قیمت سمعک

قیمت سمعک

قیمت سمعک و گارانتی آن

خرید سمعک از مراکز معتبر با قیمت مناسب و کیفیت عالی یکی از موارد مهمی می باشد که باید به آن دقت کنید. در واقع شما باید برای خرید samak ها با قیمت مناسب به کلینیک‌های تخصصی شنوایی مراجعه کنید و بعد از اینکه پزشک متخصص آن را برای شما تجویز کرد، در این حالت با توجه به پیشنهاد پزشک اقدام به خرید کنید.

خرید این محصولات بر حسب توصیه اطرافیان کاری فوق‌العاده خطرناک است، چون ممکن است در دراز مدت باعث بروز زیان های فوق العاده جدی‌ و جبران ناپذیر به سیستم شنوایی شما شود.

در ادامه قیمت انواع samak، عوامل تاثیرگذار بر قیمت و بیمه آن را بررسی می کنیم. در صورت تمایل برای اطلاعات بیشتر ادامه مقاله را مطالعه فرمایید.

در ابتدا باید این واقعیت را در نظر بگیرید که قیمت سمعک برای بسیاری از بیماران بالا است. بیشتر افراد کم شنوا در هر دو گوش دچار آسیب شنوایی می باشند که نیاز به دو samak دارند و در بیشتر موارد بیمه هزینه تنها یک سمعک را پرداخت می کند که تا حدودی میزان هزینه پرداخت بیمه مشخص است.

برچسب قیمت بالا اغلب مانعی برای خرید آن است، اما لازم نیست اینطور باشد. وقتی صحبت از هزینه می شود، باید موارد زیادی را در نظر گرفت.

هزینه پرداختی شما معمولاً شامل تست شنوایی، مشاوره، اتصالات اولیه، کلیه تنظیمات نرم افزاری، پیگیری و تمیزکاری های معمول می شود.

قیمت سمعک

عواملی تاثیرگذار بر قیمت سمعک

عامل اصلی که بر قیمت تأثیر می گذارد، سطح فناوری(تکنولوژی سمعک) و ویژگی های گنجانده شده در آن است.

همه تولیدکنندگان در تلاش اند تا دستگاه هایی را تولید کنند که نیاز بیماران را با در نظر گرفتن بودجه آنها برآورده کند. برای انجام این کار، تقریباً هر خط تولید از چندین سطح عملکرد یا انواع قیمت تشکیل شده است. پیشرفته ترین سطح samak ها شامل جدیدترین و بهترین ویژگی ها مانند پیشرفته ترین مدار کاهش صدای محیط، جلوگیری از خش خش، عدم شنیدن فیدبک یا سوت سمعک و قابلیت های وایرلس قوی تر(نظیر ارتباط سمعک با موبایل به صورت مستقیم) است.

با کاهش قیمت سمعک، عملکرد پایین تر آن را داریم که دارای ویژگی های پیچیده کمتری خواهد بود.

خرید samak برای اولین بار به دلایل مختلف ممکن است تا حدی پیچیده باشد، برخی از این دلایل عبارتند از:

  1. 1. نوع و میزان کم شنوایی در افراد مختلف مثل اثر انگشت منحصربه‌فرد است.
  2. 2. عملکرد samak ها به مهارت بالینی و دانش فردی که آن را تجویز می‌کند، خیلی وابسته‌اند.
  3. 3. samak هابرای نیازهای شنیداری گوناگونی طراحی شده‌اند، بنابراین تکنولوژی و قیمت‌های متفاوتی دارند.
  4. 4. استفاده از samak مانند سایر وسایل پزشکی از قبیل عینک و لنز هنوز در بین مردم خیلی رایج نشده است.

قیمت سمعک

با مد نظر قرار دادن این موضوع که امروزه درمان قطعی برای مشکل کم شنوایی وجود ندارد، به همین دلیل مناسب ترین و راحت ترین گزینه samak های مناسب می باشد که امروزه  برند های بسیار زیادی در سراسر  دنیا وجود دارد که مشغول به کار تولید انواع آن هستند.

samak ‌ها قیمت ‌های متفاوتی دارند و قیمت آن‌ها با توجه به سطح تکنولوژی به‌کاررفته در آن‌ها تعیین می‌شود. قیمت آن ها به عوامل مختلفی مانند : تکنولوژی به کار رفته، میزان قدرت، کیفیت صدا و … بستگی دارد.

