به دلیل درخواست های مکرر ،کلینیک فراشنوا جمعه ها از ساعت 10 الی 5 عصر آماده خدمت رسانی به بیماران عزیز می باشد.

تلفن های تماس : 09105241071 - 02188949368

به کلینیک تخصصی فراشنوا خوش آمدید!

گوش کن صدار تو را می خواند!

سمعک شارژی

سمعک های شارژی انواعی از سمعک ها هستند که توسط دستگاهی شارژ می شوند و نیازی به باتری یکبار مصرف ندارند. همانطور که می دانید شارژ سمعک این روزها توسط یکی از دو نوع باتری تأمین می شود: باتری های یکبار مصرف یا باتری های قابل شارژ. در بیشتر موارد، باتری های یکبار مصرف همچنان گزینه رایج تری هستند، هرچند تولید کنندگان سمعک بیشتر از گذشته این سمعک ها را تولید می کنند. شارژ مجدد می تواند یک مزیت بزرگ باشد، اما هر فرد با توجه به نوع و میزان کم شنوایی خود و شرایط زندگی اش باید تمام جوانب و ویژگی های مختلف انواع سمعک ها را در نظر بگیرد و صرفا به دلیل قابل شارژ بودن یک سمعک، اقدام به خرید آن نکند.

 

سمعک قابل شارژ چیست؟

این نوع از سمعک ها بر خلاف سمعک ها با باتری های یکبار مصرف سنتی، دارای باتری های داخلی هستند که نیازی به عوض کردن منظم ندارند. به جای آن، هر شب باید سمعک های خود را به یک دستگاه شارژ سمعک، متصل کنید، شبیه به نحوه شارژ مجدد تلفن های هوشمند.

 

آیا می توانیم در سمعک های شارژی، باتری ها را به راحتی تعویض کنیم؟

تعویض باتری های این سمعک ها پیچیده تر از مراجعه به کلینیک و خرید باتری های دکمه ای قابل شارژ در اندازه صحیح است. شاید بتوانید باتری ها و یک دستگاه شارژ مناسب را پیدا کنید، اما ممکن است با سمعک فعلی شما سازگار و قابل اعتماد نباشد.

 

در عوض، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که در مورد خرید سمعک های جدیدی که از قبل به باتری های قابل شارژ مجهز شده اند با متخصص شنوایی شناس خود صحبت کنید. به خاطر داشته باشید که نسبت به سمعک ها با باتری های یکبار مصرف، در حیطه خرید سمعک های قابل شارژ، انتخاب های کمتری خواهید داشت.

 

بنابراین چگونه باید تصمیم گرفت که این سمعک ها برای شما مناسب هستند یا خیر؟ دانستن مزایا و معایب سمعک های قابل شارژ می تواند کمک زیادی به شما و متخصص شنوایی شما در انتخاب بهترین سبک برای شما کند.

مزایای استفاده از باتری های قابل شارژ

ماندگاری طولانی یکی از بزرگترین مزیت های این باتری ها می باشد. نسل های فعلی از باتری های لیتیوم یونی استفاده می کنند که می توانند تا 30 ساعت شارژ داشته باشند و تقریباً پنج سال دوام می آورند تا نیاز به تعویض داشته باشند.

نسل های قبلی از باتری های فلز نیکل هیدرید استفاده می کردند که حدود یک سال دوام می آورد. باتری های روی فلزی نقره ای که در اولین سمعک ها استفاده شدند، فقط شش ماه دوام آوردند و بعد از آن نیاز به تعویض داشتند.

در همین حال ، سمعک های دارای باتری های یکبار مصرف، بسته به مدل سمعک، هر چند روز تا چند هفته به باتری جدید نیاز دارند.

یکی از مزایای دیگر این باتری ها این است که این باتری ها برای کودکان امن تر هستند. باتری های یکبار مصرف دکمه ای اگر به طور تصادفی توسط حیوانات خانگی یا بچه ها بلعیده شوند بسیار خطرناک هستند، که این اتفاق اغلب می افتد. سمعک های قابل شارژ این خطر را ندارند، مگر اینکه کل سمعک بلعیده شود (که امکان این اتفاق هم هست!).

اگر جدا کردن زبانه باتری و قرار دادن آن در محفظه سمعک برای کسی دشوار باشد، پس شارژ مجدد یک مزیت بزرگ خواهد بود.

یک بیمار 90 ساله ، این را بسیار ارزشمند می داند.  زیرا اگر این بیمار به دلیل کهولت سن یا بیماری های زمینه ای دیگر مهارت و بینایی محدودی داشته باشد نمی تواند به صورت مداوم از سمعک استفاده کند زیرا تعویض هفتگی باتری برای او بسیار سخت می باشد.

یکی دیگر از مزایای این باتری ها این است که کار کردن با سمعک های دارای باتری های قابل شارژ راحت تر می باشد. افرادی که در مهارت های دستی مشکل دارند یا کسانی که نمی خواهند نگران خرید و تعویض مداوم باتری باشند، ممکن است از استفاده از این سمعک ها رضایت بیشتری داشته باشند. دلیلش این است که باتری های یکبار مصرف ریز هستند و خارج کردن آنها از بسته بندی هایش دشوار است.

