انتخاب بهترین مدل سمعک

انتخاب بهترین مدل سمعک

انتخاب بهترین مدل سمعک دنیا

هدف ما در این مقاله بررسی نکات برای انتخاب بهترین مدل سمعک می باشد.

چگونه سمعک ها را به درستی انتخاب کنیم؟

انواع مختلفی از سمعک وجود دارد. کدام برای شما بهترین است؟ شما باید بدانید که هنگام انتخاب بهترین مدل سمعک چه نکاتی را باید در نظر بگیرید.
شاید به تهیه سمعک فکر کرده باشید، اما نگران نحوه تهیه سمعک یا اینکه واقعاً کمک کننده خواهد بود یا نه، باشید.

اولین قدم برای انتخاب سمعک تصمیم گیری در مورد مدل سمعک (پشت گوشی، RIC، داخل گوشی مرئی، داخل گوشی نامرئی و…) است. بسته به شدت کاهش شنوایی و نوع کم شنوایی شما، این گزینه ها می توانند تغییر کنند. وقتی مدل سمعک را انتخاب کردید، می توانید به سراغ ویژگی های سمعک بروید.

 

سمعک نمی تواند شنوایی طبیعی را صد در صد بازیابی کند. سمعک ها می توانند با تقویت صداهایی که در شنیدن آنها مشکل دارید، شنوایی شما را بهبود بخشند.

سمعک ها چگونه کار می کنند

تمام سمعک ها از قطعات اساسی یکسانی برای انتقال اصوات از محیط به گوش شما و بلندتر کردن آنها استفاده می کنند. اکثر سمعک ها دیجیتال هستند و همه با یک باتری سمعک سنتی یا یک باتری قابل شارژ کار میکنند.

میکروفون های کوچک صداهای محیط را جمع آوری می کنند. پردازنده قوی با آمپلی فایر صدای ورودی را به کد دیجیتال تبدیل می کنند. صدا بر اساس کاهش شنوایی، نیازهای شنیداری شما و سطح شدت صداهای اطراف شما تجزیه و تحلیل و تنظیم می شود. سپس سیگنال های تقویت شده مجدداً به امواج صوتی تبدیل شده و از طریق بلندگوهایی که گاهی رسیور نامیده می شوند، به گوش شما می رسند.

انتخاب بهترین مدل سمعک

قبل از خرید

وقتی به دنبال سمعک هستید، گزینه های موجود را جستجو کنید تا بفهمید چه نوع سمعک برای شما بهتر کار می کند. همچنین:
چکاپ بگیرید. برای رد کردن علل قابل اصلاح کاهش شنوایی، مانند جرم گوش یا عفونت، به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید. و همچنین سطح شنوایی خود را توسط یک متخصص شنوایی (شنوایی شناس) تعیین کنید.
به یک متخصص شنوایی سنجی معتبر مراجعه کنید. اگر شنوایی شناس خوبی نمی شناسید، از پزشک خود برای ارجاع بخواهید. شنوایی شناس شنوایی شما را ارزیابی می کند، به شما در انتخاب مناسب ترین سمعک کمک می کند و دستگاه را متناسب با نیازهای شما تنظیم می کند. اگر هر دو گوش شما دچار کم شنوایی باشد، با دو سمعک بهترین نتیجه را خواهید گرفت.

ممکن است مدتی طول بکشد تا به دستگاه عادت کنید و تصمیم بگیرید که آیا برای شما مناسب است یا خیر. به نیازهای آینده خود فکر کنید. سوال کنید آیا سمعک انتخابی شما توانایی افزایش قدرت را دارد یا خیر (اگر کاهش شنوایی شما بدتر شود باز هم مفید خواهد بود یا خیر). سمعک مادام العمر کار نمی کند، اما باید حدود پنج سال طول بکشد تا خراب شود.
گارانتی را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که سمعک شامل یک ضمانت نامه است که قطعات و تعمیر را برای مدت مشخصی پوشش می دهد.

 

انتخاب بهترین مدل سمعک
مراقب ادعاهای گمراه کننده باشید. سمعک ها نمی توانند شنوایی طبیعی را بازیابی کنند یا تمام سر و صدای پس زمینه را از بین ببرند. مراقب تبلیغات یا توزیع کننده هایی باشید که خلاف واقعیت را ادعا می کنند.