هدف شنوایی شناس در درجه ی اول، انتخاب مناسب ترین نوع و مدل سمعک بر اساس میزان و نوع کم شنوایی، نوع سبک زندگی فرد، نیازهای فردی و بودجه ی مراجعه کنندگان می باشد.

سطح تکنولوژی مدل ‌ها ممکن است پایه (Basic)، محدوده متوسط (Mid-Range) و عالی (Premium)  باشد.

در برخی از کمپانی‌ها این تقسیم‌بندی به‌صورت پایه (Essential)، استاندارد (Standard)، پیشرفته (Advanced) و عالی (Premium) است. هر چه تکنولوژی آن پیشرفته‌تر می‌شود، قیمت سمعک هم بیشتر می‌شود.

مراحل تجویز سمعک در بیمار کم شنوا

  1. شنوایی‌سنجی

اولین مرحله در تجویز معاینه گوش و انجام تست شنوایی‌سنجی هست. در این مرحله، ابتدا شنوایی‌شناس نوع و میزان کم ‌شنوایی شما را مشخص می‌کند. سپس درباره عوارض کم ‌شنوایی و تاثیر آن روی توانایی ارتباطی شما توضیحاتی می‌دهد.

  1. مشاوره سمعک

چنانچه نتایج آزمون‌ها نشان دهند که شما به samak نیاز دارید و درمان دارویی یا جراحی به شما کمکی نمی‌کند، شنوایی‌شناس در مورد انواع آن از نظر شکل ظاهری و تکنولوژی‌های آن وقیمت و این‌که شما باید از آن چه انتظاراتی داشته باشید، به شما مشاوره می‌دهد.

  1. قالب‌گیری از گوش

برای بیشتر samak ها نیاز است که ابتدا قالب‌گیری شود. قالب‌گیری از گوش‌ها، یکی از مراحل مهم در تجویز سمعک است.

برای سمعک های داخل گوشی انجام قالب گیری عمقی بسیار مهم می باشد زیرا در ساخت سمعک نامریی یا کوچک کمک کننده می باشد. همچنین برای سمعک های پشت گوشی نیز بخصوص در افت های زیاد استفاده از قالب گوش ضروری است.

  1. تنظیم و تحویل سمعک

بعد از این‌که قالب و samak شما آماده شد، samak برای شما تنظیم و به شما تحویل داده می‌شود. آن ها با توجه به نیازهای شنیداری‌تان برای شما برنامه‌ریزی و تنظیم می‌شوند.

قیمت سمعک

توجه: در کمپانی‌های تولیدکننده مدل های نامرئی (سمعک IIC یا کوچکترین سایز مدل داخل گوشی) و سمعک پشت گوشی با رسیور (RIC یا کوچکترین سایز مدل پشت گوشی) از تکنولوژی‌ و حتی قیمت سمعک ها یکسان می باشند. به این معنی که در یک رده سمعک یا تکنولوژی تمامی مدل های سمعک دارای قیمت مشابه ای می باشند.

اما در بعضی از شرکت های سمعک قیمت این  مدل‌ها از سایر سمعک ها تا حدی بیشتر است.

قیمت انواع samak داخل گوشی:

به‌طور‌کلی مدل داخل گوش شامل مدل هایی می‌شوند که کلیه قسمت‌های samak در داخل مجرای گوش خارجی و یا صدفه لاله گوش قرار می‌گیرد.

این مدل ها با توجه به این‌که در کدام قسمت گوش خارجی قرار می‌گیرند، با اسامی نامرئی IIC و CIC، داخل کانال (ITC) و داخل گوشی (ITE) شناخته می‌شوند.

قیمت انواع samak داخل گوش بستگی به تکنولوژی به‌کاررفته در آن‌ها از ۲ میلیون تومان تا  ۱۰میلیون تومان متغیر است.

