جهت مشاوره رایگان شماره خود را وارد کنید

_____

ارسال درخواست

 سمعک وایرلس دار

فناوری وایرلس سمعک ها را برای بهتر شدن تغییر داده است. در دنیای مدرن، ما می توانیم به تلفن های همراه ، تبلت و سایر دستگاه های بی سیم متکی باشیم تا بتوانیم همه روزه با خانواده ، دوستان و محل کارمان در ارتباط باشیم.

این دستگاه ها از فناوری وایرلس برای انتقال سیگنال ها از طریق هوا استفاده می کنند و در نهایت پیام ها را بدون سیم به گیرنده می رسانند. این فناوری در زندگی روزمره ما چیزهای زیادی را تغییر داده است و samak ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

سمعک وایرلس دار

 

فناوری وایرلس samak را به دو روش بهبود می بخشد:

با ایجاد سهولت در برقراری ارتباط با دنیای اطراف و همچنین دستگاه های مورد علاقه خود مانند گوشی های هوشمند
با بهبود نحوه اتصال samak ها با یکدیگر (مدل های مدرن اکنون می توانند صدا را به عنوان یک جفت مشترک، به جای جداگانه ارائه دهند)

 

چگونه samak های وایرلس به دستگاه ها متصل می شوند

این مدل ها قادر به ارتباط وایرلس با دستگاه های خارجی هستند. فناوری های مختلفی این امکان را فراهم می کنند که متداول ترین آنها بلوتوث، تله کوئل (سیم پیچ) و سیستم های مدولاسیون فرکانس (FM) است.

 

بلوتوث

بلوتوث یک فناوری نسبتاً جدید است که استفاده از samak  ها را به طرز چشمگیری تغییر داده است. مدل های وایرلس قدیمی در بازار می توانند با استفاده از یک دستگاه واسطه با دستگاه های دارای بلوتوث جفت شوند. این دستگاه که streamer نامیده می شود، می تواند سیگنال بلوتوث را به سیگنالی تبدیل کند که توسط گیرنده FM یا telecoil گرفته شود. به عنوان مثال، سمعک وایرلس شما ممکن است به streamer متصل شود، سپس از طریق بلوتوث به تلفن همراه شما وصل شود. وقتی تماس تلفنی دارید ، streamer تماس ورودی را نشان می دهد و به شما امکان می دهد سیگنال صوتی را مستقیماً در samak خود فعال کرده و دریافت کنید.

جدیدترین مدل های سازگار با بلوتوث قادر به برقراری ارتباط مستقیم با جدیدترین دستگاه های اپل هستند. سیستم عامل اندروید نیز روی ارتباط مستقیم با samak کار می کند.

سمعک با وایرلس

فن آوری تله کویل

برخی از این فناوری ها برای مدتی وجود داشته اند سپس با فناوری های جدید جایگزین شده اند. مانند استفاده از میدان های الکترومغناطیسی که می تواند توسط آنتن در samak شما دریافت شود که به آن telecoil می گویند. با نصب حلقه های القایی در اطراف محیط، می توان میدان های الکترومغناطیسی ایجاد کرد. هر کسی در یک اتاق که از samak مجهز به تلکویل استفاده می کند، به راحتی می تواند برای بهتر گوش دادن، samak خود را به تنظیمات telecoil تغییر دهد.

بسیاری از فضاهای عمومی مثل سالن های سینما و فرودگاه ها، از این فناوری برای اطمینان از دسترسی کامل و واضح همه افراد کم شنوا به اصوات، استفاده می کنند. در مکانهایی که دارای حلقه القایی است، می توان برای کسانی که مشکل شنوایی دارند اما samak ندارند از هدفون استفاده کرد تا صدا را بهتر و واضح تر درک کنند.

با پیشرفت در مدل های وایرلس، می توان از telecoil برای مزیت بیشتر استفاده کرد. تله کویل در سمعک وایرلس می تواند سیگنال را از تلفنی که نزدیک یک samak قرار گرفته است بگیرد و سپس سیگنال را به samak دیگر در گوش مقابل منتقل کند. این ویژگی نه تنها به فرد اجازه می دهد تا تماس گیرنده را از طریق هر دو بشنود، بلکه به طور موثر هرگونه صدای محیط در اتاق را از بین می برد.

