سمعک هوشمند

سمعک هوشمند

ویژگی سمعک هوشمند

تکنولوژی باعث تغییر در تولید تمام محصولات سمعک ها شده است. یعنی با پیشرفت تکنولوژی ورژن یا نسخه جدیدی از این محصولات با نام سمعک های هوشمند به بازار عرضه شده است که دارای ویژگی‌های بسیار منحصر به فرد خود است و بسیاری از مشکلات افرادی که دارای مشکل شنوایی هستند را حل کرده است. در واقع ادغام تکنولوژی و سمعک، باعث بهبود عملکرد سمعک ها شده است. سمعک های هوشمند در مدل‌های مختلفی مانند نامرئی پشت گوش یا RlC/RITE  هستند که اکثر کسانی که دارای مشکل شنوایی هستند با وجود این محصولات بسیاری از مشکلات روزانه شان برای همیشه حل شده است.

 

کیفیت صدا در تکنولوژی هوشمند وایرلس این سمعک ها بسیار خوب است. به طوریکه سمعک گوش راست و چپ به صورت یک سیستم مجزا عمل نمی کنند، بلکه هر دو صدای دریافتی را به صورت اشتراکی استفاده می‌کنند. در واقع تصمیم گیری برای پردازش صدا برحسب اطلاعات ترکیبی دریافتی انجام می‌شود. مثلاً اگر سمعک گوش راست بخواهد از حالت میکروفون استفاده کند، هر دو سمعک به صورت همزمان در حالت میکروفون قرار می‌گیرد.

سمعک هوشمند

یکی دیگر از مزیتهای سمعک های هوشمند سرعت انتقال اطلاعات در حد نانو ثانیه می باشد. یکی دیگر از ویژگی های این محصولات بحث مکان یابی می باشد. در واقع تنها چیزی که در دنیای واقعی باعث می‌شود تا منبع صدا را مکان‌یابی کنیم، بحث دریافت صدا به وسیله گوش ها می باشد. به همین دلیل افرادی که کم شنوا هستند در بحث مکان یابی دچار سردرگمی می‌شوند و در این حالت مکان‌یابی برای آنها دشوار می‌شود. ولی با وجود سمعک هوشمند هیچ تفاوت زمانی ای در فردی که به صورت عادی  صوت را دریافت می‌کند با فردی که دچار مشکل شنوایی است، وجود ندارد؛ به همین دلیل این محصولات در صورت تجویز پزشک می‌تواند مناسب‌ترین گزینه برای رفع مشکلات روزانه افرادی باشد که با کم شنوایی مواجه هستند.

 

همچنین یکی دیگر از ویژگی‌های سمعک های هوشمند راحتی شنیداری می باشد. در واقع تکنولوژی وایرلس استفاده شده در ساخت این محصولات باعث شده است تا این محصولات به گونه‌ای تنظیم گردند که تغییر ولوم دریافت صدا در یک سمعک باعث تنطیم خودکار سمعک دیگر شود. درنتیجه شما خیلی راحت می توانید با استفاده از این محصولات میزان ولوم دریافتی را کنترل نمایید.

سمعک هوشمند

سمعک های هوشمند به راحتی می‌توانند بدون نیاز به سیم با یکدیگر ارتباط برقرار کنند که رایجترین آنها مدولاسیون فرکانس  FM و بلوتوث می باشد.

همچنین تله کویل موجود در سمعک های هوشمند به راحتی می تواند سیگنال را از گوشی تلفنی که نزدیک به سمعک است جمع آوری نماید. در واقع این ویژگی باعث شده است تا فرد صدای مخاطب پشت تلفن را در هر دو سمعک بشنود و تمام صداهای اضافی در محیط در این حالت حذف میگردد.

با توجه به اینکه بلوتوث یکی از تکنولوژی های جدیدی است که در بهبود عملکرد سمعک ها نقش به سزایی داشته است، به همین دلیل اکثر سمعک های هوشمند وایرلس می‌توانند به وسیله یک رابط که دارای بلوتوث هست متصل شوند. در واقع این رابط استریمر می تواند سیگنال بلوتوثی را به سیگنالی تبدیل کند که به وسیله گیرنده fm یا تله کویل قابل دریافت باشد.

این استریمر است که به وسیله بلوتوث به گوشی شما وصل می شود. و هنگامی که فردی با گوشی شما تماس می گیرد در این حالت استریمر تماس را برای شما قابل نمایش می کند و به شما این امکان را می‌دهد تا سیگنال صوتی مستقیم به سمعک تان ارسال  شود.

 

پس سمعک های هوشمند به راحتی می‌توانند بدون رابط به گوشی‌های آیفون که دارای سیستم عامل ios هستند وصل گردند. به تازگی این تکنولوژی در گوشی های دیگری که دارای سیستم عامل اندروید نیز هستند پشتیبانی می شود.

