سمعک زیمنس

سمعک زیمنس

سمعک زیمنس
اگر به دنبال خرید سمعک‌های زیمنس هستید، احتمالا به توصیه‌های مختلفی از کلینیک‌ها بر می‌خورید. برخی سمعک زیمنس و برخی سمعک سیگنیا را پیشنهاد می‌کنند. اما سوالی که ممکن است برای شما پیش آید این است که کدام برند بهتر است و آیا این دو برند تفاوتی دارند؟

در این مقاله، به بررسی این سوالات و تفاوت‌های مهم بین سمعک‌های زیمنس و سیگنیا

پرداخته‌ایم و تغییرات در تولید و فناوری این محصولات را توضیح می‌دهیم.

تجهیزات شنوایی زیمنس که در گذشته از برندهای برجسته سمعک بود، تولید خود را در سال ۲۰۱۵ به شرکت سیوانتوس واگذار کرد. اکنون سیوانتوس سمعک‌های خود را با برند سیگنیا و در سنگاپور تولید می‌کند.

علاوه بر سیگنیا، سمعک‌های رکستون، اِی‌اِم و ادیوسرویس نیز تحت مالکیت سیوانتوس هستند.

سمعک زیمنس محصول کشور آلمان و دارای ۳ زیرمجموعه می‌باشد که شامل سمعک‌ای‌ام، سمعک رکستون و سمعک ادیوسرویس می‌باشد. در تمامی این ۴ برند انواع مدل‌های داخل گوشی، پشت گوشی و ریک موجود می‌باشد که قیمت سمعک در هر برند متفاوت می‌باشد.

همچنین سمعک سیگنیا دارای سمعک‌های پشت گوشی، پشت گوشی ریک و داخل گوشی قابل شارژ می‌باشد. از نظر گارانتی سمعک‌های زیمنس دارای گارانتی یک سال می‌باشند و دارای ۱۰ سال خدمات پس از فروش می‌باشند.

[audio mp3="https://farashenava.com/wp-content/uploads/2020/10/سمعک-زیمنس.mp3"][/audio] .

آیا سمعک زیمنس و سیگنیا یکی هستند؟

برخلاف تصور رایج، سیگنیا مدلی از سمعک‌های زیمنس نیست. سیگنیا یک برند جدید است که توسط سیوانتوس پس از خرید خط تولید زیمنس ایجاد شده است.

سمعک‌های سیگنیا با سیستم‌های پردازشی مدرن مانند پرایمکس، اِن‌ایکس، اکسپرینس و آی‌ایکس در سنگاپور تولید می‌شوند، در حالی که سمعک‌های قدیمی‌تر زیمنس با فناوری‌هایی مانند باینکس و مایکان در آلمان تولید شده‌اند.

به طور خلاصه، اگر به دنبال فناوری و قابلیت‌های پیشرفته‌تر هستید، سمعک‌های سیگنیا گزینه مناسبی خواهند بود، در حالی که سمعک‌های زیمنس دیگر تولید نمی‌شوند و محصولات جدیدی با این برند در دسترس نیستند.

انواع سمعک زیمنس آلمان

سمعک اکتیو پرو زیمنس

سمعک اکتیو از جدیدترین سمعک‌های زیمنس و محصول سال ۲۰۲۰-۲۰۲۱ می‌باشد. این سمعک تنها به صورت داخل گوشی می‌باشد که از ویژگی قابل توجه در این مدل امکان شارژ شدن سمعک است.

سمعک Active همانند دیگر مدل‌های توانایی اتصال به موبایل و سایر وسایل صوتی را دارد که با نصب برنامه بر روی موبایل به راحتی می‌توان صدای سمعک یا برنامه‌های سمعک را تغییر داد.

همچنین سمعک اکتیو نیاز به قالبگیری و ساخت سمعک ندارد و تنها با استفاده از پروب که بر روی سمعک قرار می‌گیرد می‌توان از سمعک استفاده کرد.

قیمت سمعک زیمنس آلمان

سمعک استالیتو زیمنس

سمعک Stylleto زیمنس از جدیدترین سمعک‌های این برند و محصول سال ۲۰۲۰-۲۰۲۱ می‌باشد. این سمعک به صورت پشت گوشی و از جدیدترین تکنولوژی و امکانات برخوردار می‌باشد.

