logo-faraaa-100x100

جهت مشاوره رایگان شماره خود را وارد کنید

سمعک زیمنس

سمعک زیمنس

سمعک زیمنس

سمعک زیمنس محصول کشور آلمان و دارای 3 زیرمجموعه می باشد که شامل سمعک ای ام، سمعک رکستون و سمعک ادیوسرویس می باشد. در تمامی این 4 برند انواع مدل های داخل گوشی، پشت گوشی و ریک موجود می باشد که قیمت سمعک در هر برند متفاوت می باشد. همچنین سمعک سیگنیا دارای سمعک های پشت گوشی، پشت گوشی ریک و داخل گوشی قابل شارژ می باشد. از نظر گارانتی سمعک های زیمنس دارای گارانتی یک سال می باشند و دارای 10 سال خدمات پس از فروش می باشند.

.

انواع سمعک زیمنس آلمان

.

*سمعک اکتیو پرو زیمنس

سمعک اکتیو از جدیدترین سمعک های زیمنس و محصول سال 2020-2021 می باشد. این سمعک تنها به صورت داخل گوشی می باشد که از ویژگی قابل توجه در این مدل امکان شارژ شدن سمعک است. 

سمعک Active همانند دیگر مدل های توانایی اتصال به موبایل و سایر وسایل صوتی را دارد که با نصب برنامه بر روی موبایل به راحتی می توان صدای سمعک یا برنامه های سمعک را تغییر داد.

همچنین سمعک اکتیو نیاز به قالبگیری و ساخت سمعک ندارد و تنها با استفاده از پروب که بر روی سمعک قرار می گیرد می توان از سمعک استفاده  کرد.

سمعک زیمنس

.

*سمعک استالیتو زیمنس

سمعک Stylleto زیمنس از جدیدترین سمعک های این برند و محصول سال 2020-2021 می باشد. این سمعک به صورت پشت گوشی و از جدیدترین تکنولوژی و امکانات برخوردار می باشد. از ویژگی جالب و قابل توجه در سمعک استالیتو امکان شارژ به صورت وایرلس که جزء اولین سمعک ها با تکنولوژی شارژ به صورت وایرلس می باشد. همانطور که در شکل می بینید جعبه شارژر سمعک نیز بسیار کوچک و ظریف می باشد که اجازه جابه جایی بیمار به هر محلی را می دهد. جعبه شارژر سمعک در صورت عدم اتصال به برق توانایی حفظ شارژ در 3 روز را دارد. دیگر نگران تمام شدن باتری سمعک و به شارژ زدن سمعک نباشید.

ویژگی های قابل توجه در سمعک استالیتو زیمنس:

*صدای واضح و بدون نویز و بالاترین درک گفتار حتی در محیط نویزی با تکنولوژی ایکس

*بهترین درک گفتار در تمام موقعیت های شنیداری به دلیل تکنولوژی Acoustic-Motion Sensor

( 82درصد از بیمارانی که از این سمعک استفاده کرده بودند در محیط های مختلف بهترین تجربه شنیداری را داشتند)

*برنامه طبیعی بودن گفتار برای خود فرد

(بسیاری از بیماران بخصوص برای بار اول از غیرطبیعی بودن صدای خود هنگام استفاده از سمعک شکایت دارند با برنامه جدید بهبود گفتار فرد استفاده کننده از سمعک صدا با طبیعی ترین حالت برای فرد قابل شنیدن می باشد)

*برنامه وزوز گوش

(برنامه وزوز گوش برای بیماران با وزوز گوش هم به عنوان مسکر و هم تقویت کننده قابل استفاده می باشد)

*توانایی اتصال به موبایل، تلویزیون و سایر وسایل صوتی

سمعک زیمنس

.

*سمعک سیلک سیگنیا Silk x

سمعک سیلک زیمنس با تکنولوژی ایکس از جدیدترین محصولات برند زیمنس می باشد. این سمعک به صورت پیش ساخته و نیاز به انجام قالبگیری و ساخت سمعک ندارد و با استفاده از پروب در گوش بیمار قرار می گیرد.

سمعک سیلک به دلیل اندازه کوچک خود به عنوان سمعک های صددرصد نامریی شناخته می شود و برای بیماران با مشکل دیده شدن گزینه بسیار مناسبی می باشد اما توجه داشته باشید که به دلیل اندازه کوچک سمعک تنها برای کم شنوایی ملایم تا متوسط مناسب می باشد.

ویژگی های قابل توجه سمعک سیلک زیمنس:

*امکان استفاده در بیماران با کم شنوایی یک طرفه

در بیماران با کم شنوایی یک طرفه که سمت دیگر دارای افت عمیق یا ناشنوا می باشد در جهت یابی صدا بسیار مشکل دارند. در سمعک های سیلک زیمنس امکان استفاده به صورت سمعک کراس(سمعک CROS) وجود دارد.