قیمت انواع سمعک های نامرئی

قیمت مدل نامرئی IIC

این مدل ها کوچکترین و مخفی‌ترین مدل داخل گوشی هستند. معمولا کمپانی‌های تولیدکننده از تکنولوژی محدوده متوسط (Mid-Range) و عالی (Premium) در این مدل ها استفاده می‌کنند. بنابراین قیمت مدل نامرئی IIC، حداقل ۴ میلیون تومان است.

قیمت مدل داخل گوشی CIC

این مدل ها کمی بزرگتر از مدل های نامرئی IIC هستند. قیمت این مدل بستگی به سطح تکنولوژی به‌کاررفته در آن‌ها دارد. اگر سطح تکنولوژی به‌کاررفته در این مدل ها ، تکنولوژی پایه باشد، قیمت CIC، حداقل ۲ میلیون تومان، سطح تکنولوژی آن متوسط باشد، حداقل ۳ میلیون تومان، سطح تکنولوژی پیشرفته باشد، حداقل۵ونیم میلیون  و اگر سطح تکنولوژی عالی باشد، قیمت CIC، حداقل ۷ونیم تومان است.

در هر صورت، حتماً از متخصص شنوایی سوال کنید که چه خدماتی در قیمت لحاظ شده است، تا کاملاً بفهمید چه پکیجی را خریداری می کنید.

فروش قسطی سمعک

به دلیل اینکه تمام مردم توانایی پرداخت هزینه خرید را به صورت یک جا ندارند و با توجه به اینکه اکثر عرضه کنندگان از این موضوع اطلاع دارند، برای اینکه میزان فروش خود را افزایش دهند و شرایطی را فراهم آورند تا تمام افراد بدون نگرانی به این محصولات دسترسی پیدا کنند، اقدام به فروش اقساطی می کنند.

 فروش قسطی کوتاه‌ مدت سمعک

در کلینیک شنوایی فراشنوا هنگام فروش سمعک به صورت اقساط کوتاه مدت، بر حسب میزان قیمت سمعک، امکان پرداخت در طی چند ماه وجود دارد. پرداخت قسطی سمعک برای تمامی مدل های سمعک امکان پذیر است. همچنین هیچ بهره ای بابت اقساطی بودن گرفته نمی شود و بیماران بدون نگرانی سمعک را تهیه و پرداخت نمایند. 

فروش اقساطی بصورت بلند مدت سمعک

در فروش اقساطی بلند مدت، بر حسب قیمت سمعک، هزینه ی آن در طی مدت زمان بیشتری برای مثال در طی ۱۲ ماه از مراجعه کنندگان دریافت خواهد شد.

نحوه ی قسط بندی با توجه به توافق کاربر با شنوایی شناس ممکن است توسط خود مراجعه کنندگان نیز تعیین شود.

بدین صورت که برای مثال می تواند مراجعه کننده به صورت ماهانه بخشی از هزینه ی آن را پرداخت کرده و یا برای مثال به صورت هر ۴ ماه یک بار این کار را انجام دهد.

با توجه به اینکه امروزه عرضه کنندگان بسیار زیادی در سراسر ایران وجود دارد که مشغول به کار فروش انواع samak هستند، در این میان برخی از عرضه کنندگان با توجه به سیاست کاری خود، برخی از مدلهای آن را به صورت اقساطی به فروش می‌رسانند.

معمولاً محصولاتی که دارای قیمت بالایی هستند به صورت قسطی فروخته می شوند تا مشتریان توانایی خرید این محصولات را داشته باشند. مثلاً یکی از عرضه کنندگان معتبر  مدل های مختلفی را مانند دیجیتال، هوشمند، داخل گوش، پشت گوش و نامرئی که هر کدام دارای تکنولوژی های مختلفی هستند، به صورت اقساطی به فروش می رساند.

در واقع قانون ثابتی برای تعریف محصولاتی که به صورت قسطی به فروش می‌رسد وجود ندارد. این سیاست کاری عرضه‌کنندگان است که برای افزایش فروش و جذب مشتری محصولات خاصی را در لیست محصولات اقساطی قرار می‌دهند.