از ویژگی جالب و قابل توجه در سمعک استالیتو امکان شارژ به صورت وایرلس که جزء اولین سمعک‌ها با تکنولوژی شارژ به صورت وایرلس می‌باشد. همانطور که در شکل می‌بینید جعبه شارژر سمعک نیز بسیار کوچک و ظریف می‌باشد که اجازه جابه جایی بیمار به هر محلی را می‌دهد.

جعبه شارژر سمعک در صورت عدم اتصال به برق توانایی حفظ شارژ در ۳ روز را دارد. دیگر نگران تمام شدن باتری سمعک و به شارژ زدن سمعک نباشید.

ویژگی‌های قابل توجه در سمعک استالیتو زیمنس

 • صدای واضح و بدون نویز و بالاترین درک گفتار حتی در محیط نویزی با تکنولوژی ایکس
 • بهترین درک گفتار در تمام موقعیت‌های شنیداری به دلیل تکنولوژی Acoustic-Motion Sensor
 • (۸۲درصد از بیمارانی که از این سمعک استفاده کرده بودند در محیط‌های مختلف بهترین تجربه شنیداری را داشتند)
 • برنامه طبیعی بودن گفتار برای خود فرد
 • (بسیاری از بیماران بخصوص برای بار اول از غیرطبیعی بودن صدای خود هنگام استفاده از سمعک شکایت دارند با برنامه جدید بهبود گفتار فرد استفاده‌کننده از سمعک صدا با طبیعی‌ترین حالت برای فرد قابل شنیدن می‌باشد)
 • برنامه وزوز گوش
 • (برنامه وزوز گوش برای بیماران با وزوز گوش هم به عنوان مسکر و هم تقویت‌کننده قابل استفاده می‌باشد)
 • توانایی اتصال به موبایل، تلویزیون و سایر وسایل صوتی

قیمت سمعک نامرئی زیمنس

سمعک سیلک سیگنیا Silk x

سمعک سیلک زیمنس با تکنولوژی ایکس از جدیدترین محصولات برند زیمنس می‌باشد. این سمعک به صورت پیش ساخته و نیاز به انجام قالبگیری و ساخت سمعک ندارد و با استفاده از پروب در گوش بیمار قرار می‌گیرد.

سمعک سیلک به دلیل اندازه کوچک خود به عنوان سمعک‌های صددرصد نامریی شناخته می‌شود و برای بیماران با مشکل دیده شدن گزینه بسیار مناسبی می‌باشد اما توجه داشته باشید که به دلیل اندازه کوچک سمعک تنها برای کم شنوایی ملایم تا متوسط مناسب می‌باشد.

ویژگی‌های قابل توجه سمعک سیلک زیمنس

 • امکان استفاده در بیماران با کم شنوایی یک طرفه
 • در بیماران با کم شنوایی یک طرفه که سمت دیگر دارای افت عمیق یا ناشنوا می‌باشد در جهت‌یابی صدا بسیار مشکل دارند. در سمعک‌های سیلک زیمنس امکان استفاده به صورت سمعک کراس(سمعک CROS) وجود دارد.
 • جهت‌یابی صدا در تمامی جهت‌ها حتی در پشت سر
 • با تکنولوژی ایکس امکان شنیدن صدا گفتار و درک آن در تمامی جهت‌ها و همزمان گوش دادن به موزیک بدون دخالت نویز زمینه فراهم می‌شود.
 • برنامه وزوز گوش
 • برنامه طبیعی بودن صدای گفتار خود فرد
 • بسیاری از بیماران درهنگام استفاده از سمعک از غیرطبیعی بودن صدا شکایت دارند. این حالت بیشتر برای افراد بزرگسال که قبلاً صدای خود را طبیعی شنیده‌اند ایجاد می‌شود. با این برنامه صدای فرد به گونه‌ای طبیعی و واضح برای خود فرد قابل شنیدن می‌باشد.
 • امکان تنظیم سمعک در موبایل با استفاده از app (اتصال مستقیم به گوشی آیفون و اندروید)

زیمنس یک شرکت آلمانی فوق‌العاده معروف می‌باشد که در زمینه صنایع انرژی، مراقبت‌های سلامت و زیرساخت‌های شهری فعالیت می‌کند. این شرکت شعبه‌های بسیار زیادی در سراسر دنیا دارد که یکی از مهمترین زمینه‌های فعالیت این شرکت ساخت انواع سمعک می‌باشد.