*جهت یابی صدا در تمامی جهت ها حتی در پشت سر

با تکنولوژی ایکس امکان شنیدن صدا گفتار و درک آن در تمامی جهت ها و همزمان گوش دادن به موزیک بدون دخالت نویز زمینه فراهم می شود.

*برنامه وزوز گوش

*برنامه طبیعی بودن صدای گفتار خود فرد

بسیاری از بیماران درهنگام استفاده از سمعک از غیرطبیعی بودن صدا شکایت دارند. این حالت بیشتر برای افراد بزرگسال که قبلا صدای خود را طبیعی شنیده اند ایجاد می شود. با این برنامه صدای فرد به گونه ای طبیعی و واضح برای خود فرد قابل شنیدن می باشد.

*امکان تنظیم سمعک در موبایل با استفاده از app (اتصال مستقیم به گوشی آیفون و آندرویید)

زیمنس یک شرکت آلمانی فوق العاده معروف می باشد که در زمینه صنایع انرژی، مراقبت‌های سلامت و زیرساخت های شهری فعالیت می‌کند. این شرکت شعبه های بسیار زیادی در سراسر دنیا دارد که یکی از مهمترین زمینه‌های فعالیت این شرکت ساخت انواع سمعک میباشد.

به گونه‌ای که حدود ۱۲ درصد از کل فروش شرکت را تولید تجهیزات پزشکی شامل می‌شود.

امروزه یکی از بهترین برندهای تولید کننده مختص به سمعک زیمنس میباشد. این شرکت سی سال است که در زمینه تولید و توسعه انواع مدل های با کیفیت فعالیت دارد و در بیش از ۱۰۰ کشور در سراسر دنیا به صورت فعال فعالیت می کند . امروزه از این شرکت به عنوان یکی از مهم ترین و قدرتمندترین برند های تولید کننده samak در جهان نام برده می شود. کسانی که محصولات این شرکت را خریداری کرده‌اند از کیفیت این محصولات راضی  بوده‌اند.

سمعک زیمنس

.

 ویژگی های مدل های تولید شده به وسیله این شرکت چیست؟

.

از مشکلات های اصلی ای که در محصولات قدیمی وجود داشت، این بود که صدای خود فرد به صورت طبیعی نبود و همچنین مشکل درک گفتار در محیط‌های شلوغ به وجود می‌آمد. تکنولوژی‌های پرایمکس ایکس زیمنس توانسته است این دو مسئله بسیار مهم را برای همیشه حل کند.

زیمنس مشکل طبیعی نبودن صدای خود کاربر که به وسیله بسیاری از کسانی که از samak استفاده می‌کردند تجربه می شد را حل کرده است. در واقع با پردازش صدای فرد این مورد حل شد. زیمنس به وسیله تکنولوژی ovp  توانست صدای فرد را به صورت مستقیم از محیط صوتی اسکن نماید و یا به‌گونه‌ای تجزیه و تحلیل بسیار پیچیده‌ای بر روی آن انجام شد تا صدای فرد طبیعی تر برسد.

بر حسب مطالعاتی که انجام شده، مشخص شد که  مدل NX صدای خود فرد را تا ۷۵ درصد می‌تواند طبیعی تر جلوه دهد. از دیگر تکنولوژی ‌های بسیار مهم که در ساخت مدل های زیمنس با کار رفته است، بحث کانکت کردن دو samak به صورت وایرلس به همدیگر می باشد که باعث بهبود شنیداری و تشخیص گفتار در محیط‌هایی که نویز بسیار زیادی و  سر و صداهای های بسیار زیادی وجود دارد، شد.

تمام موارد گفته شده تنها در عرض چند میلی ثانیه انجام می شود. به همین دلیل است که کسانی که از این محصولات استفاده می‌کنند فوق العاده راضی هستند و به راحتی می‌توانند صدایی با وضوح بسیار بالا و طبیعی را دریافت کنند.

.

سمعک های زیمنس یا سیگنیا برای چه افراد و کم شنوایی هایی مناسب می باشند؟

.

samak هایی که به وسیله این شرکت تولید می گردند دارای گونه های گوناگون هستند که هر کدام از آنها با توجه به ویژگی هایی که دارند، برای افرادی با شنوایی های متفاوت مناسب می باشند.

مثلاً مدل معمولی زیمنس نمی‌تواند پاسخگوی همه محیط‌های شنوایی باشد و فقط برای محیط هایی ساکت مناسب است. به همین دلیل به افراد توصیه می گردد که در صورت استفاده از این نوع  مدل ها  فعالیتهای اجتماعی کمی داشته باشد.

