logo-faraaa-100x100

جهت مشاوره رایگان شماره خود را وارد کنید

درمان گیاهی وزوز گوش

درمان گیاهی وزوز گوش

وزوز گوش چیست؟

وزوز گوش می تواند تاثیر واقعی بر زندگی روزمره، مانند مشکلات خواب و کاهش شنوایی داشته باشد. خوشبختانه، راه های بسیاری برای درمان وزوز گوش وجود دارد، از جمله درمان گیاهی وزوز گوش ،استفاده از سمعک، ایمپلنت های کچلر و درمان های رفتاری مانند درمان بازآموزی وزوز گوش (TRT) و درمان شناختی رفتاری (CBT).

درمان گیاهی برای وزوز گوش

به غیر از این روش های سنتی، تعدادی از راه حل های جایگزین وجود دارد که مورد بررسی قرار گرفته است، از جمله طیف وسیعی از ویتامین ها و مکمل ها مانند B12 و روی. در اینجا، ما نگاهی دقیق تر به این گزینه های جایگزین خواهیم داشت و به شما در درک اینکه آیا آنها قادر به کمک به شما در مدیریت وزوز گوش خود هستند، کمک می کنند.

با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که تحقیقات به درمان های طبیعی برای مدیریت وزوز گوش هنوز هم نسبتا غیرقابل حل است، و ما همیشه پیشنهاد می کنیم که با مشاوره شنونده مشورت کنید.

جینگوبیلوبا

Ginkgo Biloba از خانواده Ginkgoaceae یک گیاه پزشکی سنتی چینی است که برای درمان آسم و برونشیت برای مدت زمان طولانی استفاده می شود. این نیز محبوب نیز در کشورهای غربی و همچنین در آسیا است.

Ginkgo Biloba به طور گسترده ای به راحتی در دسترس، ارزان قیمت، نسبتا ایمن با مزایای مختلف درمانی گزارش شده مانند شناخت و حافظه بهبود یافته و همچنین عملکرد جنسی است.

این پیشرفت ها در کنار سایر اثرات بیولوژیکی عصاره های Jinko مانند بهبود میکروسیکولاسیون و محافظت از عصبی به گلیکوزیدها فلاونوئید و لاکتون های ترتن، گرادیان فارماکولوژیک فعال Ginkgo Biloba مربوط می شود.

لازم به ذکر است که بذر نقش قابل توجهی در طب سنتی چینی ایفا می کند و آنها بیشترین استفاده از گیاهان دارویی برای درمانهای گیاهی هستند، در حالی که Ginkgo Biloba از برگ های گیاهان پردازش می شود.

جیینکو برای مدیریت پاتولوژی های مختلف سیستم عصبی مرکزی از جمله وزوز گوش پیشنهاد شده است؛ با این وجود، هیچ تصمیمی نمی توان در مورد اثرات گینکو بیلوبا در مدیریت وزوز گوش با توجه به مشخصات دارویی پیچیده خود انجام داد که نشان می دهد نیاز به تحقیقات دقیق تر دارد.

درمان گیاهی وزوز گوش
جینسنگ

ریشه جینسنگ ، با نام محلی Jinseng، یک گیاه دارویی چینی از خانواده Araliaceae برای درمان وزوز گوش از سپیده دم از طب سنتی استفاده شده است . جینسنگ قرمز کره ای (KRG) یک داروهای گیاهی سنتی کره ای است که بیش از 2000 سال استفاده شده است، معتقد است که منافع متعددی برای بدن انسان دارد .

در نظر گرفته شده است که استرس اکسیداتیو علت وزوز گوش است و بیماران ممکن است از درمان آنتی اکسیدان خوراکی بهره مند شوند .

KRG برای درمان وزوز گوش پیشنهاد شده است، زیرا تولید گونه های اکسیژن واکنشی (ROS) را مهار می کند و همچنین استرس اکسیداتیو ناشی از پراکسید هیدروژن را در سلول های نوروبلاستوما انسان کاهش می دهد. برخی مطالعات معتقدند که جینسنگ، به ویژه جینسنگ قرمز کره ای، ممکن است برخی از عوارض جانبی را ایجاد کند اگر قانون اساسی بدن بیمار با مشکل صفرا مطابقت نداشته باشد. با این حال، دیگران جینسنگ را به عنوان درمان مشکل صفرا به هر دلیلی گزارش کرده اند.

مکمل های روی

مواد معدنی ضروری به انتقال سیگنال های عصبی به مغز، از جمله کسانی که در حال شنیدن هستند، کمک می کند. بعضی از دانشمندان بر این باورند که کمبود روی می تواند با این سیگنال ها دخالت کند ومنجر به وزوز گوش کند.

