slide-fe31526
slide-3b8de2c

جهت مشاوره رایگان شماره خود را وارد کنید

_____​

ارسال درخواست

سمعک های %100 درصد نامرئی

سمعک های نامریی نوعی سمعک داخل گوشی می باشند که در عمق بیشتری از کانال گوش قرار دارد. این سمعک ها نسبت به مدل های داخل گوشی دارای قطعات، کیت یا برد کوچکتری می باشد که امکان ساخت سمعک کوچکتر را فراهم می کند.

از نظر میزان قدرت، سمعک های نامریی و داخل گوشی دارای قدرت یکسانی می باشند و برای افراد با کم شنوایی شدید مناسب می باشند.

سمعک نامرئی
سمعک هوشمند

سمعک ها هوشمند

سمعک هوشمند همانطور که از اسم آن مشخص است تغییرات صدا یا برنامه های سمعک به صورت اتومات و بدون نقش داشتن بیمار انجام می شود. در سمعک های هوشمند با داشتن چند برنامه هوشمند، با قرارگیری فرد در محیط های مختلف برنامه به صورت اتومات برنامه تنظیم شده را فعال می کند که سبب درک بهتری از گفتار می شود.

همچنین در این سمعک ها امکان ارتباط دو گوشی قوی تر نسبت به مدل های قدیمی و ارتباط مستقیم با موبایل(بدون هیچ رابطی) فراهم شده است.

سمعک های شارژی بدون باتری

سمعک های قابل شارژ که امروزه بسیار مورد توجه بیماران قرارگرفته است نیاز به تعویض باتری ندارد. در این مدل ها با قرارگیری سمعک در داخل شارژر(شارژ شدن با قرارگیری سمعک در میدان مغناطیسی شارژر) سمعک شروع به شارژ می کند و به طور مثال با 4 ساعت شارژ در حدود 16-18 ساعت روشن می باشد.

همچنین در این سمعک ها امکان استفاده از باتری های طلایی(بدون قابلیت شارژ شدن) نیز وجود دارد که عمر این باتری ها در حدود 1 سال می باشد. در این حالت امکان استفاده از باتری معمول و باتری طلایی وجود دارد.

سمعک شارژی

انواع سمعک های ضدآب

این نوع سمعک های بسیار مقاوم در برابر آب و رطوبت و همچنین تعریق و خیس شدن می باشند
اینجا کلیک کنید

انواع سمعک های بلوتوث دار و وایرلس

سمعک وایرلس دار این نوع سمعک ها بی سیم می باشند و قادر به اتصال به دستگاه های هوشمند هستند که قابلیت اتصال به تلفن همراه از طریق بلوتوث را دارا می باشد
اینجا کلیک کنید

انواع سمعک های استخوانی

سمعک های استخوانی نوع سمعک برای بیمارانی که عفونت های درمان ناپذیر گوش دارند یا ناشنوایی یک طرفه دارند
اینجا کلیک کنید

خدمات ویژه کلینیک فراشنوا

چرا ما؟
کلینیک تخصصی شنوایی سنجی فراشنوا

هر سمعکی برای هر افت شنوایی مناسب نیست در کلینیک فراشنوا باتوجه به افت شنوایی افراد و متناسب با بودجه سمعک تجویز می شود.

در کلینیک فراشنوا ابتدا به صورت تخصصی تست های لازم برای بیمار گرفته می شود و سپس با توجه به میزان افت شنوایی که برای هر بیمار ممکن است با بیمار دیگر متفاوت باشد سمعک مناسب با افت شنوایی و بودجه بیماران تجویز می شود .هم چنین برای کسب رضایت بیماران عزیز تجویز سمعک با اقساط بدون بهره نیز انجام می گیرد.

در این کلینیک تمامی تست های شنوایی از جمله  تست abr وتست های ECoG، OAE ادیومتری، ارزیابی وزوز گوش و عفونت گوش انجام می شود.