به گونه‌ای که حدود ۱۲ درصد از کل فروش شرکت را تولید تجهیزات پزشکی شامل می‌شود.
امروزه یکی از بهترین برند‌های تولید‌کننده مختص به سمعک زیمنس می‌باشد. این شرکت سی سال است که در زمینه تولید و توسعه انواع مدل‌های با کیفیت فعالیت دارد و در بیش از ۱۰۰ کشور در سراسر دنیا به صورت فعال فعالیت می‌کند.

امروزه از این شرکت به عنوان یکی از مهم‌ترین و قدرتمندترین برند‌های تولید‌کننده samak در جهان نام برده می‌شود. کسانی که محصولات این شرکت را خریداری کرده‌اند از کیفیت این محصولات راضی بوده‌اند.

 

 

قیمت سمعک پشت گوشی زیمنس

ویژگی‌های مدل‌های تولید شده به وسیله این شرکت چیست؟

از مشکلات‌های اصلی‌ای که در محصولات قدیمی وجود داشت، این بود که صدای خود فرد به صورت طبیعی نبود و همچنین مشکل درک گفتار در محیط‌های شلوغ به وجود می‌آمد. تکنولوژی‌های پرایمکس ایکس زیمنس توانسته است این دو مسأله بسیار مهم را برای همیشه حل کند.

زیمنس مشکل طبیعی نبودن صدای خود کاربر که به وسیله بسیاری از کسانی که از samak استفاده می‌کردند تجربه می‌شد را حل کرده است. در واقع با پردازش صدای فرد این مورد حل شد.

زیمنس به وسیله تکنولوژی ovp توانست صدای فرد را به صورت مستقیم از محیط صوتی اسکن نماید و یا به‌گونه‌ای تجزیه و تحلیل بسیار پیچیده‌ای بر روی آن انجام شد تا صدای فرد طبیعی‌تر برسد.

بر حسب مطالعاتی که انجام شده، مشخص شد که مدل NX صدای خود فرد را تا ۷۵ درصد می‌تواند طبیعی‌تر جلوه دهد. از دیگر تکنولوژی‌های بسیار مهم که در ساخت مدل‌های زیمنس با کار رفته است، بحث کانکت کردن دو samak به صورت وایرلس به همدیگر می‌باشد که باعث بهبود شنیداری و تشخیص گفتار در محیط‌هایی که نویز بسیار زیادی و سر و صداهای‌های بسیار زیادی وجود دارد، شد.

تمام موارد گفته شده تنها در عرض چند میلی ثانیه انجام می‌شود. به همین دلیل است که کسانی که از این محصولات استفاده می‌کنند فوق‌العاده راضی هستند و به راحتی می‌توانند صدایی با وضوح بسیار بالا و طبیعی را دریافت کنند.

سمعک‌های زیمنس یا سیگنیا برای چه افراد و کم شنوایی‌هایی مناسب می‌باشند؟

سمعکهایی که به وسیله این شرکت تولید می‌گردند دارای گونه‌های گوناگون هستند که هر کدام از آن‌ها با توجه به ویژگی‌هایی که دارند، برای افرادی با شنوایی‌های متفاوت مناسب می‌باشند.

مثلاً مدل معمولی زیمنس نمی‌تواند پاسخگوی همه محیط‌های شنوایی باشد و فقط برای محیط‌هایی ساکت مناسب است. به همین دلیل به افراد توصیه می‌گردد که در صورت استفاده از این نوع مدل‌ها فعالیت‌های اجتماعی کمی داشته باشد.

یا مدل‌های استاندارد زیمنس برای استفاده در محیط‌های ساکت مناسب‌ترین گزینه هستند و تا ۱۰۰ درصد بازدهی دارد و معمولاً برای محیط‌های شلوغ تا ۷۵% کارآمد می‌باشند. مدل‌های پیشرفته زیمنس تقریباً در تمام محیط‌ها کارآمد می‌باشند. به راحتی می‌توانیم بگوییم که در محیط‌های شلوغ تا ۸۵ درصد کارآمد هستند و در محیط‌های ساکت ۱۰۰ درصد کارآمد می‌باشند.

در نهایت مدل‌های برتر زیمنس که تکنولوژی فوق‌العاده خاصی در ساخت این محصولات لحاظ شده است. این مدل‌ها در تمام محیط‌ها دارای کار آمدی ۱۰۰ درصد بوده و جزء بهترین محصولات موجود در بازار می‌باشند. تمام مشتریانی که این مدل را خریداری کرده‌اند، از محصول خریداری شده راضی بوده‌اند.

