سمعک پشت گوشی

سمعک پشت گوشی

سمعک پشت گوش

سمعک ها معمولا در دو مدل داخل گوشی و یا پشت گوشی به بازار عرضه می گردند که با توجه به محل قرارگیری در گوش از یکدیگر متمایز می‌شوند. محل دقیق قرارگیری سمعک پشت گوشی در پشت لاله گوش می باشد که از طریق لوله یا سیمی به قالب گوش وصل میگردد. قالب درون مجرای گوش خارجی قرار می گیرد

سمعک های پایه پشت گوش شامل قطعات الکترونیکی و یا کنترل ها و همچنین میکروفون و باتری هستند که در برخی مواقع بلندگو یا رسیور نیز ممکن است داخل سمعک قرار بگیرد.

ما در لیست زیر چند نمونه از این سمعک ها را با جزئیات کامل بررسی می کنیم

 سمعک پشت گوشی RIC

این مدل از سمعک ها که جز رایج‌ترین این سمعک ها می باشند معمولاً به وسیله افرادی که فعالیت زیادی در جامعه دارند استفاده می‌شود و جز کوچکترین سمعک های موجود در بازار می باشند.

لازم به ذکر است که سمعک پشت گوشی و یا سمعک های داخل گوشی در نوع صدا و همچنین کیفیت هیچ تفاوتی با همدیگر ندارند.

سمعک پشت گوشی

 شکل های سمعک های پشت گوشی چگونه است؟

سمعک های پشت گوشی امروزه کوچک هستند. در واقع این سمعک یک جسم دو قسمتی می باشد و ساختار آن به گونه ای است که معمولاً میکروفون و قطعات الکترونیکی در داخل یک قاب موزی شکل نصب می شود که معمولاً در زمان گذشته رسیور نیز داخل قاب سمعک نصب می‌شد. در نوع دوم این سمعک ها به جای استفاده از قالب از یک شلنگ بسیار نازک با مولد های گنبدی استفاده می‌شود که معمولاً اندازه این مدل از سمعک ها در مقایسه با نوع اول کوچکترمی باشد.

سمعک پشت گوشی

 قیمت سمعک های پشت گوشی چقدر است؟

خوشبختانه رنج قیمت این مدل از سمعک ها بسیار متفاوت بوده و با توجه به روند تولید شده و امکانات استفاده شده دارای قیمت های مختلفی هستند یعنی بیماران می‌توانند با توجه به نیاز خود به یکی از این نوع سمعک ها دسترسی پیدا کنند و بر حسب تکنولوژی و یا وایرلس بودن و همچنین میزان شفافیت صدا قیمت سمعک می تواند متغیر باشد. رایج‌ترین قیمت این محصولات از یک میلیون شروع می شود که این هزینه با توجه به ویژگی محصول افزایش پیدا می‌کند و سمعک هایی که دارای کیفیت فوق العاده عالی هستند، مسلم است که دارای  قیمت های بیشتری نیز می‌باشند.

 چگونه می توانیم از سمعک های پشت گوشی مراقبت کنیم؟

روش نگهداری و مراقبت از این مدل سمعک ها بسیار آسان بوده و در برخی مواقع در مدل‌هایی که با شلنگ به گوش وصل می شوند برای تمیز کردن، بهتر است تا قالب را از سمعک جدا کنید و در داخل آب و صابون بیندازید و بعد از اینکه قالب به صورت کامل خشک شد می توانید از آن استفاده نمایید. سمعک خود را نیز نباید در معرض رطوبت و یا گرد و غبار قرار بدهید.

سمعک پشت گوشی

 اطلاعات بیشتر در رابطه با سمعک های ظریف پشت گوشی

افراد که از این مدل سمعک استفاده می کنند با توجه به اینکه سمعک ها به راحتی دیده می‌شوند به همین دلیل بیماران احساس نارضایتی می کنند ولی خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی امروزه محصولات جدیدتر و ظریف‌تر و همچنین با اندازه های کوچک وارد بازار شده است و به راحتی می توانند از سمعک های پشت گوشی پیشرفته استفاده نمایند.

 سمعک پشت گوشی BTE

این مدل از سمعک ها که در بازار موجود است، برای افرادی که دچار کم‌شنوایی هستند مناسب ترین گزینه می باشد. در واقع محدودیت سنی برای استفاده از این سمعک وجود ندارد و از کودکان گرفته تا افراد مسن می‌توانند از این مدل سمعک ها استفاده کنند. این مدل از سمعک جز رایج‌ترین سمعک پشت گوشی می باشد که در اکثر مواقع به وسیله پزشکان تجویز می گردد.

