وزوز گوش و خودکشی

وزوز گوش و خودکشی

وزوز گوش و افکار خودکشی

وزوز گوش و خودکشی: وقتی زندگی طاقت فرسا شد چه باید کرد؟؟

آیا غالباً صدای خیالی زنگ، صدای خش خش یا صدای غرش را می شنوید؟ صدا ممکن است ملایم یا بلند، با شدت بالا یا کم باشد. برخی افراد صدا را در یک گوش و برخی دیگر در هر دو گوش تجربه می کنند. نکته اصلی این است که افراد دیگر نمی توانند آنچه شما می شنوید را بشنوند و صدا به طور مکرر می آید.

توجه: لطفا قبل از شروع به خواندن مطالب زیر به بخش تجربه های بیماران با وزوز گوش و ویدیو های بیماران با وزوز گوش مراجعه کنید. امروزه روش های بسیار زیادی برای درمان قطعی وزوز گوش یا کاهش شدید آزاردهندگی ناشی از وزوز وجود دارد. 

وزوز گوش

این بیماری، می تواند هر کسی را تحت تأثیر قرار دهد و اغلب همراه با کاهش شنوایی است. بیش از یک چهارم آمریکایی های 65 تا 84 ساله گزارش کرده اند که آن را تجربه کرده اند.

برخی از افراد به راحتی عادت می کنند، اما حدود 20 درصد از آنها به دنبال کمک پزشکی هستند. در موارد شدید، افکار خودکشی هم می تواند به سراغ فرد بیاید.

اورسولا وایت ساید، روانشناس بالینی، مدیر عامل Now Matters Now ، یک گروه پیشگیری از خودکشی، معتقد است: ندانستن اینکه چیزی کی قرار است به پایان برسد و هیچ گریزی هم نباشد، یک دستورالعمل برای افکار خودکشی است. افکار خودکشی نوعی فرار از تجربه های دردناک و طولانی مدت است.

مشکلات وزوز گوش

راه های شروع احساس بهتر

شناخت افکار خودکشی

افکار خودکشی تمایل به رفت و آمد دارند. شما محکوم نیستید. آمارهای ملی حاکی از آن است که حدود یک سوم افرادی که تفکر خودکشی را گزارش می دهند، واقعاً تلاش برای اینکار می کنند. اما بسیاری از مردم هرگز در مورد افکار خودکشی خود به کسی نمی گویند. در مجموع، بسیاری از افراد بیش از گذشته اقدام به خودکشی می کنند، افکار خودکشی دارند، اما هنوز تعداد کمی از آنها می میرند.

این افکار می توانند هر زمان که عمیقا احساس شرمندگی، ناامیدی یا قطع ارتباط با دیگران کنید، در ذهن شما شناور باشند. شما ممکن است تعریف استاندارد افسردگی بالینی یا اختلال روانپزشکی دیگری را ندانید، اگرچه مهم است که با یک متخصص صحبت کنید و اطلاعات لازم را کسب کنید. هر وقت احساس تنهایی می کنید یا گرفتار مشکل مهمی هستید که نمی توانید آن را حل کنید، در برابر ناامیدی آسیب پذیر هستید.

بسیاری از مردم سالها آرزوی مرگ را تحمل می کنند بدون اینکه هیچ نوع برنامه یا تلاش مشخصی انجام دهند. اما متأسفانه هر روز که مردم دچار بحرانی می شوند، تصمیم می گیرند دیگر آن را تحمل نکنند و شاید به مدت چند دقیقه هم برای خلاص شدن از این افکار تلاش می کنند.

برای افراد مبتلا به وزوز گوش، صدای زنگ گوش همیشه در گوش آنها می تواند احساس گیر افتادن و خارج شدن از جامعه را ایجاد کند.

گلن شوایتزر، نویسنده کتاب Rewiring Tinnitus و ستون نویس مجله Healthy Hearing می گوید: “هنگامی که فرد مبتلا به وزوز گوش دچار افکار خودکشی می شود، کیفیت زندگی او خراب می شود و صدا هرگز متوقف نمی شود.” همیشه امید وجود دارد. بسیاری از درمان های وزوز گوش برای کمک به بهبود کیفیت زندگی وجود دارد، مثل تسکین پایدار از طریق یک فرآیند ذهنی معروف به habituation. شما می توانید به جایی برسید که وزوز دیگر مزاحم شما نشود، جایی که مغز شما آن را فقط از طریق دانش آگاهانه، مانند تمام صداهای پس زمینه بی معنی دیگر فیلتر می کند.

کاهش آسیب

با روشی که از شخصی که دوستش دارید محافظت می کنید، از خود محافظت کنید. با همین منطق، اگر شما یا شخصی که دوستش دارید افکار خودکشی دارید، حذف اشیا کشنده از محیط ضروری است.
اگر از مسکن استفاده می کنید، دوزهای روزانه قرص ها را در فواصل برنامه ریزی شده در حالی که قرص های باقیمانده را دور از دسترس خود نگه می دارید، مصرف کنید. فقط مقادیر کمی از مسکن های بدون نسخه را نگه دارید. داروهایی را که دیگر نیازی به آنها ندارید، بیرون بریزید.

الکل یک داروی خطرناک است. اگر داروی دیگری نیز مصرف کنید احتمال مرگ شما را افزایش می دهد. فقط مقادیر کمی الکل را در خانه خود نگه دارید. در برخی از مناطق کشور، مرگ و میر ناشی از الکل مشکل بزرگتری نسبت به مواد افیونی است.