همچنین فعالیت های توانبخشی نظیر تربیت شنوایی، توانبخشی تعادل، توانبخشی وزوز گوش، توانبخشی کودکان CAPD و… توسط متخصصین ما انجام می شود.

5/5
 • سمعک اتیکن
 • سمعک برنافن
 • سمعک سونیک
 • سمعک سیگنیا (زیمنس)
 • سمعک ویدکس
 • سمعک هانساتون
 • سمعک یونیترون

از سمعک ها برای برگرداندن قدرت شنوایی به افرادی که دچار کم شنوایی شده اند استفاده می شود. یک سمعک خوب به فرد در شنیدن صداهای نامفهوم، ضعیف و تقویت اصوات کمک می کند.

از دیگر ویژگی های  یک سمعک خوب می توان به تحریک تمامی منطقه شنوایی، کاهش نویز محیط، جلوگیری از سوت زدن سمعک، حذف صداهای اضافه، کنترل صداهای بلند و آزاردهندگی آن و… اشاره کرد.

بیشتر افرادی که از سمعک استفاده می کنند از خراب شدن سمعک خود و تمام شدن باتری سمعک ناراضی هستند.

آموزش صحیح نگهداری از سمعک، نحوه تمیز کردن آن و همچنین نحوه عوض کردن باتری، محل نگهداری از باتری جهت جلوگیری از خراب شدن در هنگام خرید سمعک گزینه بسیار مهمی می باشد.

 

انواع سمعک

سمعک ها را می توان از نظر تکنولوژی تقسیم بندی کرد: آنالوگ، دیجیتال و هوشمند. انتخاب هر یک از این تکنولوژی ها برای بیمار در رضایت بیمار و استفاده از آن و مهمتراز همه قیمت سمعک تاثیرگذار می باشد.

انتخاب سمعک باید براساس کم شنوایی، نیاز بیمار، سن بیمار، میزان استفاده، میزان فعالیت فرد و عامل های دیگر انتخاب کرد.

 

قیمت سمعک

قیمت سمعک ها نیز با توجه به نیاز افراد و نوع سمعک متغیر است. اغلب سمعک ها قیمت بالایی دارند و با توجه به نیاز ضروری افراد به سمعک، کلینیک ها نیز سمعک دولتی را نیز عرضه کرده اند.

برخی خدمات کلینیک شنوایی فراشنوا

تشخیص علل و درمان بیماری های گوش مانند وزوز گوش، کم شنوایی و …

تست کم شنوایی و تجویز سمعک مناسب

عرضه سمعک با قیمت مناسب و سمعک دولتی

چه زمانی کودک شروع به صحبت می کند

  چه زمانی کودک شروع به صحبت می کند

  تفاوت گفتار و زبان؟ گفتار بیان کلامی زبان است و شامل بیان (نحوه ایجاد اصوات و کلمات) است. زبان ، دادن و گرفتن اطلاعات است. این درک از طریق ارتباطات  صورت میگیرد- کلامی ، غیرکلامی و نوشتاری.   قبل از ...

  نحوه مکالمه با کودکان بدشنوا

   نحوه مکالمه با کودکان بدشنوا

   برقراری ارتباط با کودکان ناشنوا و کم شنوا ممکن است کار دشواری برای شما باشد. کودکان کم شنوا غالباً دارای درجاتی از توانایی گفتار و زبان هستند. چندین روش برای کمک به کودکان در رشد مهارت های گفتاری و زبانی ...

   نارساناخوانی با منشا بد شنوایی

    نارساناخوانی با منشا بد شنوایی

    تعریف نارساخوانی: نارساخوانی توسط انجمن بین المللی نارساخوانی (2000) به عنوان ناتوانی مبتنی بر زبان که در آن فرد در درک کلمات، جملات یا پاراگراف ها مشکل دارد ، تعریف می شود و زبان شفاهی و نوشتاری تحت تأثیر قرار ...

    تست شنوایی آنلاین رایگان

    کلینیک تخصصی درمان وزوز گوش و سمعک فراشنوا