یک مطالعه 2015 در مجله آمریکایی Otolaryngology روی 100 بزرگسال مسن با وزوز گوش انجام شد. یافته ها، در حالی که جالب بود، محدود به این واقعیت بود که کمبود روی رایج است، که بر روی 35 تا 45 درصد از افراد مسن بیشتر تاثیر می گذارد.

با این حال، برخی مطالعات نشان می دهد که مکمل های روی ممکن است کمک کنند. مطالعه 2013 گزارش کرده است که 5٪ از شرکت کنندگان با توجه به یک مکمل روی، بهبود ذهنی در علائم وزوز گوش داشتند.

برخی مطالعات نشان می دهد که مکمل های روی ممکن است به بهبود وزوز گوش در درصد کمی از مردم کمک کنند. اما کیفیت شواهد قوی نیست.

درمان گیاهی وزوز گوش
بهترین مکمل روی، به گفته یک متخصص تغذیه

بیوفیدبک

بیوفیدبک شامل یادگیری برای کنترل توابع حیاتی مانند ضربان قلب و تنفس است که به طور معمول ناخودآگاه است. این اغلب برای کمک به درمان سردرد های تنش و بی خوابی یا کاهش پاسخ فرد به درد مزمن استفاده می شود.

بر خلاف سایر روش های جایگزین، بیوفیدبک در نظر گرفته نشده است تا علائم وزوز گوش را کاهش دهد. در عوض، برای کاهش ناراحتی مربوط به وزوز گوش استفاده می شود. با انجام این کار، فرد می تواند یاد بگیرد که با وزوز گوش مقابله کند و کیفیت زندگی خود را بهبود بخشد.

یک مطالعه سال 2009 در مجله بریتانیا روانشناسی بالینی نشان داد که ترکیبی از بیوفیدبک و درمان شناختی-رفتاری (CBT) یا بحث درمانی، در افراد مبتلا به وزوز گوش مزمن مفید بود .

یک شکل از بیوفیدبک به نام نوروفیدبک، که در آن شما یاد می گیرید که امواج مغزی را بر روی یک دستگاه قابل حمل کنترل کنید، همچنین به نظر می رسد مفید باشد. بر اساس یک بررسی 2017 در مرزها در نورولوژی پیری، نوروفیدبک “ممکن است یک روش امیدوار کننده” برای برخی از انواع وزوز گوش باشد.

ملاتونین

ملاتونین یک هورمون است که چرخه خواب خواب را حفظ می کند که عمدتا توسط غده پنبه ای ترشح می شود (کوچک و نخود شکل، در مغز یافت می شود، عملکرد آن هنوز به طور کامل درک نمی شود).

این به طور سنتی یک مکمل تجویز تنها برای درمان دشواری خواب از کار تغییر یا تاخیر جت و مشابه Ginkgo Biloba استفاده می شود، دارای خواص آنتی اکسیدان است و ظاهرا ممکن است به بهبود سلامت عروق کمک کند.

یک مطالعه، ملاتونین را به عنوان یک درمان موثر برای وزوز گوش، به ویژه در افرادی که از مشکلات خواب رنج می برند، و همچنین عوارض جانبی مزمن، غیر معمول هستند، اما ممکن است شامل خواب آلودگی، سردرد، سرگیجه یا تهوع باشد.

یوگا

یوگا یک عمل است که ورزش، تکنیک های تنفسی و مدیتیشن را ترکیب می کند. این می تواند به کاهش بسیاری از علائم روانشناختی، مانند استرس، اضطراب و افسردگی کمک کند و برخی از مزایای فیزیکی یوگا شامل افزایش انعطاف پذیری، افزایش تنش عضلانی و قدرت، بهبود سلامت قلب و عروق و کاهش وزن نیز می شود. علاوه بر این، یک مطالعه اخیر نشان داد که یوگا حتی می تواند به کاهش علائم علائم وزوز گوش ذهنی کمک کند.

شنوایی سنجی و سمعک فراشنوا

تجویز انواع سمعک های نامریی، داخل گوشی و پشت گوشی ریک با تکنولوژی هوشمند در مرکز فراشنوا انجام می شود.

جهت مشاوره تلفنی و آنلاین با شماره های زیر با ما در ارتباط باشید:

09105241071(مشاوره آنلاین)

02188949368

اینستاگرام جهت مشاهده نتایج درمان:

Samak_farashenava (سمعک فراشنوا)

10 دیدگاه دربارهٔ «درمان گیاهی وزوز گوش»

  1. سلام
   با شما تماس گرفته می شود
   و به صورت تلفنی در مورد روش های درمانی مشاوره داده می شود
   02188949368
   02188958823

 1. گوش من وزوز شدیدی داره انگار که کامیون توش داره هی گاز میده چیکار کنم وقتی هم تشدید پیدا می‌کنه همراه با عرق کردن و سر گیجه شروع میشه .