و یا مدل های استاندارد زیمنس برای استفاده در محیط های ساکت مناسب‌ترین گزینه هستند و تا ۱۰۰ درصد بازدهی دارد و معمولاً برای محیط های شلوغ تا ۷۵% کارآمد می باشند. مدل های پیشرفته زیمنس تقریبا در تمام محیط ها کارآمد می باشند. به راحتی میتوانیم بگوییم که در محیط های شلوغ تا ۸۵ درصد کارآمد هستند و در محیط‌های ساکت ۱۰۰ درصد کارآمد می باشند.

و در نهایت مدل های برتر زیمنس که تکنولوژی فوق العاده خاصی در ساخت این محصولات لحاظ شده است. این مدل ها در تمام محیط ها دارای کار آمدی 100 درصد بوده و جزو بهترین محصولات موجود در بازار میباشند. تمام مشتریانی که این مدل را خریداری کرده‌اند، از محصول خریداری شده راضی بوده اند.

.

قیمت سمعک زیمنس چقدر است؟

.

تمام مدل هایی که  در بازار موجود هستند با توجه به تکنولوژی ای که در ساخت آنها استفاده شده است، دارای قیمت های متفاوتی می باشند. معمولاً قیمت حدودی برای مدل معمولی حدود ۳ میلیون تومان، قیمت مدل استاندارد در حدود ۶ میلیون تومان و قیمت مدل پیشرفته حدود ۱۲ میلیون است که این قیمت ها به صورت تقریبی توسط عرضه کنندگان ارائه می‌شود. در واقع به هیچ عنوان نمی‌توان قیمت ثابتی برای محصولات در بازار اعلام کرد. هر کدام از شرکت‌ها و یا هر کدام از عرضه‌کنندگان دارای قیمت های متفاوتی هستند که توصیه ما به شما این است که قبل از خرید اقدام به جستجو وسیع در این باره کنید و سعی کنید قیمت محصولات را از عرضه کنندگان مختلف در بازار پرس و جو کنید. در این حالت می توانید محصولی با کیفیت را با قیمت مناسب خریداری نمایید.

.

هرآنچه در مورد سمعک زیمنس باید بدانید

.

مدل های زیمنس دارای مدل های بسیار گوناگون هستند. از ویژگی‌های این مدل ها می‌توان به داشتن ظاهری بسیار شیک و ظریف اشاره کرد. هنگامی که مدل داخل گوش قرار می‌گیرد، به میزان بسیار کمی قابل دید می باشد، که این مورد بسیار برای مشتریان حائز اهمیت است. در محصولات جدید این برند فناوری ‌های پیشرفته صوتی لحاظ شده است که امکان تشخیص صداهای مزاحم را داده و آنها را از سیگنال های گفتاری تفکیک می کند و این عامل تقویت مناسب می باشد. بنابراین افراد به راحتی می‌تواند صداهای اصلی را با وضوح بالا دریافت نمایند.

روز به روز به امکانات و یا تکنولوژی های استفاده شده در ساخت مدل های زیمنس افزوده می‌شود که این مورد بسیار مورد توجه مشتریان در سطح جهان است. در واقع کیفیت عالی مدل های زیمنس باعث شده است تا محبوبیت و معروفیت خاصی را در سطح بین المللی به خود اختصاص دهد.

خوشبختانه امروزه برند های بسیار زیادی در سطح جهان وجود دارد که مشغول به کار تولید تخصصی انواع مدل ها هستند. هر کدام از این برند ها با توجه به مزایا و معایبی که ‌دارند، دارای قیمت های متنوع هستند. یعنی شما به راحتی می توانید با توجه به نیازهای خود به مناسبت ترین محصول دسترسی پیدا کنید. توصیه ما به شما این است که همیشه سعی کنید محصولاتی را که پزشکان به شما توصیه می کنند، استفاده نمایید. در این حالت به راحتی می توانید مشکلات رایج در رابطه با شنوایی را از میان ببرید.

سمعک زیمنس

.

سوالات اکثر بیماران در مورد انواع سمعک های زیمنس

*سمعک زیمنس محصول کدام کشور است؟

به طور کلی سمعک های سیگنیا محصول کشور آلمان می باشند و گارانتی سمعک های زیمنس به مدت 1 سال می باشد.

*آیا سمعک اکتیو و اکتیو پرو صددرصد نامریی است؟

سمعک های اکتیو و اکتیو پرو ظاهر نامریی ندارند اما چون به صورت هندزفری در گوش دیده می شوند و کسی قادر به تشخیص سمعک نمی باشد.