برای هزینه برنامه ریزی کنید. هزینه سمعک به طور گسترده ای متفاوت است، از حدود 2 میلیون تا بیش از 10 میلیون برای هر گوش. هزینه هایی مثل کنترل از راه دور و لوازم جانبی سمعک ممکن است هزینه اضافی داشته باشد. در مورد نیازها و انتظارات خود با شنوایی شناس صحبت کنید. قبل از خرید سمعک، باید تصمیم بگیرید که چه ویژگی هایی را می توانید دریافت کنید و به چه ویژگی هایی نیاز دارید. اگرچه ممکن است گزینه های خاصی در دسترس شما باشد، اما اگر به آنها نیازی ندارید، صرفا پرداخت یک هزینه اضافی برای شما است. به عنوان مثال، ممکن است پرداخت هزینه اضافی برای اتصال سمعک با بلوتوث به موبایل برای یک فرد مسن که فقط یک سمعک ساده می خواهد بی فایده باشد.

اکثر بیمه های تکمیلی بخشی از هزینه سمعک را پوشش می دهند. برای اطمینان بیمه نامه خود را بررسی کنید. هزینه سمعک برای بزرگسالان را پوشش نمی دهد. اگر جانباز هستید، ممکن است سمعک خود را بدون هزینه از طریق اداره امور ایثارگران کشور دریافت کنید.

عادت کردن به سمعک

عادت به سمعک زمان بر است. با عادت به تقویت، احتمالاً خواهید دید که مهارت گوش دادن شما به تدریج بهبود می یابد. حتی هنگام استفاده از سمعک صدای خودتان متفاوت به نظر می رسد.

هنگام استفاده از سمعک، این نکات را بخاطر بسپارید:

سمعک شنوایی شما را به حالت عادی بر نمی گرداند. سمعک نمی تواند شنوایی طبیعی را بازیابی کند. سمعک ها می توانند با تقویت صداهای کم، شنوایی شما را بهبود بخشنند.
وقت بگذارید تا به سمعک عادت کنید. زمان می برد تا به سمعک جدید خود عادت کنید. اما هرچه بیشتر از آن استفاده کنید، سریعتر با صداهای تقویت شده سازگار می شوید.
در محیط های مختلف از سمعک استفاده کنید. شنوایی تقویت شده شما در مکان های مختلف، متفاوت به نظر می رسد.
به دنبال پشتیبانی اطرافیان باشید و سعی کنید مثبت باشید. تمایل به تمرین و حمایت خانواده و ارتباط با دوستان به موفقیت شما کمک می کند. همچنین ممکن است پیوستن به یک گروه اینترنتی از افرادی که دچار کم شنوایی هستند یا تازه سمعک گرفته اند نیز به شما کمک کند.
برای پیگیری به عقب برگردید. متخصصان ممکن است هزینه یک یا چند مراجعه پیگیری را در هزینه های خود لحاظ کنند. بهتر است از این مزیت برای هرگونه تنظیم مجدد استفاده کنید و اطمینان حاصل کنید که سمعک جدید شما هرچه بهتر کار می کند.

موفقیت شما در شنیدن با استفاده منظم از سمعک ها و مراقبت از آنها شکل میگیرد. علاوه بر این، یک شنوایی شناس می تواند در مورد سمعک ها و دستگاه های جدیدی که در دسترس هستند به شما مشاوره دهد. او همچنین می تواند به شما کمک کند برای رفع نیازهای خود تغییراتی ایجاد کنید. هدف این است که به موقع سمعکی پیدا کنید که با آن راحت باشید و توانایی شنیدن و برقراری ارتباط را برای شما افزایش دهد.

3 دیدگاه دربارهٔ «انتخاب بهترین مدل سمعک»

  1. سلام. وقت بخیر. تو سایت گشتم قیمت سمعک یونیترون رو پیدا نکردم میشه لطف کنید قیمتشو بگید؟ با تشکر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین مقالات

بهترین کلینیک گوش و وزوز در تهران

عفونت گوش کودکان

نمایندگی های برندهای سمعک

علائم پیرگوشی

آخرین و جدیدترین درمان وزوز گوش

علائم کم شنوایی گوش

قیمت سمعک ضد آب

سمعک کراس

سمعک رکستون

سمعک قابل شارژ

تعمیرات سمعک

تجویز سمعک مناسب

قیمت سمعک دولتی

نمایندگی سمعک زیمنس

درمان گیاهی وزوز گوش

علل و عوارض وزوز گوش

قیمت بهترین سمعک

قیمت سمعک فراهوشمند

بهترین نوع سمعک

سمعک برای وزوز گوش

قیمت سمعک نامرعی بدون باتری

قیمت سمک ارزان

نمایندگی سمعک در تهران

قیمت سمعک حلزونی

بهترین کلینیک سمعک

انواع سمعک داخل گوشی

قیمت سمعک پشت گوشی

بهترین سمعک برای کم شنوایی

قیمت سمعک برای وزوز گوش

قیمت سمعک زیمنس