود.

از نظر ظاهر و استایل می توان گفت سمعک زیرکن شبیه به سمعک مور(More) اتیکن می باشد که فقط به صورت پشت گوشی وجود دارد. همچنین بیان شده است که این سمعک از نظر تکنولوژی نیز شبیه به سمعک مور می باشد و از پلتفرم جدید POLARIS Chip در آن استفاده شده است. همچنین استفاده از تکنولوژی Deep Neural Network در سمعک زیرکن استفاده می شود در این تکنولوژی اطلاعات 12 میلیون صدا در سمعک ذخیره شده است که سبب آشنایی بهتر سمعک با صداها و طبقه بندی اهمیت صدا ها(صدای محیط در مقابل صدای گفتاری) و در نتیجه کمک به پردازش قوی تر صدا و بخصوص گفتار می شود. تکنولوژی Deep Neural Network در سمعک More، سمعک Own و سمعک Zircon وجود دارد.

سمعک زیرکن از نظر قدرت شبیه به سایر سمعک های ریک و محدوده پوشش آن تا 100 دسی بل یعنی محدوده ملایم تا شدید می باشد.

این سمعک می تواند با پروب پلاستیکی یا به صورت مولد(رسیور درون قالب) برای بیمار تجویز شود که انتخاب این حالت بستگی به میزان کم شنوایی بیمار در فرکانس های بالا دارد.

 

انواع سمعک Zircon(زیرکن) اتیکن

 

ویژگی های کلی سمعک زیرکن(Zircon) یک و دو اتیکن شامل:

*48 کانال پردازشی صدا

 

(پردازش صدا در 48 کانال سمعک به صورت اتومات پردازش و نویزگیری می شود)

 

*پهنای پاسخ فرکانسی تا 8 کیلوهرتز

 

(هرچه میزان پهنای پاسخ فرکانسی بیشتر باشد صدای سمعک با کیفیت طبیعی تر و بیشتر به گوش و شنوایی انسان نزدیک می باشد. همچنین برای بیماران که وضوح صدای خوبی ندارند این سمعک ها گزینه بسیار مناسبی می باشند.)

 

*12 تا 14 باندهای تنظیمی مختلف برای تقویت صدا

 

(سمعک زیرکن 1 دارای 14 باند تنظیمی و سمعک زیرکن 2 دارای 12 باند تنظیمی می باشد: تعداد باند پردازشی بخصوص برای بیماران با کم شنوایی در فرکانس های بالا که به صورت شیبدار می باشند بسیار مهم و ضروری است زیرا باید در هر فرکانس تقویت متفاوتی اعمال شود و در صورت تعداد کانال کم نمی توان به صورت جداگانه هر فرکانس را تقویت کرد و درک بیمار تحت تاثیر قرار می گیرد).

  قابلیت سمعک Zircon(زیرکن) اتیکن

*قابلیت اتصال مستقیم به ایفون و اندورید

 

(در سمعک های جدید 2019 به بالا سمعک قابلیت اتصال به ایفون به صورت مستقیم فراهم شده است که در واقع سمعک همانند هندزفری(گوش دادن به موسیقی، پاسخ به تلفن از طریق سمعک) برای بیمار قابل استفاده است و برای گوشی های اندروید باید از رابط یا استریمر برای اتصال به سمعک استفاده کرد اما در سمعک های جدید 2022(سمعک زیرکن، سمعک مور و سمعک OWN) قابلیت اتصال مستقیم در گوشی اندرویدهای جدید فراهم شده است)

 

*قابلیت ضدآب با IP68

 

(ویژگی ضدآب بودن یا پوشش نانو بخصوص برای بیماران با تعریق زیاد یا مناطق با رطوبت زیاد گزینه بسیار مناسبی می باشد که سبب حفظ عمر سمعک می شود)

 

*استفاده به صورت باتری و شارژی

 

(در سمعک های جدید قابلیت شارژ در تمامی رده ها وجود دارد و بیمار با توجه به شرایط خود می تواند از این آپشن استفاده کند: سمعک شارژی بخصوص برای بیماران با لرزش دست، بینایی ضعیف یا مشکل در تعویض باتری بسیار کمک کننده است)

  فروش سمعک Zircon(زیرکن) اتیکن  

*قابلیت استفاده از سمعک کراس(CROS)

 

(این ویژگی برای بیماران با ناشنوایی یک طرفه که در درک صدا و جهت یابی در سمت ناشنوا مشکل دارند قابل استفاده است)

*سوال1: سوالی که برای اکثر بیماران مطرح می شود که آیا ظاهر و تکنولوژی سمعک های شارژی و باتری با یکدیگر متفاوت می باشند؟

پاسخ: سمعک شارژی یا با باتری در یک رده از نظر ظاهر و حتی تکنولوژی یکسان می باشند و تنها تفاوت آنها در نحوه شارژ و استفاده آنها می باشد.