سمعک بلوتوثی

 

پیشنهاد مطالعه   سمعک کودکان

فناوری  FM

در سیستم های FM سنتی از یک فرستنده (میکروفون) استفاده می شود که به شخص صحبت کننده متصل است و گیرنده ای که باید به  فرد دارنده samak متصل شود. از این طریق صدا با بلندی و وضوح بیشتر به فرد دارای کم شنوایی منتقل می شود.

در مدل های وایرلس، گیرنده FM ممکن است در پردازنده تعبیه شود تا نیازی به گیرنده خارجی نباشد. با گیرنده FM که در بسیاری از مدل های وایرلس تعبیه شده است، استفاده از آن بسیار راحت تر شده است. یک فرستنده FM ممکن است با شما در یک جلسه کاری، شام با خانواده یا یک سالن سخنرانی همراه باشد.

همچنین فرستنده سیستم FM به میکروفون samak شما اضافه می شود و توانایی شنیدن شما در بسیاری از محیط های پیچیده گوش دادن را بسیار بهبود می بخشد.

سیستم های FM برای کودکان کم شنوا در کلاس های درس ضروری است. با استفاده از یك فرستنده متصل شده به یقه ی لباس معلم، در حالی كه معلم در اتاق قدم می زند، صدای معلم را می توان به وضوح با سمعك به كودكان رساند.

 

کیفیت بهتر صدا با مدل های وایرلس

در فناوری وایرلس به جای اینکه samak ها مانند دو دستگاه مستقل عمل کنند، به دو samak اجازه داده می شود تا به عنوان یک سیستم کامل و یکپارچه با هم کار کنند. ورودی صدا به هر دو samak مشترک است و تصمیم گیری در مورد پردازش صدای دیجیتال براساس اطلاعات ترکیبی است.

به عنوان مثال، اگر یک samak برای مکانیابی بهتر به حالت میکروفون جهت دار فعال شود، احتمالاً هر دو آن ها همزمان به آن حالت می روند. میزان انتقال داده برای مدل های وایرلس در حد نانو ثانیه است که بسیار سریعتر از آن است که مغز انسان بتواند آن را تشخیص دهد. بنابراین پردازش صدا بین دو samak هماهنگ شده و در نتیجه کیفیت صدا برای استفاده کننده، بهبود می یابد.

 

پیشنهاد مطالعه   سمعک هوشمند جدید

امکان مکان یابی سمعک های وایرلس دار

شما به دلیلی خاص با دو گوش متولد شده اید. شنوایی دو گوشی به ما امکان می دهد تا به سرعت منبع صدا را پیدا کنیم، زیرا مغز زمان و اختلاف شدت دریافت شده از هر طرف سر را تجزیه و تحلیل می کند. مکان یابی یکی از دلایلی است که متخصص شنوایی شما دو samak را برای جبران کم شنوایی ای که هر دو گوش را تحت تأثیر قرار داده، تجویز می کند.

samak های سنتی با توجه به کاهش شنوایی در هر گوش، به طور مستقل صدا را پردازش می کنند. این امر می تواند در تشخیص دقیق منابع صدا برای استفاده کننده مشکل ایجاد کند. زیرا اختلاف زمان و شدت، اغلب مدل های سنتی تغییر پیدا میکند. مدل های وایرلس اما با همکاری یکدیگر با مقایسه زمان و اختلاف شدت صداهای دریافت شده در میکروفون هر دستگاه، این مشکل را برطرف می کنند، بنابراین ویژگی مکانیابی طبیعی گوش ما حفظ می شود.

شما می توانید هنگام خرید سمعک خود از متخصصین حیطه شنوایی شناسی در مورد ویژگی های وایرلس مدل های برند های مختلف سوال پرسیده، تا در صورت امکان از این فناوری منحصر به فرد برای داشتن زندگی ای بهتر و راحت تر بهرمند شوید.

 

کلینیک شنوایی و سمعک فراشنوا

تجویز جدیدترین سمعک های روزدنیا با قیمت مناسب و شرایط پرداخت اقساطی برای بیماران کلینیک شنوایی فراشنوا فراهم شده است.

برای مشاوره رایگان، تجویز و تنظیم تمامی مدل های سمعک با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

09105241071 / 02188949368

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مهم ترین موضوعات پیرامون شنوایی
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با فراشنوا

تست شنوایی آنلاین رایگان

کلینیک تخصصی درمان وزوز گوش و سمعک فراشنوا