با توجه به اینکه این نوع سمعک ها عموما صدای بالاتری دارند، برای افرادی که دارای کم شنوایی شدید هستند، مناسب ترین گزینه می باشد. همچنین یکی از ویژگی های این محصولات داشتن انعطاف پذیری بالا می باشد و تقریبا برای تمام افراد کم شنوا می‌تواند مورد مناسبی باشد که در سایزهای مختلف عرضه می گردد.

در واقع اندازه آنها به میزان خروجی صدای مورد نیاز و همچنین مکان رسیور بستگی دارند. این مدل از سمعک دارای عمر بسیار طولانی بوده و به راحتی قابلیت تعمیر دارند و همچنین اغلب کنترل و باتری‌هایی دارند که روش استفاده و کار کردن با آن ها بسیار آسان است.

 ویژگی های سمعک های پشت گوشی چیست؟

از مهمترین ویژگی‌های سمعکهای پشت گوشی می توان به قابلیت اتصال به تجهیزات شنوایی کمکی مانند سیستم اف ام و حلقه القایی اشاره کرد.

معمولا اندازه باتری این نوع سمعک ها نسبت به مدل های دیگر کمی بزرگتر است. تعویض باتری به هیچ‌گونه مشکلی بر نمی خورد. احتمال گم شدن این مدل از سمعک ها کمتر می باشد چون دارای اندازه بزرگتری میباشند.

در واقع با توجه به نوع سمعک، قابلیت‌های آن نیز تغییر می‌کند که همیشه پزشکان متخصص با توجه به نیاز بیمار مناسبت سمعک را برای او تجویز می‌کنند.

  بهترین سمعک پشت گوشی کدام است؟

بهترین سمعک پشت گوشی، سمعکی می باشد که پزشک معالج تان به شما توصیه می‌کند و به هیچ عنوان نباید بر حسب نظرات اطرافیان اقدام به خرید سمعک کنید چون در این صورت ممکن است باعث آسیب رسیدن به سیستم شنوایی خود شوید. خرید خودسرانه سمعک می‌تواند باعث بروز زیان‌های غیرقابل جبران گردد. به همین دلیل همیشه بهترین و مناسب ترین سمعک برای فردی که دچار کم‌شنوایی می باشد را پزشک معالج به او توصیه کرده است.

اگر شما نیز جزو افرادی هستید که با کم‌شنوایی مواجه هستید، به راحتی می توانید با مراجعه به یک پزشک متخصص بهترین نوع سمعک را بعد از تجویز پزشک خریداری نمایید. خوشبختانه مدلهای متنوع سمعک های موجود در بازار می تواند تمام مشکلات روزانه شما را به بهترین شکل ممکن رفع نماید.

با توجه به اینکه نوع مدلهای سمعک در بازار بسیار متنوع است و دارای قیمت های بسیار متفاوتی می باشند به همین دلیل خرید این محصولات برای تمام افرادی که کم شنوایی دارند امکان پذیر است.

سمعک های پشت گوشی قابل شارژ

سمعک های قابل شارژ با قرارگرفتن در محفظه شارژر به مدت 4-5 ساعت توانایی فعالیت در حدود 16 تا 20 ساعت را دارند. این سمعک ها همانند سمعک های پشت گوشی معمول یا با باتری می باشند و تنها تفاوت آنها عدم تعویض باتری می باشد.

کلینیک شنوایی و سمعک فراشنوا

تجویز انواع مدل های سمعک شارژی و با باتری از برندهای مختلف در این کلینیک با شرایط پرداخت ویژه انجام می گیرد.

شماره های سمعک فراشنوا:

02188949368

09105241071

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین مقالات

وزوز گوش ضربانی چیست؟

چگونگی و نحوه برخورد با کودکان ناشنوا

انواع روش های تست شنوایی سنجی

اختلال شنوایی چیست؟

هزینه درمان وزوز گوش

تست شنوایی ASSR

الپرازولام و درمان وزوز گوش

وسایل جانبی سمعک های زیمنس

سمعک چیر سونیک(Cheer)

انواع سمعک برای کودکان

تست شنوایی نوزاد چند مرحله دارد؟

بدشکلی های گوش نوزاد

چگونه شنوایی نوزاد را تست کنیم؟

سوت کشیدن گوش و ام اس

درمان وزوز گوش با ار تی ام اس(RTMS)

سمعک های جدید ویدکس

حجامت و درمان وزوز گوش

جدیدترین درمان های وزوز گوش در منزل

بهترین کلینیک گوش و وزوز در تهران

عفونت گوش کودکان

نمایندگی های برندهای سمعک

علائم پیرگوشی

آخرین و جدیدترین درمان وزوز گوش

علائم کم شنوایی گوش

قیمت سمعک ضد آب

سمعک کراس

سمعک رکستون

سمعک قابل شارژ

تعمیرات سمعک

تجویز سمعک مناسب