  فروش اقساطی samak هوشمند

با توجه به تکنولوژی خاصی که در تولید این محصولات به کار رفته است، معمولا قیمت بیشتری نسبت به بقیه مدل ها دارد و امکانات بیشتری هم در این محصول لحاظ شده است که اکثر مشکلات افرادی که با کم شنوایی مواجه هستند را از بین برده و به همین دلیل همیشه جزو اولویت های اول افرادی است که با مشکل کم شنوایی روبرو هستند.

موضوع دیگری که باید به آن دقت کنید این می باشد که شرایط اقساطی در کلینی های شنوایی مختلف متفاوت است. یعنی هر کدام از عرضه کنندگان با توجه به شرایط اقدام به فروش قسطی این محصولات می کنند که شما باید خود را با شرایط لحاظ شده وفق دهید.

معمولا اکثر مشتریان در ۸۰ درصد مواقع ابتدا قیمت محصولات را مورد ارزیابی قرار می‌دهند و سپس به کیفیت آن دقت می نمایند، به همین خاطر مشتریان اغلب به دنبال سمعک ارزان هستند.

اکثر تولیدکنندگان با مدنظر قرار دادن این موضوع که بحث قیمت برای اکثر مشتریان مهم است، سعی بر این دارند تا با تنظیم قیمت و با کاهش آن بتوانند محصولات با کیفیتی را به مردم عرضه کنند.

در واقع  پایین بودن قیمت محصولات به معنی پایین بودن کیفیت آنها نیست، یعنی این یک سیاست  برای جذب مشتریان است که اکثر تولیدکنندگان با مدنظر قرار دادن این موضوع توانسته اند مشتریان زیادی را به سمت خود جذب نمایند.

خوشبختانه امروزه برند های خاصی هستند که samak های هوشمند را با قیمت ارزان به فروش می رسانند و این باعث می شود که اکثر مشتریان به راحتی بتوانند به محصولات به کیفیت عالی و قیمت ارزان دسترسی پیدا کنند.

در واقع شما برای اینکه بتوانید محصولی مناسب را با قیمت ارزان خریداری کنید باید اطلاعات کافی را در اینباره داشته باشید. متاسفانه در برخی موارد مشاهده می‌شود که افراد فقط به دلیل اینکه محصول دارای قیمتی پایین است، اقدام به خرید می‌کنند. در صورتی که نتیجه ای که از آن محصول دریافت می‌کنند به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

قیمت سمعک دولتی

برخی از محصولات می‌توانند بیمه شوند. یعنی شما می توانید آن ها را با قیمتی مناسب از عرضه‌کنندگان خاص خریداری کنید. با توجه به اینکه یکی از اصلی ترین مشکلات افرادی که اقدام به خرید می کنند، هزینه بالای آن ها می باشد. در نتیجه همیشه افرادی که به آن نیاز دارند، خواستار این هستند تا samak دولتی را خریداری کنند. در این حالت قیمت نهایی سمعک برای این افراد پایین تر می باشد.

  مدارک لازم برای خرید با بیمه سمعک

اگر شما نیز جزو افرادی هستید که با هزینه بالا اقدام به خرید کرده اید و خواهان این هستید تا هزینه صرف شده را از بیمه دریافت کنید، در این حالت می توانید با ارائه مدارکی که در لیست زیر بیان شده است اقدامات مربوطه را انجام دهید.

_ تست شنوایی سنجی که به وسیله دکتر متخصص شنوایی شناس همراه با مهر متخصص برای شما انجام شده است

_ نتیجه تست شنوایی یا ادیومتری

_ گواهی پزشک متخصص گوش حلق و بینی

_ فاکتور معتبر خرید سمعک

_ نسخه پزشک متخصص در دفترچه بیمه درمانی که باید همراه با مهر و امضا باشد و تاریخ و کارت گارانتی به همراه فاکتور معتبر.

_ کارت گارانتی بین المللی سمعک

قیمت سمعک

انواع بیمه های سمعک

استفاده از بیمه‌های درمانی در اکثر مواقع به افراد کمک می نماید تا بخشی از هزینه‌ها را به وسیله بیمه دریافت کنند. این بیمه نیز جزء این موارد می باشد که افرادی که دچار کم‌شنوایی هستند در صورت خرید می‌توانند بخشی از هزینه را از بیمه دریافت نمایند.

