درمان گیاهی وزوز گوش

وزوز گوش چیست؟
وزوز گوش می تواند تاثیر واقعی بر زندگی روزمره، مانند مشکلات خواب و کاهش شنوایی داشته باشد. خوشبختانه، راه های بسیاری برای درمان وزوز گوش وجود دارد، از جمله استفاده از سمعک، ایمپلنت های کچلر و درمان های رفتاری مانند درمان بازآموزی وزوز گوش (TRT) و درمان شناختی رفتاری (CBT).
درمان گیاهی برای وزوز گوش
به غیر از این روش های سنتی، تعدادی از راه حل های جایگزین وجود دارد که مورد بررسی قرار گرفته است، از جمله طیف وسیعی از ویتامین ها و مکمل ها مانند B12 و روی. در اینجا، ما نگاهی دقیق تر به این گزینه های جایگزین خواهیم داشت و به شما در درک اینکه آیا آنها قادر به کمک به شما در مدیریت وزوز گوش خود هستند، کمک می کنند. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که تحقیقات به درمان های طبیعی برای مدیریت وزوز گوش هنوز هم نسبتا غیرقابل حل است، و ما همیشه پیشنهاد می کنیم که با مشاوره شنونده مشورت کنید.
جینگوبیلوبا
Ginkgo Biloba از خانواده Ginkgoaceae یک گیاه پزشکی سنتی چینی است که برای درمان آسم و برونشیت برای مدت زمان طولانی استفاده می شود. این نیز محبوب نیز در کشورهای غربی و همچنین در آسیا است. Ginkgo Biloba به طور گسترده ای به راحتی در دسترس، ارزان قیمت، نسبتا ایمن با مزایای مختلف درمانی گزارش شده مانند شناخت و حافظه بهبود یافته و همچنین عملکرد جنسی است. این پیشرفت ها در کنار سایر اثرات بیولوژیکی عصاره های Jinko مانند بهبود میکروسیکولاسیون و محافظت از عصبی به گلیکوزیدها فلاونوئید و لاکتون های ترتن، گرادیان فارماکولوژیک فعال Ginkgo Biloba مربوط می شود. لازم به ذکر است که بذر نقش قابل توجهی در طب سنتی چینی ایفا می کند و آنها بیشترین استفاده از گیاهان دارویی برای درمانهای گیاهی هستند، در حالی که Ginkgo Biloba از برگ های گیاهان پردازش می شود.
جیینکو برای مدیریت پاتولوژی های مختلف سیستم عصبی مرکزی از جمله وزوز گوش پیشنهاد شده است؛ با این وجود، هیچ تصمیمی نمی توان در مورد اثرات گینکو بیلوبا در مدیریت وزوز گوش با توجه به مشخصات دارویی پیچیده خود انجام داد که نشان می دهد نیاز به تحقیقات دقیق تر دارد.


جینسنگ
ریشه جینسنگ ، با نام محلی Jinseng، یک گیاه دارویی چینی از خانواده Araliaceae برای درمان وزوز گوش از سپیده دم از طب سنتی استفاده شده است . جینسنگ قرمز کره ای (KRG) یک داروهای گیاهی سنتی کره ای است که بیش از 2000 سال استفاده شده است، معتقد است که منافع متعددی برای بدن انسان دارد . در نظر گرفته شده است که استرس اکسیداتیو علت وزوز گوش است و بیماران ممکن است از درمان آنتی اکسیدان خوراکی بهره مند شوند .بنابراین، KRG برای درمان وزوز گوش پیشنهاد شده است، زیرا تولید گونه های اکسیژن واکنشی (ROS) را مهار می کند و همچنین استرس اکسیداتیو ناشی از پراکسید هیدروژن را در سلول های نوروبلاستوما انسان کاهش می دهد. برخی مطالعات معتقدند که جینسنگ، به ویژه جینسنگ قرمز کره ای، ممکن است برخی از عوارض جانبی را ایجاد کند اگر قانون اساسی بدن بیمار با مشکل صفرا مطابقت نداشته باشد. با این حال، دیگران جینسنگ را به عنوان درمان مشکل صفرا به هر دلیلی گزارش کرده اند.
مکمل های روی
مواد معدنی ضروری به انتقال سیگنال های عصبی به مغز، از جمله کسانی که در حال شنیدن هستند، کمک می کند. بعضی از دانشمندان بر این باورند که کمبود روی می تواند با این سیگنال ها دخالت کند ومنجر به وزوز گوش کند.
یک مطالعه 2015 در مجله آمریکایی Otolaryngology روی 100 بزرگسال مسن با وزوز گوش انجام شد. یافته ها، در حالی که جالب بود، محدود به این واقعیت بود که کمبود روی رایج است، که بر روی 35 تا 45 درصد از افراد مسن بیشتر تاثیر می گذارد.
با این حال، برخی مطالعات نشان می دهد که مکمل های روی ممکن است کمک کنند. مطالعه 2013 گزارش کرده است که 5٪ از شرکت کنندگان با توجه به یک مکمل روی، بهبود ذهنی در علائم وزوز گوش داشتند.
برخی مطالعات نشان می دهد که مکمل های روی ممکن است به بهبود وزوز گوش در درصد کمی از مردم کمک کنند. اما کیفیت شواهد قوی نیست.