تفاوت ویژگی و امکانات سمعک زیرکن 1 و زیرکن 2 اتیکن:

 

سمعک زیرکن 1 دارای سطح تکنولوژی Premium اما سمعک زیرکن 2 دارای سطح تکنولوژی Advance می باشد. همچنین برنامه مدیریت نویز(Noise Management: میزان کاهش نویز در مواجهه با نویز ساده یا پیچیده) در سمعک زیرکن 1 در حدود 6 دسی بل می باشد اما این برنامه در زیرکن 2 وجود ندارد.

برنامه OpenSound Navigator که به درک گفتار و تفکیک صداها در محیط های شلوغ بسیار کمک می کند در سمعک زیرکن 1 وجود دارد اما در زیرکن 2 این برنامه فعال نمی باشد.

برنامه SpeechGuard همانطور که از اسم برنامه مشخص است به درک و بخصوص وضوح گفتار کمک بسیار زیادی می کند که در سمعک زیرکن 1 فعال است اما در رده 2 این مدل فعال نمی باشد.

 

سمعک Zircon(زیرکن) اتیکن

 

سوالات رایج در مورد سمعک 2022 Zircon(زیرکن):

 

*آیا این سمعک قابلیت اتصال به تلویزیون بلوتوث دار را دارد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت بله. اما برای اتصال نیاز به رابط یا TV Adapter نیاز می باشد و امکان اتصال مستقیم به تلویزیون وجود ندارد.

 

*عمر مفید باتری های قابل شارژ این سمعک چقدر می باشد؟

عمر مفید این باتری ها در حدود 2.5 تا 3 سال می باشد که بعد از این مدت باید برای تعویض باتری اقدام شود.

 

*چه میزان باتری سمعک های قابل شارژ در طول روز قابل استفاده می باشد؟

با یکبار شارژ سمعک در حالت عادی در حدود 20-22 ساعت سمعک قابل استفاده می باشد اما در صورت استفاده همزمان از استریمر یا رابط زمان روشن ماندن سمعک حدود 16 تا 18 ساعت طول می کشد.

 

*چه راه حلی برای خاموش شدن ناگهانی سمعک در هنگام استفاده پیشنهاد می شود؟

در این سمعک قابلیت شارژ سریع باتری فراهم شده است به این صورت که با 30 دقیقه شارژ شدن سمعک در حدود 6 ساعت قابل استفاده می باشد. همچنین شرکت اتیکن پیشنهاد داده است که از پاوربانک برای شارژ سمعک استفاده نشود. توجه داشته باشید برای شارژ کردن سمعک علاوه بر اتصال به برق، امکان اتصال به کامپیوتر، لپ تاپ و وسایل USB دار وجود دارد.

 

*به چه میزان زمان برای شارژ کامل(Full Charge) سمعک نیاز است؟

با 3 ساعت شارژ سمعک به صورت کامل شارژ می شود و به مدت 16 تا 22 ساعت قابل استفاده است.

 

کلینیک شنوایی و سمعک فراشنوا

 

در این مرکز تجویز انواع جدیدترین سمعک های 2022 با بالاترین کیفیت و تضمین رضایت مندی بیماران عزیز ارائه می شود. همچنین درمان وزوز گوش با سمعک های جدید وزوز گوش، صدادرمانی، ماسکر، موسیقی درمانی، تحریک الکتریکی، نورفیدبک و بیوفیدبک در مرکز وزوز فراشنوا انجام می شود.

  جهت مشاوره تلفنی و آنلاین با شماره های زیر با ما در ارتباط باشید: 09105241071(مشاوره آنلاین) 02188958823 02188949368 اینستاگرام جهت مشاهده نتایج درمان: Samak_farashenava (سمعک فراشنوا)

 


دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.