  1. سلام
   چون وزوز گوش با شنوایی رابطه دارد بهتر است ابتدا تست شنوایی انجام دهید
   اگر در یک سمت وزوز دارید حتما ام ار ای انجام شود چون در وزوز یک طرفه احتمال تومور عصب شنوایی وجود دارد
   از طرف دیگر چون وزوز با عامل ها و شرایط زیادی ایجاد می شود مراجعه به متخصص شنوایی شناس و گوش حلق بینی پیشنهاد می شود.

 2. سلام وقت بخیر ،ببخشید سوالی داشتم ،گوشم انگار وقتی کسی بدت رو میگه زینگ می زنه واز دیروز ساعت۹صبح همین طوره حتی از روغن بادام شیرین هم تستفاده کردم اما همچنان ادامه داره راهی داره که خوب بشه آخه بیشتر وقتی خونه طوی سکوت هست شدتش بیشتر پیشه .لطف میکنید راهنمایی کنید

  1. سلام
   استفاده از روغن بادام را پیشنهاد نمی کنم
   ابتدا تست شنوایی انجام بدید شاید سکته گوش اتفاق افتاده باشد
   آیا احساس کم شنوایی نیز درهمان گوش دارید؟
   به متخصص مراجعه کنید و MRI انجام بدید.
   آزمایش خون کامل انجام بدید تا وضعیت قند، چربی و ویتامین ها بدن شما مشخص شود
   و حتما در سریعترین زمان این موارد را انجام بدید
   چون به صورت ناگهانی این اتفاق افتاده بهتره سریعتر برای تشخیص اقدام کنید

 3. سلام
  من یک روز که از باشگاه بدنسازی اومدم خونه ،یع دوش آب شرد گرفتم و خودمو خشک نکردم ،بعد ۱۰ دقیقه گوش سمت چپم شروع به سوت کشیدن کرد و سر درد حالت تب داشتن داره سرم، رفتم دکتر آزمایش تست شنوایی دادم گفت هیچیت نیست ،پس این ضدای سوت چیه؟ پیش متخصص هم رفتم

  1. سلام
   امکانش هست نتایج تست هاتون رو به شماره مطب ارسال کنید
   09105241071
   علت وزوز گوش شما بخاطر دوش گرفتن و خشک کردن نبوده
   اما چرا تب کردید؟ علت تب مشخص نشده؟

 4. سلام
  من یکسال گوش چپم صدا میده متخصص رفتم گفتن باید عمل بشه پرده گوشت چسبیده صدای گوشم چپم مثله صدای موتور ماشین هست اصلا قطع نمیشه نمیتونم بخوابم ممنون میشم کمکم کنید

  1. سلام
   اتواسکلروزیس دارید؟
   نتایج تست شنوایی خودتون رو برای واتس اپ مطب ارسال کنید
   تا بهتر بتونم کمک کنم
   09105241071
   02188949368

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

سمعک Play PX اتیکن مخصوص کودکان

سمعک Real(رییل) اتیکن

درمان کم شنوایی با پیاز

انواع روشهای درمان کم شنوایی

گفتار درمانی حرف غ به کودک

توانبخشی شنوایی

تمرینات تربیت شنوایی

تربیت شنوایی کودکان کم شنوا

تربیت شنوایی چیست؟

آیا وزوز گوش خطر دارد؟

در چه مواردی وزوز گوش با سردرد همراه است؟

چه سندرم هایی باعث کم شنوایی می شوند؟

نرم افزار تربیت شنیداری

مرکز گفتار درمانی تهران

مراحل تربیت شنوایی

آیا میگرن باعث شروع و تشدید وزوز گوش می شود؟

انواع عفونت گوش میانی و درمان آنها

مسمویت های گوش و راههای درمان آن

جدیدترین سمعک های زیمنس(سیگنیا) چه ویژگی هایی دارند؟

جدیدترین راههای درمان کم شنوایی یک طرفه

علایم سندرم آشر(Usher) و راههای تشخیص و درمان آن

مرکز گفتار درمانی دولتی

تربیت شنیداری کاشت حلزون

تربیت شنوایی موسیقی

تربیت شنوایی در دوره ابتدایی

بهترین مرکز گفتار درمانی کودکان در جنوب تهران

بهترین مرکز گفتار درمانی کودکان در تهران

بازی ها و تربیت شنوایی

آموزش شنوایی برای کودکان

گفتار درمانی حرف خ به کودک