به دلیل درخواست های مکرر ،کلینیک فراشنوا جمعه ها از ساعت 10 الی 5 عصر آماده خدمت رسانی به بیماران عزیز می باشد.

تلفن های تماس : 09105241071 - 02188949368

به کلینیک تخصصی فراشنوا خوش آمدید!

گوش کن صدار تو را می خواند!

خرید اینترنتی سمعک

امکان خرید سمعک از اینترنت و سایت وجود دارد؟

امکان خرید سمعک از سایت دیجی کالا وجود دارد؟

امکان خرید سمعک دسته دوم از سایت دیوار وجود دارد؟

در این مقاله سعی می شود سوال های که بسیاری از بیماران در زمینه خرید اینترنتی و راه دور سمعک مطرح می کنند پاسخ داده شود.

در ابتدا چند نکته در مورد خرید سمعک در نظر داشته باشید:

سمعک به عنوان وسیله ای جهت تقویت صدا (صدای آرام، بلند، بم، زیر) در محیط های ساکت و شلوغ شناخته می شود بنابراین نیاز به چندین جلسه تنطیم سمعک توسط متخصص شنوایی شناس است.

همچنین سمعک در مدل های مختلف به صورت پشت گوشی، داخل گوشی و نامریی و با قدرت های معمولی، پاور، سوپرپاور و الترا پاور موجود می باشد که بسته به مدل و کم شنوایی بیمار نیاز به قالبگیری و انتخاب قدرت و مدل مناسب می باشد.

با توجه به موارد بالا، برای خرید سمعک ابتدا باید متخصص شنوایی شناس تست شنوایی ادیومتری توسط متخصص شنوایی شناس انجام شود.

با استفاده از نوارگوش می توان میزان کم شنوایی در هرفرکانس مشخص شود.

سپس مشاوره خرید سمعک براساس میزان کم شنوایی، شرایط فیزیکی بیمار، نیاز بیمار و صحبت با بیمار انجام می شود.

در این مشاوره در مورد انواع سمعک ها، سمعک هوشمند، استفاده از سمعک دو گوشی و مزایای آن، سمعک های جدید و موارد دیگر برای بیمار توضیح داده می شود.

خرید اینترنتی سمعک

بعد از انتخاب مدل و تکنولوژی سمعک در صورتی که سمعک به صورت داخل گوشی یا نامریی باشد نیاز به انجام قالبگیری عمقی از گوش بیمار می باشد.

همچنین در صورت انتخاب سمعک های پشت گوشی با قالب مجددا انجام قالبگیری از کانال گوش بیمار نیاز می باشد.

براساس صحبت های شده انتخاب سمعک از سایت دیوار، سایت دیجی کالا و خرید اینترنتی سمعک برای بیمار مناسب نمی باشد.

در بالا توضیح داده شد که سمعک ها همانند عینک (نمره چشم متفاوت) دارای قدرت های مختلف می باشند و یک سمعک برای تمامی افت های شنوایی مناسب نمی باشد.

به طور مثال کم شنوایی یک فرد به میزان متوسط(در حدود 40-50% افت شنوایی) می باشد و انتخاب سمعک التراپاور که برای افت های عمیق مناسب است سبب ضربه صوتی شدید به شنوایی و بدتر شدن شنوایی می شود.

بسیاری از بیماران با خرید سمعک از سایت دیوار و مراجعه به کلینیک جهت تنظیم سمعک متوجه مناسب نبودن سمعک برای گوش و شنوایی خود می شوند و بیان می کنند که به دلیل مشکلات مالی یا عدم اطلاع صحیح از سایت سمعک خریداری کرده اند.

علاوه بر موارد بالا که در انتخاب سمعک مناسب برای بیمار باید توجه شود، گارانتی سمعک و خدمات پس از فروش از موارد بسیار مهم می باشد به طور مثال در صورتی خراب شدن سمعک، تنظیم سمعک با مراجعه به کلینیک شنوایی اقدام به تعمیر سمعک و استفاده از گارانتی سمعک می کند اما در این حالت استفاده از این شرایط برای بیمار مشکل ساز می شود.

پیشنهاد می شود بیماران محترم از خرید اینترنتی سمعک خودداری کنند زیرا سمعک یک وسیله پزشکی و نیاز به چندین جلسه تنظیم دارد و درصورت عدم انتخاب سمعک مناسب احتمال آسیب به سیستم شنوایی یا عدم استفاده مناسب بیمار از سمعک نظیر سوت کشیدن، درک نادرست کلمات، اذیت شدن در محیط های شلوغ و … وجود دارد.

دکتر حسینی

کلینیک سمعک فراشنوا

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انواع مدل سمعک

  انواع مدل سمعک

  انواع مدل سمعک انواع مدل سمعک (بهترین سمعک ها برای افراد کم شنوا) انواع مدل سمعک که از نظر ظاهر با هم متفاوت می باشند در زیر به توضیح داده می شود: سمعک جیبی سمعک عینکی سمعک بن یا سمعک ...

  تجویز سمعک در کودکان و بزرگسالان

   تجویز سمعک در کودکان و بزرگسالان

   تجویز سمعک در کودکان و بزرگسالان تجویز سمعک در کودکان و بزرگسالان (سوالات رایج بیماران کم شنوا ) تجویز سمعک در کودکان و بزرگسالان بسیار با یکدیگر متفاوت بوده زیرا هر کدام نیاز و انتظار متفاوتی از سمعک می خواهند. ...

   تعویض سمعک قدیمی با سمعک جدید

    تعویض سمعک قدیمی با سمعک جدید

    تعویض سمعک قدیمی با سمعک جدید بسیاری از بیماران که از سمعک های قدیمی استفاده می کنند با مشکلات زیادی از جمله درک صدا در محیط شلوغ، اذیت شدن در محیط پرسروصدا، ناراحتی در برخورد با صدای بلند، خش خش ...

    درباره ما

    کلینیک شنوایی سنجی و تجویز سمعک فراشنوا با سال ها سابقه درخشان در زمینه ارزیابی شنوایی و تجویز انواع سمعک به صورت تخصصی و حرفه ای مفتخر است که به عنوان یکی از معتبرترین کلینیک های شنوایی کشور در جهت بهبود و رضایت بیماران کم شنوایی همواره در تلاش است .هدف کلینیک فراشنوا کمک به بهبود کودکان و بزرگسالان کم شنوا عزیز است

    ارتباط با فراشنوا

    تهران،پایین تر از پل کریم خان ،خیابان نجات الهی پلاک 176 واحد 9

    دسترسی سریع

    • صفحه اصلی
    • بلاگ
    • درباره ما
    • تماس با ما

    مشا.ره رایگان

    لطفا مشکل خود را برایمان شرح دهید.

    مشاور 1

    مشاوره

    مشاور 1
    تماس با فراشنوا