 

معایب باتری های قابل شارژ

اما همه افراد دارای کم شنوایی برای استفاده از فناوری این سمعک ها مناسب نیستند.

برخی از افراد ممکن است در استفاده از این سمعک ها دچار مشکل شوند. مثلا قطعی برق یا اگر مادربزرگ ها به طور تصادفی دستگاه شارژ را از برق بکشند. کسی که سبک زندگی بسیار فعالی دارد ممکن است  در بعضی مواقع به دسترسی فوری به سمعک خود احتیاج داشته باشد و وقت شارژ مجدد را نداشته باشد.

 

معایب دیگر عبارتند از:

وابستگی به شارژر

این باتری ها هر روز باید دوباره شارژ شوند. اگر چرخه شارژ را قطع کنید و تصور کنید که باتری های شما شارژ شده و کاملاً کارا هستند و پس از آن ورز خود را شروع کنید، ممکن است خیلی زود در برقراری ارتباط با دیگران دچار مشکل شوید، چون سمعک شما خاموش شده است. همچنین اگر شارژر سمعک خود را فراموش کنید و به سفر بروید، سمعک شما از روز بعد دیگر کار نمی کند، همچنین اکثر مردم شارژر اضافی با خود حمل نمی کنند.در واقع باید با آنچه که در این موارد اتفاق می افتد، کنار بیایید.

هزینه های اضافی

به طور کالی، این نوع از سمعک ها گران تر از نمونه های سنتی خود هستند. هر کلینیک شنوایی سیاست های خاص خود را در تعیین این هزینه ها دارد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مقدار هزینه و نحوه پرداخت آن، با متخصص شنوایی شناس خود صحبت کنید.

کارایی محدودتر

این مدل سمعک ها، انواع کم شنوایی کمتری را تحت پوشش خود قرار می دهند. بیشتر سمعک های قابل شارژ پشت گوشی هستند و به بلندگوی کوچکی که در داخل گوش قرار دارد متصل می شوند. اگر به مدل های کوچکتر که کاملاً درون گوش قرار دارند علاقه مند هستید، به احتمال زیاد استفاده از باتری های قابل شارژ برای شما میسر نخواهد بود.

 

پیش بینی ما این است که سمعک های قابل شارژ از محبوبیت بیشتری برخوردار می شوند.

با بهبود کیفیت صدا، کارایی باتری و قابلیت تعویض باتری و جذابیت لوازم جانبی، این سمعک ها حتی به امری عادی تبدیل می شوند.
نسل فعلی فناوری به پاسخگویی به درخواستهای مصرف کننده نزدیک شده است، به همین دلیل قابل پبش بینی است که با پیشرفت رو به جلوی فناوری علی الخصوص در حیطه لوازم جانبی سمعک، استفاده از سمعک های قابل شارژ به امری عادی مبدل خواهد شد.

 

 

2 نظر

  • سمعک های قابل شارژ حدود ۵-۶ تومن شروع میشه
   که این سمعک ها به صورت پشت کوشی و ریک موجوده
   که سمعک های جدید زیمنس مدل داخل گوشی هم قابل شارژ موجود داره

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انواع مدل سمعک

  انواع مدل سمعک

  انواع مدل سمعک انواع مدل سمعک (بهترین سمعک ها برای افراد کم شنوا) انواع مدل سمعک که از نظر ظاهر با هم متفاوت می باشند در زیر به توضیح داده می شود: سمعک جیبی سمعک عینکی سمعک بن یا سمعک ...

  تجویز سمعک در کودکان و بزرگسالان

   تجویز سمعک در کودکان و بزرگسالان

   تجویز سمعک در کودکان و بزرگسالان تجویز سمعک در کودکان و بزرگسالان (سوالات رایج بیماران کم شنوا ) تجویز سمعک در کودکان و بزرگسالان بسیار با یکدیگر متفاوت بوده زیرا هر کدام نیاز و انتظار متفاوتی از سمعک می خواهند. ...

   تعویض سمعک قدیمی با سمعک جدید

    تعویض سمعک قدیمی با سمعک جدید

    تعویض سمعک قدیمی با سمعک جدید بسیاری از بیماران که از سمعک های قدیمی استفاده می کنند با مشکلات زیادی از جمله درک صدا در محیط شلوغ، اذیت شدن در محیط پرسروصدا، ناراحتی در برخورد با صدای بلند، خش خش ...

    درباره ما

    کلینیک شنوایی سنجی و تجویز سمعک فراشنوا با سال ها سابقه درخشان در زمینه ارزیابی شنوایی و تجویز انواع سمعک به صورت تخصصی و حرفه ای مفتخر است که به عنوان یکی از معتبرترین کلینیک های شنوایی کشور در جهت بهبود و رضایت بیماران کم شنوایی همواره در تلاش است .هدف کلینیک فراشنوا کمک به بهبود کودکان و بزرگسالان کم شنوا عزیز است

    ارتباط با فراشنوا

    تهران،پایین تر از پل کریم خان ،خیابان نجات الهی پلاک 176 واحد 9

    دسترسی سریع

    • صفحه اصلی
    • بلاگ
    • درباره ما
    • تماس با ما

    مشا.ره رایگان

    لطفا مشکل خود را برایمان شرح دهید.

    مشاور 1

    مشاوره

    مشاور 1
    تماس با فراشنوا