باتری سمعک

باتری سمعک

مشخصات انواع باتری سمعک

باتری سمعک یکی از لوازم بسیار مهم و مورد نیاز افرادی می باشد که به دلیل کم شنوایی از سمعک استفاده می کنند. از مشکلات اصلی افراد استفاده کننده از SAMAK طول عمر باتری می باشد به همین دلیل اخیرا بسیاری از بیماران ترجیح به خرید سمعک های قابل شارژ دارند.

با توجه به اینکه امروز باتری‌های قابل شارژ بسیاری برای سمعک در بازار موجود می باشند، ولی با این حال بعضی از باتری ها دارای کیفیت بسیار پایین بوده و با چند بار شارژ امکان استفاده دوباره از آنها وجود ندارد. از رایج‌ترین باتری های سمک می‌توان به باتری های یکبار مصرف روی-هوا اشاره کرد که برچسبهای تعبیه شده بر روی این باتری ها باعث می شود تا باتری ها به حالت غیر فعال باقی بماند. بعد از اینکه برچسب از روی باتری جدا شود باتری فعال می گردد.

این که شما بتوانید بهترین بازدهی را از این باتری های روی-هوا دریافت کنید، بهتر است قبل از جایگذاری باتری داخل SAMAK و بعد از برداشتن برچسب به مدت یک دقیقه منتظر بمانید تا باتری به صورت کامل در ارتباط با اکسیژن فعال گردد. همچنین لازم به ذکر است که گذاشتن دوباره برچسب بر روی باتری باعث غیرفعال شدن آن نمی شود. یعنی بعد از بین رفتن برچسب باتری فعال شده و تا زمانی که به صورت کامل تخلیه گردد فعال می ماند.

فروش باتری سمعک

لازم به ذکر است که باتری را باید در جای خشک و خنک و به دور از منبع برق نگهداری کنید تا از عمر باتری کاسته نشود. رعایت این نکات در افزایش طول عمر بسیار تاثیرگذار می باشد زیرا بسیاری از بیماران با شکایت زود تمام شدن باتری سمعک به کلینیک های شنوایی سنجی مراجعه می کنند.

 

اندازه های باتری سمعک چگونه است؟

امروزه SAMAK در اندازه ها و مدل های مختلف ساخته می شوند که با توجه به نوع آن، باتری استفاده شده در آن نیز تغییر می‌کند. معمولا افرادی که دچار کم‌شنوایی شدید تا عمیق هستند معمولاً به باتری های با قدرت بیشتر نیاز دارند.

در حالت استاندارد ۵ سایز باتری در بازار موجود می باشد که از کوچکترین تا بزرگترین آنها دارای اندازه های ۵ ،  ۱۰،  ۳۱۲،  ۱۳،  ۶۷۵  می باشد که معمولا از باتری ۵ به ندرت استفاده می گردد.

با توجه به اینکه سایز مختلف باتری ها ممکن است برای شما مشکل باشد، به همین دلیل در بسته‌بندی باتری‌های با کدهای رنگی مختلف اقدام به ارائه اطلاعات در رابطه با باتری می‌کنند. معمولاً تقسیم بندی باتری ها براساس رنگ به حالت زیر می باشد:

*باتری‌های سایز ۵  دارای برچسب قرمز

*باتری‌های سایز ۱۰ دارای برچسب زرد

*باتری‌های سایز ۳۱۲ دارای برچسب قهوه ای

*باتری‌های سایز ۱۳ دارای برچسب نارنجی

*باتری‌های سایز ۶۷۵ دارای برچسب آبی می باشند.

این رنگ بندی در تمام دنیا یکسان می باشد مثلا باتری رنگ نارنجی در همه جا باتری شماره 13 می باشد. در صورت فراموشی شماره باتری می توان از رنگ باتری نیز استفاده کرد.