 

 ویژگی های سمعک های هوشمند چیست؟

چند سالی است که سمعک های هوشمند وارد بازار شده اند. این محصولات دارای ویژگی‌های بارزی هستند که باعث جلب توجه تمام افرادی که با مشکل شنوایی روبرو هستند، شده اند. از ویژگی های آن می توان به بحث صدای ورودی و یا ولوم اشاره کرد که با وجود سمعک های هوشمند امکان افزایش و یا کاهش این صدا به صورت دستی وجود دارد. سمعک های هوشمند امروزه به راحتی می توانند صداها را در نواحی ای که دارای فرکانس متفاوتی می باشند، به کانال های مجزایی تقسیم کنند و ولوم هر کانال می تواند به صورت مجزا تنظیم گردد. به گونه‌ای که بعضی از صداها تقویت می‌شوند و برخی کمتر تقویت می شوند، تا صدای دریافتی به گونه‌ای باشد که شدت و اندازه در هر دو گوش یکسان شود. به صورتیکه شما خیلی راحت و واضح بتوانید صداها را دریافت کنید و بدون هیچ‌گونه نویز و یا صدای اضافه محیط مانند تمام افراد عادی، قادر به تشخیص صدا و یا گوش کردن به صدا شوید.

سمعک هوشمند

 

مورد دیگری که در سمعک های هوشمند وجود دارد بحث کانال می باشد. با توجه به اینکه گفتار از فرکانس های متفاوتی درست می شود، معمولاً فرکانس هایی که پایین هستند با فرکانس های بالا در برخی ویژگی های گفتار مثل بلندی و یا وضوح، همخوانی ندارند. با وجود سمعکهای هوشمند، این صدا های دریافتی که دارای فرکانس های مختلفی هستند، در حد استاندارد با هم تنظیم شده و فرد خیلی راحت می تواند صدای محیط را دریافت نماید.

 

بحث مهم دیگر تراکم است. اینکه تفاوت زیادی بین آهسته ترین صدایی که فرد می تواند بشنود و یا بلندترین صدایی که می تواند تحمل کند وجود دارد که به آن محدوده پویایی می گویند. وقتی که محدوده پویایی صدا بر اثر کم شنوایی کاهش یابد، در این حالت فرد نمی تواند صدای آهسته را بشنود. با وجود سمعک های هوشمند این مشکل نیز برای همیشه حل شده است، یعنی صداهایی که دارای بلندی کم هستند به راحتی قابل افزایش و تنظیم و قابل شنیدن می باشند و صداهایی که دارای بلندی زیاد هستند و برای گوش فرد آزاردهنده هستند نیز قابل کاهش و تنظیم در حد شنیدن بدون بروز آزار و اذیت برای فرد می باشند.

سمعک هوشمند

 

از دیگر ویژگی هایی که در این محصولات وجود دارد می توان به سیستم مهار کننده صوت، کاهنده نویز،  جهت داری، سازگاری با تلفن همراه، ارتباط وایرلس، خود فراگیری،  ثبت داده، تنزل فرکانسی، مولد صدا و غیره اشاره کرد. این محصولات در صورت تجویز پزشک مناسب‌ترین گزینه برای رفع مشکلات روزانه شما خواهند بود.

برای مشاوره انلاین سمعک و تعیین وقت با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

02188949368

09105241071

1 دیدگاه دربارهٔ «سمعک هوشمند»

  1. با سلام بنده یک گوشم کاملا کر میباشد و گوش دیگرم کاملا سالم
    . میخواستم بدونم‌ سمعکی نامرئی دارید که صداهای سمت
    راست و به چپ انتقال بده و اینکه نامرئی باشه و قابلیت اتصال
    به گوشی موبایل هم‌داشته باشه ممنون میشم راهنمایی کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین مقالات

بهترین کلینیک گوش و وزوز در تهران

عفونت گوش کودکان

نمایندگی های برندهای سمعک

علائم پیرگوشی

آخرین و جدیدترین درمان وزوز گوش

علائم کم شنوایی گوش

قیمت سمعک ضد آب

سمعک کراس

سمعک رکستون

سمعک قابل شارژ

تعمیرات سمعک

تجویز سمعک مناسب

قیمت سمعک دولتی

نمایندگی سمعک زیمنس

درمان گیاهی وزوز گوش

علل و عوارض وزوز گوش

قیمت بهترین سمعک

قیمت سمعک فراهوشمند

بهترین نوع سمعک

سمعک برای وزوز گوش

قیمت سمعک نامرعی بدون باتری

قیمت سمک ارزان

نمایندگی سمعک در تهران

قیمت سمعک حلزونی

بهترین کلینیک سمعک

انواع سمعک داخل گوشی

قیمت سمعک پشت گوشی

بهترین سمعک برای کم شنوایی

قیمت سمعک برای وزوز گوش

قیمت سمعک زیمنس