جهت مشاوره رایگان شماره خود را وارد کنید

_____

ارسال درخواست

سمعک ALTA(آلتا) اتیکن

سمعک آلتا اتیکن جزء سمعک های درجه یک در سال های 2013-2014 می باشد که به دو مدل Alta2 و Alta2 pro وجود دارد.

سمعک آلتا اتیکن از نظر دارای 10 کانال پردازشی و مدل Pro دارای 12 کانال پردازشی می باشد.

این سمعک در مدل های داخل گوشی، پشت گوشی و ریک موجود می باشد.

از امکانات این سمعک می توان به سیستم وایرلس، توجه به پشت سر، ارتباط دو گوشی جهت کاهش نویز محیط، برنامه های کاهش نویز محیط، امکان اتصال به استریمر و میکروفون های خارجی اشاره کرد.

توضیح کامل سمعک آلتا

سمعک آلتا از محصولات برند اتیکن و تولید سال 2013-2014 می باشد که با توجه به تاریخ تولید قدیمی باز هم از نظر امکانات سمعک خوبی به شمار می آید.

این سمعک دارای دو مدل آلتا2 و آلتا2 پرو می باشد.

به طور کلی در سمعک های آلتا، نرا و ریا مدل Pro وجود دارد که به زبان ساده مدل پیشرفته تر از نظر تعداد کانال(12 کانال)، سرعت پردازش، برنامه های بیشتر و… می توان نام برد.

سمعک آلتا نیز همانند دیگر سمعک های اتیکن دارای انواع مدل ها نظیر سمعک داخل گوشی، پشت گوشی و پشت گوشی RIC(سمعکی که رسیور آن در کانال گوش قرار میگیرد، این مدل سمعک نسبت به سمعک های پشت گوشی هم از نظر دیده شدن دارای اندازه کوچکتر می باشد و هم از نظر کیفیت صدا برتری دارد.

سمعک التا دارای سمعک با قابلیت ساخت سمعک نامرئی(صفحه مشکی) نمی باشد و در صورتی که کانال گوش دارای اندازه مناسب باشد با استفاده از مدل های داخل گوشی می توان سمعک عمقی و نامریی ساخت.

پیشنهاد مطالعه   بیماری گوش

سمعک آلتا و آلتا پرو از نظر تکنولوژی از پردازش شبیه سازی مغزی استفاده می کنند. این تکنولوژی در سمعک های 2020 همانند سمعک Opn، سمعک سیا، سمعک اکسید، سمعک روبی نیز استفاده می شود اما نسبت به سمعک التا و التا پرو دارای ورژن یا سرعت پردازش بالاتری می باشند.

ویژگی سمعک آلتا و آلتاپرو

 1. سطح تکنولوژی premium

(تکنولوژی سمعک هوشمند و 30% پردازش بیشتر بر روی صدا نسبت به مدل های قدیمی تر که سبب افزایش کیفیت صدا و طبیعی بودن درک می شود)

 1. مناسب برای انواع افت شنوایی(ملایم، متوسط، شدید)

3.دارای مدل های سمعک CIC(سمعک داخل گوشی)، سمعک ITC(سمعک داخل گوشی با ولوم کنترل)، سمعک BTE(سمعک پشت گوشی) و سمعک RIC(سمعک با رسیور در کانال گوش)

 1. دارای تکنولوژی وایرلس سمعک(ارتباط دو گوشی بین سمعک ها) و تل کویل(برای تلفن خودکار)
 2. ارتباط دو گوش با یکدیگر با هدف کاهش نویز زمینه
 3. برنامه Speech guard

(به زبان ساده به این برنامه می توان محافظ گفتار در محیط های شنیداری مختلف گفت که به معنی کمک به حفظ سیگنال و فرکانس گفتاری جهت اطمینان از وضوح و کیفیت گفتار)

 1. دارای برنامه FreeFocus و Back Dir

(برنامه FreeFocus به معنی تمرکز بر تمام 360 درجه فرد که هیچ صدایی را از دست ندهد)

(برنامه Back Directional به معنی جهت یابی سمعک در پشت سر علاوه بر روبه رو می باشد)

 1. برنامه VC Learning

(توانایی یادگیری ولوم کنترل سمعک نوعی پردازش هوشمند می باشد به این صورت که زمانی که بیمار با توجه وضعیت شنیداری صدای سمعک را تغییر می دهد بعد از مدتی سمعک یاد می گیرد که در مواجهه مجدد در این محیط شنیداری به صورت اتومات صدای سمعک را تغییر دهد تا درک مناسب فراهم شود)

 1. سمعک با برنامه وزوز گوش برای بیمارانی که در گوش یا سر خود صدایی می شنوند.
 2. پهنای باند تا 10 کیلو هرتز:
پیشنهاد مطالعه   سمعک Leox برنافن

(پهنای باند فرکانسی به معنی آنالیز و تجزیه صدا در چه محدوده شنوایی انجام شود پس بخاطر داشته باشید هرچه پهنای باند سمعک بیشتر باشد کیفیت صدا، عدم ایجاد منطقه مرده در حلزون به دلیل عدم تحریک و طبیعی بودن صدا افزایش می یابد)

در سمعک های قدیمی پهنای پاسخ فرکانسی بسیار کوچک می باشد بنابراین چون مناطق فرکانس بالای شنوایی تحریک نمی شود به مرور این مناطق از بین می روند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مهم ترین موضوعات پیرامون شنوایی
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درباره ما

کلینیک شنوایی سنجی و تجویز سمعک فراشنوا با سال ها سابقه درخشان در زمینه ارزیابی شنوایی و تجویز انواع سمعک به صورت تخصصی و حرفه ای مفتخر است که به عنوان یکی از معتبرترین کلینیک های شنوایی کشور در جهت بهبود و رضایت بیماران کم شنوایی همواره در تلاش است .هدف کلینیک فراشنوا کمک به بهبود کودکان و بزرگسالان کم شنوا عزیز است

آخرین مقالات

ساکشن گوش

ساکشن گوش

ارتباط با فراشنوا

 کلینیک مرکزی :تهران،پایین تر از پل کریم خان ،خیابان نجات الهی پلاک 176 واحد 9

بیمارستان:  آدرس تهران ، چهارراه گلوبندک ، کوچه بادامچی ، بیمارستان سیدالشهداء

دسترسی سریع

 • صفحه اصلی
 • بلاگ
 • درباره ما
 • تماس با ما

مشا.ره رایگان

لطفا مشکل خود را برایمان شرح دهید.

مشاور 1

مشاوره

Call Now Buttonتماس با فراشنوا02188949368

تست شنوایی آنلاین رایگان

کلینیک تخصصی درمان وزوز گوش و سمعک فراشنوا