باتری سمعک

 

طول عمر باتری ها چقدر است؟

معمولاً باتری‌ها بر اساس ۱۶ ساعت کار در روز میتواند از ۵ تا ۲۰ روز به صورت کامل استفاده شوند. عمر باتری به سایز باتری و توان مورد نیاز SAMAK هم بستگی دارد. باتری هایی که کوچک هستند دارای طول عمر کمتری نسبت به باتری های بزرگ می باشند. مثلا اگر طول عمر باتری شما کوتاه تر از زمان مقرر تمام شود، در این حالت ممکن است که SAMAK شما مشکل داشته باشد، که بهتر است آن را به متخصص شنوایی شناس نشان دهید تا از درستی عملکرد آن اطمینان حاصل کند.

تقسیم بندی طول عمر باتری سمعک به صورت زیر می باشد. همچنین در بالا بیان شد که هر چه باتری سمعک کوچکتر باشد طول عمر آن نیز کمتر می باشد این ویژگی و طول عمر باتری ها بخصوص برای افرادی که سمعک های نامریی استفاده می کنند حتما باید در هنگام مشاوره سمعک توضیح داده شود.

باتری شماره 10: براساس میزان استفاده از 3 تا 5 روز

باتری شماره 312: براساس میزان استفاده از 5 تا 7 روز

باتری شماره 13: براساس میزان استفاده از 7 تا 10 روز

باتری شماره 675: براساس میزان استفاده از 10 تا 14 روز

خرید باتری سمعک

رعایت چه نکاتی می تواند باعث افزایش طول عمر باتری گردد؟

با توجه به اینکه روش ثابت شده برای افزایش طول عمر باتری وجود ندارد، ولی رعایت بعضی موارد می تواند تضمین کننده افزایش توان باتری شود و یا به گونه‌ای از هدر رفت توان باتری جلوگیری کند.

مثلاً مواقعی که از SAMAK استفاده نمی کنید سعی کنید آن را خاموش کنید(درب باتری سمعک باز شود).

همچنین یکی از مواردی که می تواند از کاهش عمر باتری ها جلوگیری کند عدم نگهداری باتری ها در داخل کیف و یا در جیب می باشد. در واقع باتری‌ باید در بسته بندی مخصوص خود نگهداری شود. باید از تماس باتری ها با اشیای فلزی مانند سکه و غیره جلوگیری شود چون می‌تواند باعث اتصال کوتاه و تخلیه باتری گردد.

یکی دیگر از مواردی که بیماران باید توجه داشته باشند برچسب روی باتری می باشد که فقط زمانی که نیاز به تعویض باتری شد برچسب سمعک جدا شود.

در هنگام تعویض باتری از دست زدن به باتری سمعک خودداری کنید زیرا باعث اتصال کوتاه و کاهش طول عمر باتری می شود. همچنین موقع باز کردن درب باتری(خاموش کردن سمعک) نیز باید به این نکته توجه کنید.

تجربه نویسنده: بسیاری از بیماران با قراردادن باتری در داخل یخچال(محل خنک) از افزایش طول باتری خود به دوبرابر حالت عادی خبر دادند. برای اینکار باتری سمعک در داخل پلاستیک قرار داده شود و درجای خشک یخچال نگهداری شود. طبق گفته بیماران طول عمر باتری 13 از 10 روز به حدود 22 روز افزایش یافت.

انواع برندهای باتری سمعک

انواع برندهای باتری سمعک

امروزه برندهای بسیار زیادی در سراسر دنیا وجود دارد که مشغول به کار تولید انواع باتری هستند که از معروف‌ترین آنها می‌توان به ریوواک و یا دوراسل اشاره کرد. این برندها با توجه به اینکه دارای کیفیت محصول عالی هستند، بسیار شناخته شده می باشند.

برندهای باتری شامل: باتری رایواک، باتری دوراسل، باتری سیگنیا، باتری ایس تل، باتری دی پاور، باتری زنی پاور و همچنین شرکت های برند سمعک نیز به اسم برند خود باتری تولید کرده اند به طور مثال باتری اتیکن، باتری برنافن، باتری سونیک، باتری هانساتون، باتری ویدکس، باتری زیمنس و… .