در واقع این بیمه این گونه است که به افرادی که تحت پوشش بیمه‌های خصوصی و دولتی می باشند بر حسب دستورالعمل خاصی، بخشی از هزینه بازگردانده می‌شود.

و شما باید تمام مدارکی را که در فوق بیان شاهد هنگام درخواست هزینه به بیمه تحویل بدهید.

تمام بخش‌های دولتی و خصوصی هر ۵ یا ۱۰ سال فقط یک بار اقدام به پرداخت بخشی از هزینه خرید آن به بیماران می کنند. به همین دلیل اگر شما نیز تمایل به استفاده از بیمه را دارید، بهتر است تا به مراکز تخصصی شنوایی رفته تا آنها بهترین و مناسب ترین نوع آن را با توجه به حد شنوایی شما تجویز کنند. در این صورت می توانید اقدام به اخذ بخشی از هزینه پرداخت شده از بیمه کنید.

گارانتی سمعک شامل چه خدماتی می باشد؟

خوشبختانه، پوشش گارانتی شما را از پرداخت هزینه از جیب برای تعمیرات و نقص های samak به مدت یک سال راحت می کند. در برخی موارد نیز امکان پس دادن کامل آن به دلیل نارضایتی تا یک هفته پس از خرید وجود دارد، ولی به یاد داشته باشید که درک کامل مزایای مدل های جدید اغلب چهار ماه طول می کشد، پس تسلیم نشوید از متخصص شنوایی خود کمک بخواهید، برنامه درمانی او را دنبال کنید و هر روز به دنبال پیشرفت های کوچک باشید.

samak های جدید معمولاً حداقل با یک سال گارانتی ارائه می شوند. بسیاری از متخصصان شنوایی همچنین ممکن است ضمانت های ۲ یا ۳ ساله، به ویژه برای دستگاه های پیشرفته و گران قیمت داشته باشند. از آنجا که قیمت و گارانتی آن از کلینیک به کلینیک دیگر متفاوت است، بنابراین مهم است که قبل از خرید، از متخصص شنوایی خود در مورد همه ی این مسائل بپرسید.

کارت گارانتی

باید توجه داشت هنگام دریافت محصول یک کارت گارانتی که حاوی اسم و برند، شماره سریال، اسم بیمار و همچنین تاریخ گارانتی است به شما داده شود. به خاطر داشته باشید که مواردی از قبیل گم کردن، عدم تطابق شماره سریال با شماره سریال گارانتی، شکستن آن و… شامل گارانتی نمی شود.

کلینیک شنوایی و سمعک فراشنوا

کلینیک فراشنوا با در نظر گرفتن شرایط اقساطی بیماران عزیز و امکان تهیه بهترین مدل سمعک با توجه به کم شنوایی امکان خرید اقساطی با توجه به شرایط بیماران فراهم کرده است. این شرایط شامل تمامی مدل های سمعک و انواع برندهای مختلف می باشد.

مشاوره آنلاین سمعک: 02188949368 / 09105241071

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین مقالات

تست شنوایی ASSR

الپرازولام و درمان وزوز گوش

وسایل جانبی سمعک های زیمنس

سمعک چیر سونیک(Cheer)

انواع سمعک برای کودکان

تست شنوایی نوزاد چند مرحله دارد؟

بدشکلی های گوش نوزاد

چگونه شنوایی نوزاد را تست کنیم؟

سوت کشیدن گوش و ام اس

درمان وزوز گوش با ار تی ام اس(RTMS)

سمعک های جدید ویدکس

حجامت و درمان وزوز گوش

جدیدترین درمان های وزوز گوش در منزل

بهترین کلینیک گوش و وزوز در تهران

عفونت گوش کودکان

نمایندگی های برندهای سمعک

علائم پیرگوشی

آخرین و جدیدترین درمان وزوز گوش

علائم کم شنوایی گوش

قیمت سمعک ضد آب

سمعک کراس

سمعک رکستون

سمعک قابل شارژ

تعمیرات سمعک

تجویز سمعک مناسب

قیمت سمعک دولتی

نمایندگی سمعک زیمنس

درمان گیاهی وزوز گوش

علل و عوارض وزوز گوش

قیمت بهترین سمعک