*جدیدترین تکنولوژی سیگنیا چیست؟

جدیدترین تکنولوژی سیگنیا ای ایکس AX می باشد که تکنولوژی قبل از آن به ترتیب شامل تکنولوژی ایکس X، ان ایکس NX، پرایمکس PX، باینکس BX و… می باشند.

*ویژگی اصلی سمعک های جدید زیمنس سیگنیا چیست؟

جدیدترین تکنولوژی 2022-2023 سیگنیا تکنولوژی ای ایکس می باشد که از ویژگی های قابل توجه آن وجود دو مسیر پردازش صدا است. با این معنی که سمعک صدای گفتار و صدای نویز را در دو مسیر جدا پردازش می کند تا بالاترین میزان درک گفتار را برای بیمار فراهم کند. به این صورت که در محیط شلوغ سمعک باید نویز محیط را کاهش دهد در این تکنولوژی کاهش نویز هیچ تاثیری بر صدای گفتاری ندارد زیرا در مسیر جداگانه در حال پردازش می باشد.

*آیا سمعک های نامریی پیشت گوشی وجود دارد؟

سمعک های پشت گوشی ریک در برند سیگنیا جزء کوچکترین سمعک های پشت گوشی دنیا می باشند. باتری استفاده شده در این سمعک پشت گوشی ریک باتری 10(رنگ زرد) می باشد که سبب اندازه کوچک و غیرقابل دید آن شده است. همچنین میزان پوشش دهی آن نسبت به سمعک های ریک دیگر هیچ تفاوتی ندارد و تنها تفاوت آن با سایر سمعک ها اندازه سمعک و میزان مصرف باتری(هر 3 تا 5 روز نیاز به تعویض باتری سمعک می باشد) است.

*تعمیرات سمعک های زیمنس در تهران کجاست؟

کلینیک شنوایی و سمعک فراشنوا تعمیر انواع برندهای سمعک سیگنیا(زیمنس)، اتیکن، برنافن، سونیک، هانساتون و… را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهد.

.

کلینیک شنوایی و سمعک فراشنوا

این کلینیک بدون در نظر گرفتن برند خاصی و براساس مشکل و کم شنوایی بیمار سمعک را انتخاب می کند. در این کلینیک انواع مدل های سمعک نامریی، داخل گوشی، پشت گوشی و پشت گوشی ریک از انواع برندهای سمعک تجویز و تنظیم می شود. علاوه بر خدمات اشاره شده ارزیابی شنوایی نوزادان و کودکان و روش های جدید درمان و توانبخشی وزوز گوش نیز انجام می گیرد.

برای ارتباط و کسب اطلاعات بیشتر با متخصصین سمعک فراشنوا تماس حاصل فرمایید:

02188949368

02188958823

09105241071

.

برای مشاهده نتایج تجویز انواع سمعک و درمان های وزوز گوش به پیج فراشنوا در اینستاگرام مراجعه فرمایید:

Samak_Farashenava@

کانال علمی تلگرام مرکز فراشنوا:

https://t.me/farashenava

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

بهترین، جدیدترین و موثرترین روش درمان وزوز گوش چیست؟

چه راههایی برای جلوگیری از شروع وزوز گوش وجود دارد؟

بهترین و جدیدترین سمعک داخل گوشی سال 2023 کدام است؟

بهترین نوع سمعک برای نوزادان و کودکان چه مدلی است؟

سمعک نامریی برای نوزادان و کودکان

سمعک Play PX اتیکن مخصوص کودکان

سمعک Real(رییل) اتیکن

درمان کم شنوایی با پیاز

انواع روشهای درمان کم شنوایی

گفتار درمانی حرف غ به کودک

توانبخشی شنوایی

تمرینات تربیت شنوایی

تربیت شنوایی کودکان کم شنوا

تربیت شنوایی چیست؟

آیا وزوز گوش خطر دارد؟

در چه مواردی وزوز گوش با سردرد همراه است؟

چه سندرم هایی باعث کم شنوایی می شوند؟

نرم افزار تربیت شنیداری

مرکز گفتار درمانی تهران

مراحل تربیت شنوایی

آیا میگرن باعث شروع و تشدید وزوز گوش می شود؟

انواع عفونت گوش میانی و درمان آنها

مسمویت های گوش و راههای درمان آن

جدیدترین سمعک های زیمنس(سیگنیا) چه ویژگی هایی دارند؟

جدیدترین راههای درمان کم شنوایی یک طرفه

علایم سندرم آشر(Usher) و راههای تشخیص و درمان آن

مرکز گفتار درمانی دولتی

تربیت شنیداری کاشت حلزون

تربیت شنوایی موسیقی

تربیت شنوایی در دوره ابتدایی