قیمت سمعک زیمنس چقدر است؟

تمام مدل‌هایی که در بازار موجود هستند با توجه به تکنولوژی‌ای که در ساخت آن‌ها استفاده شده است، دارای قیمت‌های متفاوتی می‌باشند. معمولاً قیمت حدودی برای مدل معمولی حدود ۳ میلیون تومان، قیمت مدل استاندارد در حدود ۶ میلیون تومان و قیمت مدل پیشرفته حدود ۱۲ میلیون است که این قیمت‌ها به صورت تقریبی توسط عرضه‌کنندگان ارائه می‌شود.

در واقع به هیچ عنوان نمی‌توان قیمت ثابتی برای محصولات در بازار اعلام کرد. هر کدام از شرکت‌ها و یا هر کدام از عرضه‌کنندگان دارای قیمت‌های متفاوتی هستند که توصیه ما به شما این است که قبل از خرید اقدام به جستجو وسیع در این باره کنید و سعی کنید قیمت محصولات را از عرضه‌کنندگان مختلف در بازار پرس و جو کنید.

در این حالت می‌توانید محصولی با کیفیت را با قیمت مناسب خریداری نمایید.

هرآنچه در مورد سمعک زیمنس باید بدانید

مدل‌های زیمنس دارای مدل‌های بسیار گوناگون هستند. از ویژگی‌های این مدل‌ها می‌توان به داشتن ظاهری بسیار شیک و ظریف اشاره کرد. هنگامی که مدل داخل گوش قرار می‌گیرد، به میزان بسیار کمی قابل دید می‌باشد، که این مورد بسیار برای مشتریان حائز اهمیت است.

در محصولات جدید این برند فناوری‌های پیشرفته صوتی لحاظ شده است که امکان تشخیص صدا‌های مزاحم را داده و آن‌ها را از سیگنال‌های گفتاری تفکیک می‌کند و این عامل تقویت مناسب می‌باشد. بنابراین افراد به راحتی می‌تواند صدا‌های اصلی را با وضوح بالا دریافت نمایند.

روز به روز به امکانات و یا تکنولوژی‌های استفاده شده در ساخت مدل‌های زیمنس افزوده می‌شود که این مورد بسیار مورد توجه مشتریان در سطح جهان است. در واقع کیفیت عالی مدل‌های زیمنس باعث شده است تا محبوبیت و معروفیت خاصی را در سطح بین‌المللی به خود اختصاص دهد.

خوشبختانه امروزه برند‌های بسیار زیادی در سطح جهان وجود دارد که مشغول به کار تولید تخصصی انواع مدل‌ها هستند. هر کدام از این برند‌ها با توجه به مزایا و معایبی که دارند، دارای قیمت‌های متنوع هستند.

یعنی شما به راحتی می‌توانید با توجه به نیاز‌های خود به مناسبت‌ترین محصول دسترسی پیدا کنید. توصیه ما به شما این است که همیشه سعی کنید محصولاتی را که پزشکان به شما توصیه می‌کنند، استفاده نمایید. در این حالت به راحتی می‌توانید مشکلات رایج در رابطه با شنوایی را از میان ببرید.

انواع مدلهای سمعک زیمنس

کلینیک شنوایی و سمعک فراشنوا

این کلینیک بدون در نظر گرفتن برند خاصی و براساس مشکل و کم شنوایی بیمار سمعک را انتخاب می‌کند. در این کلینیک انواع مدل‌های سمعک نامریی، داخل گوشی، پشت گوشی و پشت گوشی ریک از انواع برند‌های سمعک تجویز و تنظیم می‌شود.

علاوه بر خدمات اشاره شده ارزیابی شنوایی نوزادان و کودکان و روش‌های جدید درمان و توانبخشی وزوز گوش نیز انجام می‌گیرد.

برای ارتباط و کسب اطلاعات بیشتر با متخصصین سمعک فراشنوا تماس حاصل فرمایید: ۰۲۱۸۸۹۴۹۳۶۸ ۰۲۱۸۸۹۵۸۸۲۳ ۰۹۱۰۵۲۴۱۰۷۱. برای مشاهده نتایج تجویز انواع سمعک و درمان‌های وزوز گوش به پیج فراشنوا در اینستاگرام مراجعه فرمایید: Samak_Farashenava@ کانال علمی تلگرام مرکز فراشنوا: https://t.me/farashenava


دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.