ارتباط با دیگران

بخشی از تدوین برنامه ایمنی استاندارد در مورد وزوز های مهلک، درک نیاز شما به افراد دیگر است. انسان همانند حیوانات گله ای است. بله، همه ما کمی شبیه گرگ هستیم، برای احساس امنیت بیشتر به زندگی کردن در میان دیگران شبیه به خودمان، نیاز داریم. شما به طور معمول یا در شرایطی که در کنار دیگران احساس بدتری دارید، ممکن است تنهایی را ترجیح دهید. اما اگر افکار خودکشی دارید، یافتن ارتباط با دیگران می تواند بسیار مهم باشد.

اگر غالباً از نظر جسمی تنها هستید، اولین قدم ممکن است فقط یافتن مکانی برای قهوه باشد که بتوانید در آنجا در میان انسانهای دیگر بنشینید.

در مورد مشکل خود صحبت کنید، حتی اگر شما از آن دسته از افراد هستید که احساسات خودتان را به اشتراک نمی گذارید. شاید شما از متخصصان روانشناس تجربه های بدی داشته باشید و به دنبال شخصی باشید که به او اعتماد دارید. شاید شما نمی خواهید افرادی را که به شما اهمیت می دهند ناراحت کنید، در این صورت شخصی غریبه تر را امتحان کنید. درست است که شاید با کسی صحبت کنید و احساس بهتری نداشته باشید. ولی دوباره امتحان کنید یا به دنبال شخص دیگری بگردید.

فیلم های امید بخش و خنده داری که همیشه برای دیدنش وقت نداشتید را اینبار ببینید. اگر می توانید هر کاری که می کنید را متوقف کنید، به رختخواب بروید و بخوابید. اگر نمی توانید، دوش آب سرد بگیرید یا صورت خود را در آب یخ قرار دهید. سر خود را به مدت 30 ثانیه در آنجا نگه دارید، سر خود را بلند کنید و سپس تکرار کنید. سرد بودن مانند یک دکمه “تنظیم مجدد” کار می کند.
هیچ تصمیمی نگیرید.
مصرف مواد مخدر یا الکل را متوقف کنید.
ارتباط چشمی برقرار کنید. تماس های ویدیویی را امتحان کنید. تلاش خود را ادامه دهید تا کسی را برای صحبت کردن پیدا کنید.

شما می توانید برای هر زمان که احساس عاطفی بیش از حد به شما دست می دهد از این مراحل استفاده کنید، نه فقط زمانی که می خواهید با خودکشی به همه چیز پایان دهید.

مشکلات وزوز گوش

حقایقی درباره وزوز گوش و خودکشی

تصور نکنید که وزوز گوش شما را به لبه هل می دهد. یک مطالعه بزرگ سوئدی احتمال خودکشی را فقط در میان زنان مبتلا به وزوز گوش شدید که تشخیص داده نشده بود (یا احتمالاً درمان نشده است) بالا می داند.
وزوز گوش شایعترین معلولیت مربوط به جنگ است و میزان خودکشی در میان جانبازان جنگ بالا است. اما در یک مطالعه 10 ساله در مورد نزدیک به 8 میلیون کهنه سرباز ایالات متحده، میزان خودکشی در بین سربازان دارای وزوز گوش کم بود.

همچنین ممکن است بشنوید که همه افراد مبتلا به وزوز گوش افسرده هستند، اما این درست نیست. حدود 15 درصد از جانبازان تحت مراقبت در مطالعه 10 ساله  وزوز گوش را گزارش کردند، رقمی مشابه آنچه در سایر جمعیت ها مشاهده می کنیم. در آن گروه، بیش از 54 درصد افسردگی یا اضطراب تشخیص نداده اند، در حالی که بقیه یک یا هر دو بیماری داشتند.

در مجموع باید بدانید که وزوز گوش یک مشکل حاد پزشکی محسوب نمی شود با توجه به پیشرفت روزافزون علم روش ها و درمان های بسیار زیادی وجود دارد که زندگی را مثل گذشته برای شما راحت میکند. نگران نباشید و در اصرع وقت به پزشک متخصص و شنوایی شناس مراجعه کنید.

کلینیک شنوایی و سمعک فراشنوا

کلینیک شنوایی و سمعک فراشنوا با تجهیزات ویژه علاوه بر تجویز سمعک و ارزیابی شنوایی اطفال در زمینه وزوز گوش نیز فعالیت دارد.

برای مشاوره و تعیین وقت با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

02188949368

09125241071

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین مقالات

وزوز گوش ضربانی چیست؟

چگونگی و نحوه برخورد با کودکان ناشنوا

انواع روش های تست شنوایی سنجی

اختلال شنوایی چیست؟

هزینه درمان وزوز گوش

تست شنوایی ASSR

الپرازولام و درمان وزوز گوش

وسایل جانبی سمعک های زیمنس

سمعک چیر سونیک(Cheer)

انواع سمعک برای کودکان

تست شنوایی نوزاد چند مرحله دارد؟

بدشکلی های گوش نوزاد

چگونه شنوایی نوزاد را تست کنیم؟

سوت کشیدن گوش و ام اس

درمان وزوز گوش با ار تی ام اس(RTMS)

سمعک های جدید ویدکس

حجامت و درمان وزوز گوش

جدیدترین درمان های وزوز گوش در منزل

بهترین کلینیک گوش و وزوز در تهران

عفونت گوش کودکان

نمایندگی های برندهای سمعک

علائم پیرگوشی

آخرین و جدیدترین درمان وزوز گوش

علائم کم شنوایی گوش

قیمت سمعک ضد آب

سمعک کراس

سمعک رکستون

سمعک قابل شارژ

تعمیرات سمعک

تجویز سمعک مناسب