برای خرید باتری ها میتوانید به کلینیک های شنوایی نزدیک محل زندگی خود مراجعه کنید. معمولاً تاریخ انقضاء اکثر باتری‌ ها ۲ تا ۴ سال می باشد که توصیه می گردد باتری هایی که خریداری می کنید حداقل دارای سه سال تاریخ انقضا باشد. بعد از رسیدن به دست مشتری بهتر است در جای خشک و خنک نگهداری شود.

 

لیست قیمت باطری سمعک

امروز بهترین و مناسب ترین راه با وجود تکنولوژی برای دسترسی به لیست قیمت باطری ها مراجعه به وب سایت های ارائه دهنده انواع باطری می باشد که شما خیلی راحت با کمی جستجو در دنیای مجازی به راحتی می توانید به لیستی از سایتهایی که مشغول به عرضه انواع باطری هستند دسترسی پیدا کنید و لیست قیمت انواع باطری را به راحتی به دست بیاورید.

مهمترین موردی که هنگام خرید باتری وجود دارد این است که همیشه سعی کنید از عرضه کنندگان معتبر این کار را انجام دهید، چون در این حالت امکان دسترسی شما به محصولات با کیفیت امکان‌پذیر می‌شود.

خوشبختانه در حال حاضر در تمام شهرها عرضه کنندگان معتبر این محصولات به راحتی قابل دسترسی هستند و بیماران به راحتی می‌توانند در شهر خود اقدام به خرید باتری سمعم کنند.

 

باتری های قابل شارژ(سمعک شارژی)

در اکثر برندهای سمعک مدل های قابل شارژ نیز وجود دارد که به این صورت با قراردادن سمعک در شارژر سمعک شروع به شارژ شدن می کند. به طور مثال با 3 تا 4 ساعت شارژ کردن سمعک در حدود 16 تا 18 ساعت قابل استفاده می باشد.

همچنین بعضی از سمعک ها توانایی استفاده به دو صورت با باتری و با شارژر را دارند. تنها با عوض کردن درب باتری امکان تغییر بین این دو حالت فراهم می شود.

علاوه بر شارژر باتری های شارژی نیز وجود دارند که عمر آنها یکسال می باشد و بعد از این مدت عمر آنها تمام می شود(باتری های طلایی که در طول یکسال نیاز به شارژ شدن ندارند).

سمعک قابل شارژ

 

کلینیک شنوایی و سمعک فراشنوا

فروش انواع باتری سمعک در تهران با قیمت مناسب برای بیماران عزیز عرضه می شود. همچنین خدماتی نظیر ارزیابی شنوایی نوزادان و کودکان، ارزیابی و درمان وزوز گوش، تجویز سمعک های صددرصد نامریی و غیرقابل دید در کلینیک شنوایی سنجی فراشنوا ارائه می شود.

برای ارتباط با کلینیک فراشنوا با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

02188949368

09105241071

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین مقالات

بهترین کلینیک گوش و وزوز در تهران

عفونت گوش کودکان

نمایندگی های برندهای سمعک

علائم پیرگوشی

آخرین و جدیدترین درمان وزوز گوش

علائم کم شنوایی گوش

قیمت سمعک ضد آب

سمعک کراس

سمعک رکستون

سمعک قابل شارژ

تعمیرات سمعک

تجویز سمعک مناسب

قیمت سمعک دولتی

نمایندگی سمعک زیمنس

درمان گیاهی وزوز گوش

علل و عوارض وزوز گوش

قیمت بهترین سمعک

قیمت سمعک فراهوشمند

بهترین نوع سمعک

سمعک برای وزوز گوش

قیمت سمعک نامرعی بدون باتری

قیمت سمک ارزان

نمایندگی سمعک در تهران

قیمت سمعک حلزونی

بهترین کلینیک سمعک

انواع سمعک داخل گوشی

قیمت سمعک پشت گوشی

بهترین سمعک برای کم شنوایی

قیمت سمعک برای وزوز گوش

قیمت سمعک زیمنس