بهترین مکمل روی، به گفته یک متخصص تغذیه
بیوفیدبک
بیوفیدبک شامل یادگیری برای کنترل توابع حیاتی مانند ضربان قلب و تنفس است که به طور معمول ناخودآگاه است. این اغلب برای کمک به درمان سردرد های تنش و بی خوابی یا کاهش پاسخ فرد به درد مزمن استفاده می شود.
بر خلاف سایر روش های جایگزین، بیوفیدبک در نظر گرفته نشده است تا علائم وزوز گوش را کاهش دهد. در عوض، برای کاهش ناراحتی مربوط به وزوز گوش استفاده می شود. با انجام این کار، فرد می تواند یاد بگیرد که با وزوز گوش مقابله کند و کیفیت زندگی خود را بهبود بخشد.
یک مطالعه سال 2009 در مجله بریتانیا روانشناسی بالینی نشان داد که ترکیبی از بیوفیدبک و درمان شناختی-رفتاری (CBT) یا بحث درمانی، در افراد مبتلا به وزوز گوش مزمن مفید بود .
یک شکل از بیوفیدبک به نام نوروفیدبک، که در آن شما یاد می گیرید که امواج مغزی را بر روی یک دستگاه قابل حمل کنترل کنید، همچنین به نظر می رسد مفید باشد. بر اساس یک بررسی 2017 در مرزها در نورولوژی پیری، نوروفیدبک “ممکن است یک روش امیدوار کننده” برای برخی از انواع وزوز گوش باشد.
ملاتونین
ملاتونین یک هورمون است که چرخه خواب خواب را حفظ می کند که عمدتا توسط غده پنبه ای ترشح می شود (کوچک و نخود شکل، در مغز یافت می شود، عملکرد آن هنوز به طور کامل درک نمی شود). این به طور سنتی یک مکمل تجویز تنها برای درمان دشواری خواب از کار تغییر یا تاخیر جت و مشابه Ginkgo Biloba استفاده می شود، دارای خواص آنتی اکسیدان است و ظاهرا ممکن است به بهبود سلامت عروق کمک کند.
یک مطالعه، ملاتونین را به عنوان یک درمان موثر برای وزوز گوش، به ویژه در افرادی که از مشکلات خواب رنج می برند، و همچنین عوارض جانبی مزمن، غیر معمول هستند، اما ممکن است شامل خواب آلودگی، سردرد، سرگیجه یا تهوع باشد.
یوگا
یوگا یک عمل است که ورزش، تکنیک های تنفسی و مدیتیشن را ترکیب می کند. این می تواند به کاهش بسیاری از علائم روانشناختی، مانند استرس، اضطراب و افسردگی کمک کند و برخی از مزایای فیزیکی یوگا شامل افزایش انعطاف پذیری، افزایش تنش عضلانی و قدرت، بهبود سلامت قلب و عروق و کاهش وزن نیز می شود. علاوه بر این، یک مطالعه اخیر نشان داد که یوگا حتی می تواند به کاهش علائم علائم وزوز گوش ذهنی کمک کند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین مقالات

تست شنوایی ASSR

الپرازولام و درمان وزوز گوش

وسایل جانبی سمعک های زیمنس

سمعک چیر سونیک(Cheer)

انواع سمعک برای کودکان

تست شنوایی نوزاد چند مرحله دارد؟

بدشکلی های گوش نوزاد

چگونه شنوایی نوزاد را تست کنیم؟

سوت کشیدن گوش و ام اس

درمان وزوز گوش با ار تی ام اس(RTMS)

سمعک های جدید ویدکس

حجامت و درمان وزوز گوش

جدیدترین درمان های وزوز گوش در منزل

بهترین کلینیک گوش و وزوز در تهران

عفونت گوش کودکان

نمایندگی های برندهای سمعک

علائم پیرگوشی

آخرین و جدیدترین درمان وزوز گوش

علائم کم شنوایی گوش

قیمت سمعک ضد آب

سمعک کراس

سمعک رکستون

سمعک قابل شارژ

تعمیرات سمعک

تجویز سمعک مناسب

قیمت سمعک دولتی

نمایندگی سمعک زیمنس

درمان گیاهی وزوز گوش

علل و عوارض وزوز گوش

قیمت بهترین سمعک